Робоча група по регіональному мовленню Суспільного розгляне питання про покриття телерадіосигналом 22 липня

Робоча група по регіональному мовленню Суспільного розгляне питання про покриття телерадіосигналом 22 липня

15:38,
8 Липня 2020
2581

Робоча група по регіональному мовленню Суспільного розгляне питання про покриття телерадіосигналом 22 липня

15:38,
8 Липня 2020
2581
Робоча група по регіональному мовленню Суспільного розгляне питання про покриття телерадіосигналом 22 липня
Робоча група по регіональному мовленню Суспільного розгляне питання про покриття телерадіосигналом 22 липня
Робоча група з питань функціонування регіонального інформаційного мовлення Національної суспільної телерадіокомпанії України (ПАТ «НСТУ») у контексті інформаційної безпеки України при Комітету гуманітарної та інформаційної політики створить 4 підгрупи. 22 липня перша підгрупа проведе засідання з питання покриття телерадіосигналом Суспільного мовника.

8 липня 2020 року в онлайн-режимі відбулося перше засідання робочої група з питань функціонування регіонального інформаційного мовлення ПАТ «НСТУ» у контексті інформаційної безпеки України.

На ньому робоча група по регіональному мовленню Суспільного вирішила створити 4 підгрупи і провести окремі засідання з наступних питань: покриття телерадіосигналом Суспільного мовника; концепція регіонального мовлення; забезпечення мовлення і покриття в прикордонних районах України; мовлення для національних меншин.

Голова робочої групи, перша заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич (депутатська група «За майбутнє») наголосила на важливості Суспільного мовлення. Водночас зауважила, що добре, що Суспільне незалежне від олігархів, але воно не може бути незалежним від суспільства.

Народних депутатів, які взяли участь у засіданні, зокрема Соломію Бобровську (фракція партії «Голос»), цікаво розширення покриття каналів Суспільного, приміром на Одещині, де є «білі плями».

Тетяна Циба (фракція партії «Слуга народу») наголосила на важливості отримання від суспільного виваженої актуальної інформації.

У засіданні робочої групи взяли участь керівництво та представники філій НСТУ, громадських організацій тощо.

Член правління НСТУ Микола Чернотицький розповів про зміни, які плануються та які вже відбуваються в регіональних філіях. «За сприяння донорів ми провели опитування в третині областей і вияснили, що люди дивляться розваги, фільми, реаліті-шоу. Регіональні канали дивляться здебільшого ввечері і заради отримання новин. Ми розширюємо телевізійний слот суспільно-політичного мовлення, а також запускаємо в липні велике ранкове шоу, яке транслюватиметься на всю країну. На місцеві вибори-2020. плануємо програми з елементами дебатів, фактчекінгу тощо», – сказав він.

Член правління Дмитро Хоркін розповів про збільшення покриття трьох каналів «Українського радіо» та підвищення рейтингу Першого каналу УР.

Голова наглядової ради Світлана Остапа нагадала місію Суспільного та подякувала за увагу до реформи регіонального мовлення. На її думку, це збільшить кількість людей, які будуть знати, що Суспільне - це не лише «UA: Перший». Також вона сказала, що і стара, і нова влада наполягали на значному скороченні штату НСТУ, навіть на перетворенні філій у корпункти з трьох людей, наголошуючи на низьких рейтингах. «Наглядова рада погодилася з концепцію регіонального мовлення, яку підготувало правління, тому що це дасть можливість нарешті вимірювати рейтинги програм в регіонах, а не оцінювати їх суб'єктивно», – сказала вона.

Представників філій з комітетів порятунку Суспільного, що створилися на знак протесту з концепцією регіонального мовлення, цікавив обсяг виробництва власного контенту на філіях. Вони відзначили, що рейтингів у них ніхто не вимірював, і взагалі рейтинги для Суспільного не важливі.

Голова комітету захисту Суспільного в Житомирській області Наталія Левченко наполягала на необхідності зміни концепції регіонального мовлення: «Маємо лише 1 годину власного мовлення. Що можна за цю годину показати? Ми повинні не конкурувати з комерційними каналами, а й формувати думку нашого глядача».

Ірина Констанкевич зазначила, що оскільки є кілька проблем, то доречно створити підгрупи і провести по кожній проблемі окреме засідання. Зокрема наступне відбудеться 22 липня з питання покриття телерадіосигналом  НСТУ.

Нагадаємо, 15 липня стартує міжрегіональний ранковий проєкт для усіх філій Суспільного. Згідно з концепцією міжрегіональне шоу триватиме 2,5 години й буде інформаційно-пізнавальним. 70% контенту програми виготовлятимуть регіональні команди: 23 кореспонденти та 23 відеографи в кожній області. Ще 30% створюватимуть 25 працівників Київської філії. 

Додамо,  мета міжрегіонального ранкового проєкту — згуртувати філії Суспільного довкола викликів і досягнень країни й розповісти локальні історії широкій аудиторії.

Як писав «Детектор суспільного мовлення», частина філій Суспільного залишила в ефірі ранкові програми власного виробництва до виходу нового проєкту. У 14-ти філіях Суспільного ранкові програми не виходять.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду