Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«UA: Культура» покаже фільми-казки та історії жінок
Про фільми-казки йдеться на корпоративному сайті Суспільного.
10 червня о 12:30 — «Король Дроздовик», 1984
Про красу принцеси Анни, доньки короля Матуша, чув увесь світ. Свататися до неї приїжджають найповажніші принци й вельможі. Однак примхлива красуня лише насміхається із залицяльників. Терпіти витівки доньки королю вже несила, і він видає Анну за бідняка-волоцюгу. Але саме тут історія тільки починається.
11 червня о 12:30 — «Хоробрий кравчик», 1964
Казка, у якій король не завжди розумно править королівством, суддя не завжди судить, як велить правда, а бути хоробрим не завжди значить перемагати силою. Кравець Саймон мало схожий на супергероя, він лагодить одяг і мріє про подвиги. Убивши одним ударом сімох мух, він повірив у те, що зможе здолати будь-кого. Кравець вирушає до королівського палацу, щоб звільнити королівство від страшних велетнів і звільнити принцесу. Та справжня сила хороброго кравця — не в сталевих м’язах і рішучому ударі, а в кмітливості, допитливості й доброті, яких так бракує в королівстві.
12 червня о 12:30 — «Спляча красуня», 1959
Відома історія про принцесу, на яку наклала закляття лиха фея — юна красуня має померти від уколу веретеном. На щастя, добра фея пом’якшила вирок — принцеса не помре, лиш засне на сто років разом з усім замком. Король відчайдушно намагався вберегти доньку від справдження закляття, та життя неможливо спинити, як і любов, що має розвіяти злі чари й врятувати принцесу та її королівство.
У вечірньому слоті каналу упродовж тижня виходитиме проєкт «П’ять історій жінок на UA:Культура».
9 червня о 22:12 – художній фільм «Джульєта» Педро Альмодовара, Іспанія, 16+
Фільм розповідає історію Джульєтти, дочка якої таємничим чином зникає. Намагаючись відшукати її сліди, жінка повертається до свого колишнього помешкання в Мадриді, де згадує бурхливу юність, любов і страшну трагедію, що віддалила її від дочки.
10 червня о 22:12– художній фільм «Два дні, одна ніч» братів Дарденн, Бельгія, 16+
У бельгійському місті Льєж на заводі з виготовлення сонячних панелей працює Сандра. У неї закінчується відпустка на лікування у зв'язку з депресією. Проте за час її відсутності її частку роботи перерозподілили серед 16-ти її співробітників і тепер вона непотрібна, її хочуть звільнити. Співробітники стають перед дилемою: вони повинні проголосувати – або кожен отримає премію по 1000 євро і Сандру звільнять, або Сандру залишать, але премії не буде. Це п'ятниця, а в понеділок вранці відбудеться ще одне голосування. Тому Сандра ставить собі мету — добитися того, щоб її залишили на роботі…
11 червня о 22:12 – художній фільм «Керол», Великобританія, США, 18+
Фільм «Керол» знятий на основі книги «Ціна солі» Патриції Хайсміт. Керол Ейрд живе в Нью-Йорку на початку п'ятдесятих років. Вона впевнена в собі, красива і сучасна, порівняно з жінками того часу. Шлюб з Хардж вже не приносить радості, та й не приносив ніколи. Однак чоловік припиняє всі спроби розлучитися, зробивши їх дочку предметом торгу. Вибираючи для малятка подарунок, Керол знайомиться з продавщицею Терезою - дівчиною більш наївною, але стійкою, котра не хоче показувати іншим свої труднощі і мріє стати фотографом. Між ними відразу з'являється тяжіння, зустрічі стають частішими, а напередодні нового року Керол і Тереза разом відправляються в автоподорож, в якій їх відносини і перетікають в роман. Однак Хардж передбачив подібний поворот і послав сищика стежити за поки ще дружиною. Компрометуючі записи можуть позбавити Керол прав на дитину, якщо вона не відмовиться від ідеї з розлученням і буде проти лікування в психіатричній клініці. Вибір на перших порах здається героїні очевидним, але почуття і здоровий глузд підказують інше рішення...
12 червня о 22:12 – художній фільм «Сніданок у Тіффані»
Американський кінофільм-мелодрама 1961 року з Одрі Гепберн і Джорджем Пеппардом у головних ролях, знятий кінокомпанією «Paramount Pictures». Сценарій написаний за мотивами однойменної повісті Трумена Капоте.
Фільм отримав кілька номінацій на премію «Оскар», перемігши в номінаціях «Найкраща музика до кінофільму» і «Найкраща пісня». Пісня «Moon River», яку виконує Гепберн у фільмі, часто називається однією з найкращих пісень, що прозвучали в американських кінофільмах.
Наївна й ексцентрична Голлі Голайтлі стала одним з найвідоміших персонажів, як зіграних Одрі Гепберн, так і взагалі в історії кіно, хоча сама акторка вважала, що не підходить для цієї ролі. Гепберн було складно грати екстраверта, бо сама вона була інтровертом.
Нагадаємо, у перший тижеднь літа «UA: Культура» показала добірку дитячих фільмів і повнометражних мультфільмів. Під час показів фільми двічі переривали на телепродажі.