До Дня пам‘яті та примирення «UA: Перший»  покаже спецефір і серіал «Століття Якова»

До Дня пам‘яті та примирення «UA: Перший» покаже спецефір і серіал «Століття Якова»

15:22,
6 Травня 2021
3557

До Дня пам‘яті та примирення «UA: Перший» покаже спецефір і серіал «Століття Якова»

15:22,
6 Травня 2021
3557
До Дня пам‘яті та примирення «UA: Перший»  покаже спецефір і серіал «Століття Якова»
До Дня пам‘яті та примирення «UA: Перший»  покаже спецефір і серіал «Століття Якова»
«Століття Якова» показуватимуть 8 і 9 травня.

8 травня, до Дня пам‘яті та примирення, суспільний телеканал «UA: Перший» покаже спецефір «Суспільної студії» та чотири серії телесеріалу «Століття Якова».

Про це йдеться у телепрограмі каналу.

О 9:07 в ефір вийде марафон «Суспільна студія. Спецефір до Дня пам‘яті та примирення». Він триватиме до 12:00 і завершиться хвилиною мовчання.    

У студії працюватимуть ведучі Анатолій Єрема та Ігор Шавро. Вони разом з гостями обговорюватимуть історичний контекст, що супроводжує День пам’яті та примирення, і як його відзначають в Україні й за кордоном. Зокрема, йтиметься про Німеччину та Францію, звідки будуть прямі включення у спецефір. Глядачам розкажуть, чому червоний мак став візуальним символом цього дня, і що він означає.

В обговоренні візьмуть участь: головний редактор Дирекції телебачення Суспільного мовлення, голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Юрій Макаров, історик Олександр Зінченко, політичний діяч, син командувача УПА Юрій-Богдан Шухевич, ветеран радянської РККА Василь Клюй, політик та колишній голова «УНА-УНСО» Андрій Шкіль, журналіст Олександр Голубов.       

Під час ефіру відбудуться включення з різних регіонів України, зокрема зі Львова, Харкова, Одеси та Дніпра. Глядачі зможуть дізнатися історії жертв нацизму, учасників війни, ветеранів Червоної армії та УПА. Спробують з’ясувати, чи готові всі ці сторони до примирення в умовах ідеологічного протистояння та на тлі спроб розколоти українське суспільство за допомогою теми війни.  

О 17:50 на «UA: Першому» відбудеться прем'єра українського драматичного мінісеріалу «Століття Якова». Серіал є екранізацією однойменного роману письменника Володимира Лиса, який став лауреатом премії Коронація слова.

Сюжет серіалу поділяється на дві лінії — минуле та сьогодення. Головний герой, волинянин Яків Мех, напередодні свого столітнього ювілею намагається відтворити власне життя у спогадах. За 100 років блукання на землі чоловік пережив багато чого: любов, війну, розлуку, зраду, моменти злетів і падінь. На його очах будувалися й руйнувалися цілі імперії в той час, коли він хотів збудувати власне щастя. Історія Якова — це не просто життєпис однієї людини, а картина життя цілого народу в період епохальних зрушень.

Роль літнього Якова у фільмі виконав заслужений артист України Станіслав Боклан, а молодого Якова зіграв заслужений артист України Роман Луцький. Також у фільмі знялися Наталія Доля, Ганна ТопчійЛюдмила Загорська та багато інших відомих акторів театру й кіно.

Показ перших двох серій розпочнеться о 17:50 , а завершальні – о 21:25 одразу по завершенні випуску Новин. Повторний показ серіалу відбудеться у неділю, 9 травня, о 15:55 з продовженням о 18:20.

Нагадаємо, у 2016 році «Століття Якова» транслював телеканал «1+1».

Після прем'єри Інна Долженкова написала у статті «Кілька запитань до авторів серіалу "Століття Якова"»  на сайті «Детектор медіа», що перше враження від перегляду було настільки сильним, що після нього уві сні вона сперечалася з автором сценарію.

Фото: фейсбук-сторінка «Століття Якова»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду