Перший покаже фільм «На щиті» про місію «Евакуація 200»

Перший покаже фільм «На щиті» про місію «Евакуація 200»

16:50,
12 Жовтня 2022
5685

Перший покаже фільм «На щиті» про місію «Евакуація 200»

16:50,
12 Жовтня 2022
5685
Перший покаже фільм «На щиті» про місію «Евакуація 200»
Перший покаже фільм «На щиті» про місію «Евакуація 200»
Стрічка знайомить з людьми, які евакуйовують загиблих військовихі працювали на Савур-Могилі, в Іловайську, Широкиному, Щасті, Дебальцеві та багатьох інших містах.

19 жовтня о 21:30 Перший покаже прем’єру документального фільму «На щиті» про історію створення місії «Евакуація 200» — гуманітарного проєкту ЗСУ з пошуку та евакуації загиблих військових.

Стрічка була створена на замовлення Суспільного студією «Мир і Ко Продакшн». 

Автор ідеї та один із режисерів документального фільму – офіцер ЗСУ Мирослав Гай.

«Спостерігаючи за роботою гуманітарного проєкту “Евакуація 200”, я зрозумів, що вона має бути задокументована. В мене є продакшн-студія, яку ми створили ще до Майдану, і яка з 2014 року знімає 99% про війну, — розповів він. — Мені хотілося показати людей, які виконують надважку роботу, і донести головні думки про їхню місію. Війна закінчиться тоді, коли останній український герой, який пішов захищати свою землю і віддав за неї найцінніше — своє життя, повернеться до своїх батьків додому, до рідних».

Фільм побудований на відеохроніці й розмовах з учасниками пошукових груп і ветеранами російсько-української війни. Серед спікерів фільму — Михайло Котелевський, полковник, головний спеціаліст відділу репатріаційних заходів та пошукової роботи Управління цивільно-військового співробітництва Генштабу ЗСУ; Павло Нетьосов, пошуковець, один з керівників волонтерських пошукових груп «Евакуація 200»; Олександр Попов, волонтер місії, та інші. 

Про свій волонтерський досвід у проєкті й роботу над створенням фільму розповів режисер та оператор-постановник Дмитро Глухенький:

«Пам'ятаю, коли для мене почалася війна: я був на Майдані, і зайшла дівчина з нашої сотні й сказала, що загинув Сергій Нігоян. Це був такий шок — це була перша смерть, яка сильно вразила, було дуже боляче. Потім усе пішло по наростаючій. Тому фільм починається з портрета Сергія. 

Фільм складається з глав, присвячених загиблим захисникам. Переді мною стояв етичний вибір — герої ті, хто шукає загиблих, чи ті, які полягли. Акцент зробили на полеглих воїнах, щоб показати, що не можна чванитися на фоні того, що хтось віддав усе».

Ще однією ініціативою місії «Евакуація 200» у співпраці з військовим істориком, засновником і редактором електронної Книги пам’яті полеглих за Україну Максимом Поповим став проєкт «Стіна Пам’яті» на Михайлівській площі. Робота пошуковців допомагає закарбувати у цьому проєкті імена людей, які поклали своє життя за Україну.

Нагадаємо, Суспільне продовжує брати участь у виробництві цілодобового інформаційного марафону «Єдині новини #UAразом», що, зокрема, транслюється на телеканалі Перший.

Фото: пресслужби Суспільного

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду