НСТУ має об’єднати всі державні телекомпанії. ОДТРК занепокоєні майбутнім

18:56,
15 Жовтня 2014
1339

НСТУ має об’єднати всі державні телекомпанії. ОДТРК занепокоєні майбутнім

18:56,
15 Жовтня 2014
1339
НСТУ має об’єднати всі державні телекомпанії. ОДТРК занепокоєні майбутнім
Представники ОДТРК висловили своє занепокоєння щодо майбутнього обласних телерадіокомпаній, їхньої технічної складової та долі працівників. У них є побоювання, що ОДТРК закриють, а працівників  звільнять. Про це йшлося  під час засідання робочої групи з розробки стратегії створення Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ), повідомляє прес-служба Першого національного.

Заступник генерального директора НТКУ Дар’я Юровська щодо висловлених побоювань зазначила, що ніхто ліквідовувати компанії не буде. Але є закон, згідно з яким на базі всіх державних телерадіокомпаній має бути створена НСТУ. «Ні в кого нічого ніхто не забере і не відніме. Ми маємо Закон, згідно якого в суспільному мовленні будуть діяти два телеканали і три радіоканали. І ми всі з вами разом маємо працювати на основі цього Закону. Так само як і ви, я маю зауваження до нього. Але, разом з тим, вже саме існування цього документу для нас є позитивним. Стосовно людей - питання скорочення буде болючим. Але цей момент ми будемо обговорювати окремо», – сказала вона.

До представників НТКУ, Національної радіокомпанії України (НРКУ), ДТРК «Культура», Держкомтелерадіо, «Громадського радіо», Київської ДРТРК для обговорення цих важливих питань приєдналися представники Херсонської, Одеської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Житомирської, Рівненської, Черкаської, Чернівецької ОДТРК, а також міжнародні експерти: Борис Берґант – радник з питань медіа у Європейській Мовній Спілці (ЄМС); Руурд Б’єрман – старший експерт компанії PUM (Нідерланди); Йоханнес Гроцкі – експерт Deutsche Welle (DW) та Баварського суспільного мовника.

Технічний директор НТКУ Юрій Бойчук зазначив, що в ході дискусій, які точилися навколо роботи з існуючими ОДТРК, врешті-решт, народилася ідея співпраці на двох рівнях: всередині виробництва конкретних програм та локальні новини. «У першому випадку ми будемо мати не просто врізки в ефіри від регіональних мовників, а разом з ними створювати програмний продукт. В другому – отримаємо ту програму, яка у регіонах завжди матиме гарантований рейтинг. Тому, мабуть, спочатку буде йти основний випуск новин, а в кінці слово перейде до регіональних телекомпаній, які продовжуватимуть випуск, але вже зі своїми, локальними, новинами», – сказав він.

При цьому регіональні представники НСТУ залишать за собою певний об’єм програм власного виробництва, які вони показуватимуть в рамках вікон, що будуть виділені у сітці НСТУ.

Функції регіональних представництв складатимуться із власних локальних новин, сюжетів і прямих включень в новини НСТУ, виробництва програм на замовлення НСТУ, загального виробництва програм разом із суспільним мовником, виготовлення власних програм та спільного виробництва програм на регіональному рівні між регіональними телецентрами.

Наприкінці зустрічі Руурд Б’єрман сказав, що найважливішим питанням є питання довіри. За його словами, можна уникнути багатьох суперечок, якщо всі учасники НСТУ матимуть єдиний спільний план, як має робитися ця ґрунтовна робота з побудови суспільного мовника. «Коли я летів до Києва на це засідання, то заздрив вам. Оскільки те, що ви вирішили тут інтегрувати регіональне мовлення до центрального, дає вам великі шанси та можливості. У Нідерландах, на жаль, ми такого поки що не досягнули. Вірю, що в майбутньому ви приїжджатиме до нас і будете ділитися своїм досвідом», – зауважив він.

На засіданні було прийнято спільне рішення про те, що регіональні телерадіокомпанії найближчим часом мають напрацювати свої пропозиції щодо майбутньої сітки мовлення НСТУ та надати їх на розгляд робочої  групи.

«Суспільне мовлення»

Фото Прес-служби НТКУ

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду