До Дня Української Державності Суспільне підготувало низку спецпроєктів

До Дня Української Державності Суспільне підготувало низку спецпроєктів

18:08,
27 Липня 2022
2712

До Дня Української Державності Суспільне підготувало низку спецпроєктів

18:08,
27 Липня 2022
2712
До Дня Української Державності Суспільне підготувало низку спецпроєктів
До Дня Української Державності Суспільне підготувало низку спецпроєктів
Тематичні програми транслюватимуть на телеканалах «Перший» і «Суспільне Культура», а також в ефірі «Українського радіо», радіо «Культура» та радіо «Промінь».

28 липня 2022 року Україна вперше відзначатиме нове свято — День Української Державності. Спеціально до цієї дати на різних платформах Суспільного транслюватимуть спецпроєкти про розвиток української державної традиції та символи української державності.

Перший телеканал Суспільного 

У День Української Державності під час телемарафону «Єдині новини #UAразом» в слоті телеканалу Перший — з 12:00 до 18:00 — дивіться урочисте засідання Верховної Ради. Також урочистий захід транслюватиметься на всіх регіональних телеканалах Суспільного. 

О 00:15 29 липня в межах телемарафону покажуть концерт Національної опери України. Ефір нацмарафону також можна дивитися онлайн на ютуб-каналі «Суспільне Новини».

«Суспільне Культура»

На телеканалі о 20:00 вийде спеціальний ефір «День Української Державності. Історія крізь музеї». Протягом двох з половиною годин ведучі Єлизавета Цареградська та Юрій Макаров проведуть глядачів через сім ключових періодів становлення української державності і розповідатимуть про історію її тисячолітньої традиції. 

«У програмі ми розкриємо сім епох: Русь-Україна, Руське Королівство, період перебування у складі Великого Князівства Литовського та Речі Посполитої, держави Війська Запорізького, переділу Російської й Австро-Угорської імперій та становлення УНР, радянська окупація й врешті — відновлення незалежності України», — розповідає шеф-редакторка проєкту Катерина Данилович.

У цьому ведучим допоможуть музеї, адже саме вони зберігають свідчення української державності, додає редакторка етеру Ольга Носко«Нашими провідниками в історію державності стануть музеї та заповідники — від Софії Київської до "Давнього Галича", від "Території терору" до Музею Революції Гідності. Нам важливо показати глядачам, що навіть попри повномасштабну війну, музеї продовжують захищати докази української державності. Пам'ятаємо — переможемо».

До виробництва спецефіру «День Української Державності. Історія крізь музеї» долучилися команди Суспільного із Запорізької, Волинської, Рівненської, Львівської та Івано-Франківської областей.

«Українське радіо»

28 липня о 14:30 на «Українському радіо» пролунає спецпроєкт Володимира Лукіна «Вічна Україна» — про те, як складалася і розвивалася українська державна традиція від часів давньої Русі і до сьогодення.

У спецпроєкті взяли участь кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії НАН України Вадим Арістов, заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак, доктор філософських наук, професор Інституту філософії НАН України імені Григорія Сковороди Євген Бистрицький.

Після ефіру запис програми буде доступний за посиланням.

Радіо «Культура»

Із 26 до 28 липня з 16:00 до 19:00 в ефірі радіо «Культура» виходить 15-серійний спецпроєкт про символи української державності. В центрі уваги проєкту — артефакти, архітектурні споруди, книжки та музика, без яких неможливо уявити сучасну Україну.

У спецпроєкті розкажуть про те, як символами незалежної України стали тризуб і синьо-жовтий стяг, чому такою важливою є золота скіфська пектораль та найдавніші зображення тризуба, чому під час інавгурації президента України перед ним лежить Пересопницьке Євангеліє, як були створені та набули популярності найвідоміші музичні символи української державності.

До створення спецпроєкту були залучені відомі історики, археологи та мистецтвознавці. 

Перші серії вже доступні за посиланням.

Радіо «Промінь»

28 липня на «Промені» звучатиме радіоісторія про українськи символи. З самого ранку наприкінці кожної години будуть розповідати про те, з чим ідентифікують Україну в усьому світі.

Гімн України, державний прапор та тризуб, Конституція Пилипа Орлика, пісні «Молитва за Україну» і «Ой, у лузі червона калина» — на хвилях радіо «Промінь» слухачі дізнаються про історію появи цих символів та їхній шлях крізь століття до того, аби стати головними маркерами української національної ідентичності. Окрема серія спецпроєкту присвячена українській мові, бо саме вона є головним ідентифікатором держави та її народу.

Нагадаємо, 28 липня, у день 1034-ої річниці Хрещення Руси-України, о 9:01 телеканал «Суспільне Культура» розпочне трансляцію літургії Православної церкви України з Михайлівського Золотоверхого собору.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
глядач і слухач
17:41 / 29.07.2022
А в регіональних ефірах суспільного які спецпроєкти були? Хтось щось бачив чи чув?
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду