Наглядова рада Суспільного схвалила Концепцію дитячого та підліткового мовлення НСТУ

Наглядова рада Суспільного схвалила Концепцію дитячого та підліткового мовлення НСТУ

13:26,
14 Грудня 2020
2731

Наглядова рада Суспільного схвалила Концепцію дитячого та підліткового мовлення НСТУ

13:26,
14 Грудня 2020
2731
Наглядова рада Суспільного схвалила Концепцію дитячого та підліткового мовлення НСТУ
Наглядова рада Суспільного схвалила Концепцію дитячого та підліткового мовлення НСТУ
Мета створення концепції — почати системну роботу зі створення повноцінного дитячого й підліткового суспільного мовлення в Україні.

Наглядова рада Суспільного мовлення схвалила Концепцію дитячого та підліткового мовлення Національної суспільної телерадіокомпанії України, яку розробили незалежні експертки, співзасновниці ГО «Смарт освіта» та ГО «Батьківський контроль» Зоя Звиняцьківська та Іванна Коберник, яка також є консультанткою з комунікацій, телеведучою.

Відповідне рішення наглядова рада прийняла на черговому засіданні, яке відбулося 24 листопада. Протокол засідання та текст концепції опубліковані на корпоративному сайті Суспільного.

Під час засідання секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський нагадав, що у жовтні НР прийняла за основу Концепцію дитячого та підліткового мовлення.

Він зазначив, що за результатами обговорення на засіданні наглядової ради, у колі молодіжних організацій і з працівниками компанії документ було доопрацьовано.

За його словами, концепція визначає засадничі принципи і напрями роботи з дитячою та підлітковою аудиторіями Суспільного мовлення. До концепції дитячого та підліткового мовлення було додано декілька пунктів щодо: посилення співпраці з провідними українськими молодіжними організаціями, а також міжнародними молодіжними організаціями, представленими в Україні — зокрема у проведенні подій, завдання правлінню розглянути доцільність виробництва спеціалізованого контенту для молодіжної аудиторії, старшої за 18 років, а також приведено термінологію у відповідність до законодавтсва.

У концепції зазначена місія: «Виховання щасливого та професійно успішного проактивного громадянина, який здатний дбати про свою країну і бажає працювати над її розбудовою, маючи необхідні для цього цінності, навички та вміння. За допомогою Суспільного мовлення впродовж дорослішання дитини крок за кроком формується здатність людини самостійно подбати про себе та навколишній простір відповідно до вікових можливостей: від допомоги собі (діти) через допомогу друзям і оточенню (підлітки) – до допомоги своїй громаді, а згодом – країні (молодь)».

Авторки концепції проаналізували дитяче та підліткове мовлення провідних суспільних мовників Європи – BBC (Великобританія), ARD та ZDF (Німеччина), RAI (Італія). Вони виявили, що ці мовники мають дві окремі редакції мовлення для дітей та підлітків. На основі цього дослідження вони рекомендують Суспільному створити свою редакцію мовлення для дітей та підлітків.

У концепції запропоновано таку сегментацію аудиторій: діти 3–5 років, діти 6–9 років, діти 10–12 років, підлітки 13–15 та 16–18 років та батьки чи опікуни.

Також у концепції врахувані потреби національних меншин і дітей та підлітків з інвалідністю.

Розписано формати контенту за платформами : телебачення, радіо, інтернет.

Також враховано імовірні ризики та рекомендовано способи їхнього подолання.

Серед першочергових завдань НСТУ на 2021 рік вбачають:

 «1. Створення плану реалізації Концепції дитячого і підліткового мовлення НСТУ. План має базуватися на цій Концепції, додатково містити перелік управлінських кроків, форматів і продуктів, а також календарне планування і бюджет.

2. Створення окремої редакції дитячого та підліткового мовлення. Завдання редакції – створення власних продуктів, підпорядкованих унікальній місії та меті дитячого і підліткового мовлення НСТУ, запропонованих у цій Концепції і детально описаних у Стратегії. Зважаючи на досліджений світовий досвід, редакція має містити щонайменше 2 відділи, які окремо працюватимуть над продуктами для молодшої та старшої вікових груп. У штаті (або на постійному зовнішньому контракті) редакції обов’язково має бути щонайменше один дитячий психолог, кваліфікований у віковій психології, залучення якого необхідне на всіх етапах виробництва – від розроблення ідеї до випуску продукту.

3. Створення дитячих цифрових платформ Суспільного мовлення. Враховуючи особливості молодого покоління, яке практично не дивиться лінійне телебачення, цифрова платформа буде головним каналом для дитячої аудиторії. Синергія між різними носіями могла би вирівняти ситуацію, надавши можливість всім платформам НСТУ позиціонувати себе як такі, що мають потужний дитячий та підлітковий контент. Варто зазначити, що вже сьогодні в НСТУ є два детально розроблених проєкти майбутніх медіаактивів: - Suspilne.kids – мультимедійна, інтерактивна платформа для дітей кількох вікових категорій: від 1 до 3 років, 4–6 років та 7–9 років, а також їхніх батьків, бабусь і дідусів. - «Скрол» – цифрова платформа з контентом для підлітків (учні 10–11 класів). Реалізація одного з цих проєктів може бути розпочата у 2021 році, залежно від наявності фінансування.

4. Розширення позиціонування НСТУ, зокрема шляхом використання можливостей Українського радіо. Одне із завдань дитячого та підліткового мовлення НСТУ – позиціонування його як мовника для цієї аудиторії. Історично склалося, що Українське радіо володіє унікальними матеріально-технічними та кадровими можливостями для позаефірної активності. Ці активи разом з особливим міжнародним статусом НСТУ як суспільного мовника створили унікальний проєкт «Я віртуоз», який може стати одним з локомотивів зміни позиціонування НСТУ і початку асоціювання мовника з дитячою аудиторією.

5. Посилення співпраці між різними медіаактивами і платформами НСТУ задля реалізації дитячого та підліткового мовлення. При розробленні плану реалізації цієї Концепції важливо залучити і використати сильні сторони кожного з медіаактивів НСТУ. Розуміючи, що молоде покоління надає перевагу онлайн-платформам та інструментам, важливо не покладати всю відповідальність за впровадження концепції на дирекцію цифрових платформ НСТУ, а організувати співпрацю, за якої буде можливим вироблення відео- та аудіоконтенту телевізійними та радійними підрозділами для дистрибуції засобами цифрових платформ.

6. Посилення співпраці з провідними українськими молодіжними організаціями, а також міжнародними молодіжними організаціями, представленими в Україні. Наглядова рада НСТУ в близькій перспективі розгляне можливість утворення дорадчого органу, до складу якого увійдуть представники провідних українських молодіжних організацій, зокрема таких, що мають мережі представництв у регіонах України, а також представники міжнародних молодіжних організацій, що здійснюють свою діяльність в Україні, та інші стейкхолдери у сфері молодіжної політики. Такий орган допоможе Суспільному мовленню отримувати регулярний зворотний зв’язок щодо роботи з дитячою та підлітковою аудиторіями від представників молодіжних об’єднань, налагодити інституційні зв’язки НСТУ зі стейкхолдерами у сфері молодіжної політики, а також залучати молодіжні об’єднання до участі та популяризації ключових подій Суспільного мовлення для дитячої та підліткової аудиторій, таких як Дитячий пісенний конкурс Євробачення, Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, конкурс «Євробачення юних музикантів», конкурс «Я – віртуоз» та інші, що сприятиме підвищенню уваги та залученості аудиторії до подій мовника.

7. Розгляд доцільності виробництва спеціалізованого контенту для молодіжної аудиторії, старшої за 18 років. У перші роки втілення цієї концепції буде зроблено акцент на роботу з дитячою та підлітковою аудиторіями як такими, що мають виразні потреби, які може задовольнити НСТУ. У перспективі компанія розгляне доцільність виробництва окремого контенту для молодіжної аудиторії, старшої за 18 років, визначивши її потреби та аналогічний досвід інших суспільних мовників.

 8. Адвокаційна робота з Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України з метою виконання наявних гарантій фінансування НСТУ, а також зміцнення таких гарантій. Зусилля НСТУ, серед іншого, спрямовуватимуться на адвокацію запровадження більш захищеної моделі фінансування НСТУ та адвокацію виділення фінансування з метою створення дитячого та підліткового контенту». 

Нагадаємо, влітку 2018 року за підтримки Офісу Ради Європи в Україні провели експертне обговорення проєкту концепції засад дитячого та молодіжного мовлення, розробленого правлінням НСТУ. До обговорення запросили психологів, журналістів, письменників, медіаекспертів. Було розроблено кілька проєктів концепції, але наглядова рада їх не затвердила.

Наразі Суспільний мовник запустив онлайн-радіо й цифрову платформу «Казки», перше українське лялькове телешоу «Додолики», телепроєкт про творчу молодь «Na Hi Ba», скетчком «Лайфхак українською», проєкт «Я — віртуоз!» від симфонічного оркестру «Українського радіо», підліткову наукову програму «Шо? Як?», повністю оновив ефір загальноукраїнського молодіжного музичного радіо «Промінь».

На початку листопада 2020 року авторки дитячої й підліткової концепції Суспільного Іванна Коберник і Зоя Звиняцьківська розповіли в інетерв'ю «Детектору суспільного мовлення» про те, що дитяче й підліткове мовлення є суспільним обов’язком НСТУ і цей напрям має системно розвиватися. Та краще починати його втілювати з контенту для дітей від 13 до 18 років.

Фото: кадр із дитячої науково-популярної «Шо? Як?»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду