Суспільне планує зняти художні серіали «Дім» та «Вишиванка для пані Черчилль»

Суспільне планує зняти художні серіали «Дім» та «Вишиванка для пані Черчилль»

11:10,
5 Жовтня 2021
2344

Суспільне планує зняти художні серіали «Дім» та «Вишиванка для пані Черчилль»

11:10,
5 Жовтня 2021
2344
Суспільне планує зняти художні серіали «Дім» та «Вишиванка для пані Черчилль»
Суспільне планує зняти художні серіали «Дім» та «Вишиванка для пані Черчилль»
Сценарії для серіалів створили на аутсорсі переможці мистецького конкурсу.

У 2022 році Суспільний мовник планує зйомки двох художніх серіалів за сценаріями переможців мистецького конкурсу — з робочими назвами «Дім» та «Вишиванка для пані Черчилль»

Cценарії телевізійних художніх ігрових серіалів писатимуть переможці мистецького конкурсу – ТОВ «Гуд Монінг Дістрібьюшн» та ТОВ «Т.Т.М.», йдеться на корпоративному сайті Суспільного.

Серіал з робочою назвою «Дім» буде створений за мотивами книги Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила». В основі сюжету — історія однієї шахтарської родини, що живе в невеликому шахтарському селищі посеред степів Луганщини від 30-х років минулого століття до наших днів. Серіал розрахований на вісім серій, де кожен епізод — це окрема історія одного члена родини.

За словами автора сценарію Павла Белянського, книга і серіал — це спроба знайти відповідь на запитання: що за люди живуть на сході України й чи так сильно вони відрізняються від усіх інших українців.

«На мій погляд, при всіх жахливих і часто нелюдських умовах життя, в яких існували шахтарі, при страшних умовах праці, близькості смерті, жителі сходу України культурно, емоційно, духовно і душевно, такі ж українці, як і жителі всієї України в цілому. Це і буде центральною ідеєю серіалу», — розповів Павло Белянський.

Серіал «Вишиванка для пані Черчилль» — військовий детектив та мелодрама, натхненна реальною історією візиту дружини прем’єр-міністра Великої Британії Клементини Черчилль до Одеси 1945 року. До візиту пані Черчилль майстриня вишивки Уляна Білоус має створити для поважної гості найкращу в світі вишивану сукню.

Сценарист серіалу Костянтин Коновалов розповів, що дружина Вінстона Черчилля, на той час перша леді Британії, Клементина буде однією з центральних фігур серіалу.

«Я надихнувся кінохронікою, яка так і називається «пані Клементина Черчилль в Одесі». Коли я її побачив, зрозумів — це унікальна тема для України, яку не можна пропустити. І вирішив додумати, чому саме вона приїздила до України та як відбувалися події. У кінохроніці було зображено, як Клементина Черчилль отримує вишиванку. Я одразу зрозумів, що, мабуть, була майстриня, яка створила цей шедевр, цю вишивану сукню для першої леді Великої Британії. Я створив цих персонажів, описав їх, як вони живуть та взаємодіють між собою. Але вирішив завернути це у жанр військового детективу та мелодрами, аби глядачам було цікаво дивитися», — сказав Костянтин Коновалов. 

Додамо, реєстрація учасників мистецького конкурсу на створення сценаріїв телевізійних художніх ігрових серіалів тривала з 19 квітня по 19 травня 2021 року. Конкурс відбувався у два етапи: попередній відбір та пітчинг.

Нагадаємо, у 2021 році компанія Esse Production House на замовлення Суспільного мовника виробила документальний серіал «Колапс. Як українці зруйнували імперію зла».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду