Представники BBC Media Action та Deutsche Welle Akademie розповіли про підтримку проєкту NewsHouse 2.0

Представники BBC Media Action та Deutsche Welle Akademie розповіли про підтримку проєкту NewsHouse 2.0

11:16,
20 Листопада 2020
6064

Представники BBC Media Action та Deutsche Welle Akademie розповіли про підтримку проєкту NewsHouse 2.0

11:16,
20 Листопада 2020
6064
Представники BBC Media Action та Deutsche Welle Akademie розповіли про підтримку проєкту NewsHouse 2.0
Представники BBC Media Action та Deutsche Welle Akademie розповіли про підтримку проєкту NewsHouse 2.0
NewsHouse 2.0 — це революційно новий центр виробництва новин з ньюзрумом, телестудією, радіостудіями та саундбоксами.

Суспільний мовник готується до запуску NewsHouse 2.0 для мультимедійної служби новин у 2021 році, який, як очікується, призведе до значного поліпшення якості виробництва новин НСТУ. Завдяки оновленому, повністю обладнаному ньюзруму в центрі Києва НСТУ прагне стати найшвидшим та найбільш надійним джерелом інформації для українців.

NewsHouse  2.0 — це революційно новий центр виробництва новин з ньюзрумом, телестудією, радіостудіями та саундбоксами. Служба новин організована в системі Input/Output — ця модель використовується для мультимедійних, мультиплатформенних операцій по всьому світу. Вона базується на роботі єдиного ньюзруму. Інформація надаватиметься центральною групою Newsgathering на три основні  платформи — ТБ, радіо та діджитал, усі вони працюватимуть в синергії.

«Суть проєкту NewsHouse 2.0 полягає у створенні мультимедійного ньюзруму для Суспільного мовлення. Мультимедійний ньюзрум — це коли в одному місці створюються новини для ТБ, радіо, вебсайту та соціальних мереж. Новини координуються в одному місці, яке називається Newsgathering. За таким принципом працюють усі провідні виробники новин Європи. Така реформа дозволить НСТУ стати найшвидшим та найякіснішим виробником новинного контенту в Україні.

Deutsche Welle Akademie та BBC Media Action підтримують цей проєкт шляхом координування оновлення приміщення на вулиці Хрещатик, 26 у новий сучасний ньюзрум. Окрім закупівель нової  техніки, яка включає централізовану систему для виробництва новин, проводяться різні тренінги для персоналу НСТУ від провідних британських та німецьких медіаспеціалістів. Я координую цей проєкт в Україні й для мене це робота мрії — допомагати створювати незалежні новини», — розповів координатор проєктів DWA-BBC Media Action Дмитро Хільченко.

Проєкт реалізується за сприяння BBC Media Action та Deutsche Welle Akademie (DWA). Керівниця проєктів BBC Media Action Еллі Хаворт та директорка проєкту Хелен Шампань пояснили роль BBC Media Action та DW Akademie в оновленні створеного ньюзруму в мультимедійну службу новин, важливість та цінність проєкту в контексті демократії й дотримання свободи слова в Україні. Зокрема вони наголосили на тому, як нова модель виробництва новин дозволить Суспільному поліпшити зону охоплення глядачів та надавати якісні правдиві новини, дотримуючись високих стандартів журналістики.

  • Чому проєкт NewsHouse 2.0 потрібен і яка його цінність?

Медіапростір в Україні нестабільний. У ці неспокійні часи є гостра потреба у потужних, вільних та незалежних суспільних засобах масової інформації. Саме це є метою цього проєкту. Ціллю є створення сучасного мультимедійного ньюзруму, такого, що забезпечить якісну, першокласну журналістику у швидкий та ефективний спосіб. Проєкт NewHouse 2.0 запроваджує революційно нові способи роботи. Він базується на зборі сюжетно орієнтованих новин — системі вхідних та вихідних даних (прим. ред. — Input/Output). Таку систему застосовують великі міжнародні мовники, включаючи BBC та Deutsche Welle. Сюжети створюються з метою максимального використання всіх платформ: телебачення, радіо, цифрових та соціальних медіа. Раніше НСТУ працювала в окремих ньюзрумах з дуже обмеженою кількістю цифрових пристроїв. Нові способи роботи забезпечать цілеспрямоване, швидке та ефективне висвітлення новин, яке працюватиме на всіх інформаційних програмах та платформах НСТУ.

Зосередження уваги на створенні нового мультимедійного ньюзруму має важливе значення для того, щоб НСТУ могла пропонувати людям незалежні сучасні новини в Україні. Раніше новини НСТУ були розділені на телевізійні та радіо новини, тоді як цифрових новин не існувало взагалі. За допомогою цього проєкту було сформовано команду цифрових медіа. Це нова модель виробництва новин в Україні, яка змінить положення НСТУ і дозволить їй конкурувати з іншими телерадіокомпаніями та надавати правдиві  новини на найвищому можливому рівні.

BBC Media Action також запровадила велику навчальну програму в НСТУ з метою поліпшити якість виробленого контенту та передати персоналу навички, які дозволять їм упевнено працювати в мультимедійному ньюзрумі. BBC Media Action також підтримує керівництво з метою втілення змін  у службі новин.

  • Чому Ви вирішили взяти участь у проєкті NewsHouse 2.0 в Україні?

DW та BBC —  це європейські суспільні мовники і як такі мають давню традицію тісної співпраці з іншими європейськими суспільними мовниками. Тому стратегічний проєкт є дуже важливим для Deutsche Welle Academy (DWA) та BBC Media Action (BBCMA) для сприяння розвитку суспільного мовлення в Європі, особливо з урахуванням  поточної кризи, з якою стикається цей сектор. Крім того, з точки зору угоди про асоціацію з ЄС DW та BBC Media Action роблять свій внесок шляхом обміну своїм досвідом у сфері суспільного мовлення, щоб допомогти сформувати результати діяльності українського суспільного мовника та підтримують його у збільшенні частки аудиторії для досягнення найкращих журналістських цінностей.

Це продовження партнерства BBC Media Action з НСТУ. Воно розпочалося понад п’ять років тому з випуску молодіжної вебдрами під назвою «5 баксів» (5 Bucks). BBC Media Action — це міжнародна організація BBC з розвитку засобів масової інформації. Ми віримо в силу засобів масової інформації та спілкування з найкращими намірами. Зараз ми працюємо у понад 20 країнах світу, підтримуючи незалежні ЗМІ, які необхідні для підтримки демократії. Щороку наші проєкти та програми надають 100-мільйонній аудиторії інформацію, якій вони можуть довіряти, та допомагають подолати розбіжності й кинути виклик упередженням. В Україні ми понад 10 років працювали над розвитком та формуванням потенціалу ЗМІ, оскільки місцеві організації мовлення переходять до моделі суспільних інтересів, спрямованої на обслуговування своєї аудиторії. Ми дотримуємось редакційних стандартів та цінностей BBC щодо об’єктивності, неупередженості та всебічності новин у всьому світі. НСТУ прагне виробляти новини, що служать громадськості, та інтегрувати всі новинні платформи — телебачення, радіо та цифрову, саме так працює BBC. 

  • На який досвід Ви покладаєтесь, допомагаючи суспільному мовленню у проєкті НСТУ NewsHouse 2.0?

DW Akademie розпочала співпрацю з НСТУ з початку процесу реформування ще у 2014 році. DW Akademie надавала активну підтримку під час багатьох процесів трансформації колишніх державних мовників, наприклад, у Киргизії, Монголії та Сербії, оскільки суспільні мовники мають важливе значення для створення демократичного суспільства. Експерти й тренери DW Akademie мають значний досвід у всіх аспектах трансформації суспільного мовлення від розвитку організації до управління ЗМІ та журналістського професіоналізму. Також DW нещодавно реорганізувала й свій ньюзрум, тому мовник вже може відчути на собі всі переваги цього перетворення.

BBC Media Action працювала над поточними процесами трансформації державних мовників у багатьох країнах, включаючи, наприклад, Естонію, Латвію, Сербію, Румунію, Киргизію, Грузію, Узбекистан тощо, і надає доступ до провідних світових експертів у галузі розвитку мультимедійних новин. Основні експерти, які працюють над проєктом, працювали в самому центрі переходу ВВС до мультимедійної та мультиплатформенної роботи. Вони дають надзвичайний досвід у впровадженні нових способів мультимедійної роботи та працюють у найновіших ньюзрумах у всьому світі.

Опис організацій

DW Akademie — центр Deutsche Welle з розвитку міжнародних ЗМІ, підготовки журналістів та передачі знань. Наші проєкти зміцнюють право людини на свободу слова та безперешкодний доступ до інформації. DW Akademie надає можливість людям у всьому світі приймати незалежні рішення на основі достовірних фактів та конструктивного діалогу. DW Akademie реалізує масштабні медіапроєкти в Україні з 2013 року за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ) та Представництва ЄС. DW Akademie здійснює менш масштабну діяльність в країні з 1997 року.

BBC Media Action — це міжнародна організація BBC з розвитку засобів масової інформації, і ми віримо в силу медіа та комунікації з найкращими намірами. Ми працюємо в більш ніж 20 країнах світу і підтримуємо незалежні ЗМІ, які необхідні для підтримки демократії. Щороку наші проєкти та програми надають стомільйонній аудиторії інформацію, якій вони можуть довіряти, та допомагають подолати розбіжності й кинути виклик упередженням. В Україні ми понад 10 років працювали над розвитком та формуванням потенціалу ЗМІ, оскільки місцеві організації мовлення переходять до моделі суспільних інтересів, спрямованої на обслуговування своєї аудиторії. Ми дотримуємось редакційних стандартів та цінностей BBC, але для виконання нашої роботи ми покладаємось на фінансування від наших донорів та партнерів. В Україні наше основне фінансування надходить від Європейського Союзу (ЄС) та Міністерства закордонних справ і справах співдружності націй та розвитку Великої Британії (FCDO). Наші цінності — це довіра, незалежність, неупередженість, чесність, креативність, різноманітність, а також надання пріоритетності глядацькій аудиторії.

Джерело: сайт corp.suspilne.media

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду