У колективі Суспільного обмеження на висловлювання у соцмережах сприйняли як цензуру – Аласанія

Про це сказав голова правління НСТУ Зураб Аласанія під час авторської програми Ірини Славінської «Права людини – понад усе», яка виходить на «UA: Радіо Культура» та першому каналі «Українського радіо».

«Ми спробували написати правила поведінки для працівників Суспільного. У кодексі етики йдеться про обмеження у соціальних мережах. Цей кодекс поширили у колективі. Я передбачав, що буде скандал саме серед колективу, українське суспільство таке, одразу сприйме як цензуру. Хоча великий стос про те, як себе поводити, існує і в ВВС, і у всіх великих суспільних мовників.  Сприйняли погано. Ми ходимо з бесідами по кожному колективу, збираємо по 200-300 людей і намагаємося розказати, чому це не так страшно, як вам здається. Але сприймають люди саме так», – сказав Зураб Аласанія.

Він поцікавився у ведучої Ірини Славінської, як вона сприйняла таке обмеження. Ірина Славінська відповіла, що ставиться досить спокійно до кодексу поведінки у соціальних мережах і свободи слова у своїх профілях у соцмережах. Зокрема тому, що як медійниця має доволі довгий досвід роботи з французькими колегами, які працюють на французькому суспільному мовнику.

«Насправді такі правила існують багато де. Сьогодні уже наївно сприймати соцмережі як суто приватний простір для висловлювання. Це продовження публічного образу», – сказала вона.

За її словами, для фільтрування того, що пише у соцмережах, у неї є ще одна причина. Це участь у декількох експертних і наглядових радах, де кодекс поведінки членів цих рад уже передбачає обмеження на висловлювання низки тез, наприклад, підтримки чи не підтримки політичних партій.  

Нагадаємо, у вересні стало відомо, що на Суспільному розробили проєкт «Кодексу етики», де прописані накладання обмежень на працівників компанії. За основу проєкту взяли кодекс для працівників ВВС. 

comments powered by Disqus