Робоча група зі створення СМ розглянула схему технологічного комплексу НСТУ
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Робоча група зі створення СМ розглянула схему технологічного комплексу НСТУ
Також члени робочої групи заслухали доповідь щодо діяльності, технічної бази, кадрового складу Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм», на базі якого також має бути створене суспільне мовлення. В.о. генерального директора «Укртелефільму» Віктор Петренко повідомив присутнім, що «Укртелефільм» – госпрозрахункове підприємство, що перебуває у сфері управління Держкомтелерадіо, є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахункові рахунки у банках тощо. «На нашу думку, “Укртелефільм” в системі суспільного телебачення має зберегти свою самостійність, виконувати функції фільмовиробника та структури, що надає послуги по обслуговуванню телекомпаній, які входять до СМ. Для виконання цих функцій ми маємо два великі і малий павільйони, допоміжні сервісні приміщення (гримерні, костюмерні, репетиційні, кімнати відпочинку), досвідчений персонал, знімальну техніку тощо. Також “Укртелефільм” має кіноархів, частина якого оцифрована. Штатна чисельність студії скоротилася з 800 до 56 осіб, які зараз підтримують життєдіяльність комплексу», – сказав Петренко. За його словами студія, якій в січні 2015 року виповниться 50 років, створила понад три з половиною тисячі телефільмів різних жанрів. Але зараз, на жаль, студія не має замовлень, хоча за повного завантаження виробничих потужностей може виробляти фільмів та серіалів від 60 до 94,6 годин на рік. «Вартість однієї частини художнього фільму (10 хвилин) власного виробництва на сьогодні складає 100-120 тисяч гривень, тоді як комерційних студіях до 1 мільйона», – зауважив Петренко.
Учасники зустрічі також розглянули пакет документів, підготовлений Національною радою з питань телебачення і радіомовлення (роз’яснення щодо значення «суспільно–політичний канал» в структурі НСТУ), а також можливості трансляції окрім контенту суспільно-політичного спрямування, спортивного, розважального, дитячого тощо. З приводу процедури отримання ліцензії на суспільне мовлення представники Нацради сказали, що наразі питання ліцензування ще розглядати передчасно.
Начальник управління внутрішнього аудиту Держкомтелерадіо Наталія Степанова надала узагальнену інформацію по балансових звітах компаній системи Держкомтелерадіо у частині виробництва власного продукту, персоналу, органіграм організацій. Вона уточнила кількість журналістів на каналах, порівняла у відсотках співвідношення керівництва до решти працівників. Деякі представники обласних ДТРК були не згодні з оприлюдненими цифрами (щодо кількості власного продукту), зазначивши, що вони некоректні. Пані Степанова запевнила, що цей звіт поправлять і зроблять у відповідності з наданою регіонами звітністю.
На зустрічі був присутній представник Житомирської ОДТРК, скайпом включалися представники Рівненської, Харківської, Чернівецької, полтавської, Вінницької, Івано-Франкцівської ОДТРК, Криворізської та Новгород-Сіверська РДТРК.
Члени робочої групи обговорили порядок денний на наступну зустріч, яка має відбутися 7 жовтня.
"Суспільне мовлення"
Фото надане прес-службою НТКУ