У парламенті зареєстровано альтернативний проєкт щодо призначення і звільнення членів наглядової ради НСТУ

У парламенті зареєстровано альтернативний проєкт щодо призначення і звільнення членів наглядової ради НСТУ

16:01,
14 Грудня 2020
2221

У парламенті зареєстровано альтернативний проєкт щодо призначення і звільнення членів наглядової ради НСТУ

16:01,
14 Грудня 2020
2221
У парламенті зареєстровано альтернативний проєкт щодо призначення і звільнення членів наглядової ради НСТУ
У парламенті зареєстровано альтернативний проєкт щодо призначення і звільнення членів наглядової ради НСТУ
Народний депутат від ОПЗЖ Юрій Павленко зареєстрував альтернативний законопроект.

8 грудня 2020 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №4413-1 «Про внесення змін до Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" щодо усунення колізій в питанні призначення та звільнення членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України». Але текст документу оприлюднено лише 14 грудня.

Раніше 23 листопада 2020 року в парламенті зареєстровано проєкт Закону №4413 про внесення змін до Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо усунення колізії в питанні призначення та звільнення членів наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України депутатськими фракціями і групами, автори якого Євгенія Кравчук, Ірина Констанкевич, Микита Потураєв, Олександр Абдуллін, Тетяна Циба та ін.

Юрій Павленко у пояснювальній записці запевняє, що метою ухвалення законопроекту також є усунення колізій в питанні призначення та звільнення членів наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Зокрема, проєкт пропонує ч. 1 ст. 8 викласти в новій редакції:

«1. Наглядова рада НСТУ формується Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення з представників депутатських фракцій (депутатських груп) Верховної Ради України, профспілок журналістів, які створені на НСТУ, а також громадських об’єднань, які створені для задоволення інтересів громадян у сферах:

1) культури, літературної, художньої, наукової, технічної творчості;

2) захисту прав людини і основоположних свобод;

3) соціального захисту, захисту прав осіб з особливими потребами;

4) освіти, захисту інтересів дітей та молоді, фізичного виховання;

5) екологічної, інформаційної та інших сфер національної безпеки;

6) розвитку традицій і культури українського народу;

7) культурної самобутності корінних народів і національних меншин України.

Якщо кількість членів Наглядової ради НСТУ, делегованих депутатськими фракціями (депутатськими групами) Верховної Ради України, дорівнює або перевищує кількість представників від профспілок і громадських об’єднань, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення залучає до Наглядової ради НСТУ представників профспілок журналістів, які створені на НСТУ, у кількості, що забезпечить перевищення представників від профспілок і громадських об’єднань на одну особу від представників депутатських фракцій (депутатських груп).»

А ч.2 цієї ж статті пропонує викласти у такій редакції:

«2. Делегувати представників до складу Наглядової ради НСТУ мають право громадські об’єднання, які активно діють не менше п’яти років у відповідній сфері, їх діяльність охоплює територію всієї України та підтримується іншими громадськими об’єднаннями. На підтвердження цих вимог громадське об’єднання подає до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення дані за повні п’ять років про:

1) річні фінансові звіти об’єднання із зазначенням детального аналізу доходів і витрат;

2) організацію об’єднанням періодично, не рідше ніж декілька разів на рік, заходів щодо вирішення проблемних питань у відповідній сфері;

3) участь об’єднання у розробленні проектів нормативно-правових актів, що видаються органами державної влади, місцевого самоврядування і стосуються відповідної сфери;

4) звернення об’єднання до органів державної влади, місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб з пропозиціями (зауваженнями), заявами (клопотаннями), скаргами;

5) участь об’єднання у здійсненні державної регуляторної політики, участь членів об’єднання у роботі консультативних, дорадчих органах, що утворюються органами державної влади, місцевого самоврядування для проведення консультацій з громадськими об'єднаннями та підготовки рекомендацій з питань у відповідній сфері;

6) укладені між громадськими об’єднаннями угоди про співробітництво та/або взаємодопомогу,

7) наявність у об’єднання відокремлених підрозділів у більшості адміністративно-територіальних одиниць України або участі у періодичних заходах об’єднання більше як 100 учасників з усіх  адміністративно-територіальних одиниць України.»

Також автор проєкту пропонує скоротити термін виконання обов’язків членів наглядової ради до 3 років, щоб синхронізувати з нормами Закону України «Про акціонерні товариства».

Нагадаємо, наразі триває переобрання членів наглядової ради АТ «НСТУ». На публічній дискусії у парламенті експерти і медіа юристи застерігали про небезпеку зміни закону про Суспільне під час виборчого процесу. Під час дискусії автори проєкту №4413 заявляли, що прагнуть врегулювати правову колізію щодо призначення та звільнення членів наглядової ради АТ «НСТУ» депутатськими фракціями і групами, що їхні правки технічні.

Альтернативний же проєкт пропонує змінити механізм обрання членів наглядової ради, скоротивши перелік суспільних сфер, від яких обираються члени НР та додати до їх переліку профспілки НСТУ.

У січні 2021 року спливають повноваження переважної більшості членів Наглядової ради.

Відповідно до діючого закону п’ять фракцій і дві депутатські групи парламенту 9-го скликання мають делегувати своїх представників до складу НР до середини січня 2021 року.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду