В Європі радіо довіряють більше, ніж телебаченню – дослідження TNS

Про це йдеться у дослідженні на тему «Довіра до ЗМІ 2019», яке провела компанія TNS на замовлення Європейської спілки мовлення (ЄМС). Результати дослідження опубліковані на офіційному сайті ЄМС.

Опитування громадської думки проходило у 33 країнах Європейського Союзу серед населення у віці від 15 років і старше. У рамках дослідження проведено 1000 інтерв’ю.  

Радіо є найбільш надійним джерелом інформації в Європейському Союзі, зайнявши найвище місце в 24 з 33 (73%) опитаних країн. Йому довіряють 59% населення ЄС. Телебаченню довіряє 50 % населення ЄС. Друкованій пресі – 47%.

Телебачення та інтернет, як правило, є найбільш надійними ЗМІ у Південно-Східній Європі. Болгарія, Північна Македонія та Сербія найменше довіряють друкованій пресі, у той час Греція має найменшу довіру до телебачення.

Радіо довіряє 85 % європейських країн, телебаченню – 75%. 

Згідно з опитуванням, соціальним мережам найменше довіряють, у 29-ти з 33-ох опитаних країн (88%) опитаних висловили недовіру новим медіа.

Також результати дослідження показали, що у 2018 році третій рік поспіль довіра до радіо залишається на висоті 25 пунктів. Довіра до телебачення зменшується на 2 пункти порівняно з 2017 роком. У той же час довіра до письмової преси вперше з часу її вимірювання має позитивний рівень довіри. Довіра до інтернету та соціальних мереж постійно знижується від -21 до -44.

«Дослідження EBU дає нам зрозуміти, які пріоритети варто встановити для витрачання обмежених ресурсі», – написав на Фейсбуку секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський.

Із повним текстом дослідження можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, у 2018 році «Українське радіо» ввійшло у ТОП-5 загальнонаціональних радіостанцій за рейтингом слухання новин, про це йдеться у дослідженні «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів ЗМІ в Україні (2018 р.)», яке було виконано соціологічною компанією InMind на замовлення Міжнародної громадської організації Internews, що реалізує програму «Український медійний проект», або «Проект У-Медіа», за фінансової підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID).

Також відомо, що тижневе охоплення «Українського радіо» зросло на 67% за 9 місяців.

comments powered by Disqus