Зураб Аласанія: «Шустер live» не відповідає стандартам Суспільного мовника

Зураб Аласанія: «Шустер live» не відповідає стандартам Суспільного мовника

11:29,
16 Грудня 2014
9259

Зураб Аласанія: «Шустер live» не відповідає стандартам Суспільного мовника

11:29,
16 Грудня 2014
9259
Зураб Аласанія: «Шустер live» не відповідає стандартам Суспільного мовника
Зураб Аласанія: «Шустер live» не відповідає стандартам Суспільного мовника
Генеральний директор Національної телекомпанії України (НТКУ) прокоментував інформацію стосовно не продовження дії контракту із ТОВ «Савік Шустер студія».

Згідно з документом кінцевий термін дії договору з ТОВ «Савік Шустер студія» – 31 грудня 2014 року. І, зважаючи на суттєві зміни у сітці мовлення НТКУ, телекомпанія не здійснюватиме пролонгацію договору. Про це йдеться на сайті НТКУ.

«Прийшла черга цього шоу піти з телеканалу. Ми будуємо на базі НТКУ Суспільний мовник, а ця програма не відповідає його стандартам і цінностям. Подібного, я сподіваюсь, не буде ніколи. Ми більше не рівнятимемося виключно на комерційний рейтинг, – зазначив Зураб Аласанія. – Становлення суспільного мовлення – тривалий процес. Ми це робимо вже півроку. На телеканалах компанії, зокрема і на Першому національному, вже є програми, створені за стандартами Суспільного мовника. Тому плани у нас серйозні, ми налаштовані працювати по повній програмі». 

Очільник НТКУ прогнозує появу в телеефірі програми нового формату: «Швидше за все, це буде у лютому або на початку березня. Але програма буде з прицілом "на завтра". Обдумана. Спрямована на реформи, на нове, на нових. На пошук того, що нас об’єднує, а не роз’єднує».

Як писала «Телекритика», в березні Національна телекомпанія України, яку очолював Олександр Пантелеймонов, уклала із «Савік Шустер студією» три угоди: ліцензійну, рекламну і спонсорську - строком до кінця року. Угода передбачала випуск в ефір 159 випусків «Шустер live». Таким чином, крім великого п'ятничного ток-шоу в ефірі Першого національного почав виходити щоденний проект «Шустер live. Будні».

Про наміри знайти альтернативу «Шустер live» Зураб Аласанія почав говорити одразу після свого призначення в НТКУ. Наприкінці березня він заявив, що кожна година трансляції ток-шоу «Шустер live» обходиться «Савік Шустер студії» в 15 тисяч гривень. Також він додав: «Студія Шустера увійшла на комерційній основі й оплачує каналу (договір, як з'ясувалося, укладений аж до кінця року) трансляцію». На початку квітня пан Аласанія заявив, що на Першому національному має з'явитися власний продукт, аби потреба в «Шустер live» відпала.

3 жовтня під час випуску «Шустер live» Савік Шустер у прямому ефірі Першого національного заявив прем'єр-міністру України Арсенію Яценюку, що керівник НТКУ Зураб Аласанія «починає закривати ефіри програми незважаючи на контракт, укладений до 1 січня».

Пан Аласанія в свою чергу назвав заяву ведучого «шантажем в прямому ефірі» і повідомив, що з 6 жовтня низка програм дійсно або випадуть з ефіру, або скоротять хронометраж через початок розміщення в ефірі обов'язкової передвиборної агітації.

6 жовтня Зураб Аласанія анонсував зміни сітки мовлення на Першому національному у період проведення позачергових парламентських виборів. Програма «Шустер live» була переміщена в пізніший слот (21.40), а з 13 жовтня - в ранковий прайм (9.30). При цьому час виходу п'ятничних програм не змінився.

У жовтні Зураб Аласанія повідомив «Дусі», що має намір не продовжувати контракт із Савіком Шустером. У листопаді він знову нагадав, що контракт завершується 31 грудня і він його не пролонгуватиме.

15 грудня Зураб Аласанія повідомив на своїй сторінці у ФБ про не продовження договору із Савіком Шустером.

Лідер Європейської партії України Микола Катеринчук засуджує рішення генерального директора Національної телекомпанії України Зураба Аласанії про припинення співпраці із «Савік Шустер студією» з 1 січня 2015 року.

«Суспільне мовлення»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
glavpost.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду