8 травня «UA: Культура» покаже серіали «ГУЛАГ. Історія» та «Наші матері – наші батьки»

8 травня «UA: Культура» покаже серіали «ГУЛАГ. Історія» та «Наші матері – наші батьки»

16:11,
6 Травня 2021
3728

8 травня «UA: Культура» покаже серіали «ГУЛАГ. Історія» та «Наші матері – наші батьки»

16:11,
6 Травня 2021
3728
8 травня «UA: Культура» покаже серіали «ГУЛАГ. Історія» та «Наші матері – наші батьки»
8 травня «UA: Культура» покаже серіали «ГУЛАГ. Історія» та «Наші матері – наші батьки»
«ГУЛАГ. Історія» – французький документальний серіал, «Наші матері — наші батьки» – серіал німецького виробництва.

8 травня, у День пам’яті та примирення», суспільний телеканал «UA: Культура» покаже низку тематичних серіалів і фільмів.

О 10:20 – художній фільм студії ім. Олександра Довженка «Українська вендета». У фільмі ропзвідають про початок німецької окупації України. Група поліцаїв з односельців на чолі з колишнім працівником райкому КПРС, хоче «подарувати» вродливу дівчину німецькому обер-лейтенанту, та на заваді їм став молодий хлопець, якого вони вбивають. Зневірена знайти порозуміння і справедливість серед хуторян невтішна мати оголошує винним вендетту.

О 12:20 – художній серіал «Наші матері – наші батьки», Німеччина. 16+. Канал покаже три серії поспіль.

За його сюжетом у червні 1941 року п'ятеро друзів зустрічаються в маленькому берлінському кафе, щоб провести трьох із них на Східний фронт Другої світової війни. Двоє з них — брати. Вони молоді й вважають, що весь світ лежить перед ними, треба тільки його завоювати. А далі починається пекло: зима 1941-го і Курська битва, концтабір Заксенгаузен і берлінська в'язниця Шарлоттенбург, фронтовий госпіталь і штрафний батальйон Вермахту. Після цього вони знову зустрічаються в цьому самому кафе влітку 1945-го. Тільки це вже зовсім інші люди. Війна для братів — це втрата бойових товаришів, участь у розстрілах мирних мешканців та полонених червоноармійців, страх і очікування. Сприйняття братами війни та самих себе фільм показує як драматичну еволюцію. 

Стрічка складається з трьох півторагодинних серій: «Інший час» (події літа 1941–1942 років), «Інша війна» (події весни та літа 1943 року, напередодні та після битви на Курській дузі) та «Інша країна» (літо 1944 – весна 1945 року).

О 15:05 – документальний фільм режисера Олександра Шапіро за сценарієм Ірини Чмола «Іспит на людяність», Україна. 12+. Він розповідає про німецько-фашистську окупацію Вінницької області у 1941-1944 роках. Саме у Вінниці у 1943-му році фашисти намагалися виправдати злочини Голокосту, звинувативши так званих єврейських агентів НКВС у знищенні репресованих українців під час Вінницької трагедії 1937-1941 років.

О 16:10 – художній фільм режисера Ахтема Сеїтаблаєва «Її серце» («Чужа молитва»). Прем'єра стрічки в Україні відбулася 18 травня 2017 року. Фільм розповідає про молоду кримськотатарську дівчину Саїде Аріфову, яка під час Другої світової війни, ризикуючи власним життям, врятувала 88 єврейських дітей-сиріт, проте ця історія не підтверджується Яд Вашем.

О 18:05  відбудеться прем’єра французького документального серіалу «ГУЛАГ. Історія». Ексклюзивне право на показ проєкту в Україні Суспільне отримало в рамках партнерства з Французьким інститутом в Україні. Телеканал покаже три серії, які триватимуть до 21:20.

Серіал французького історика й режисера Патріка Ротмана розповідає історію ГУЛАГу — системи радянських концентраційних таборів, де більшовицький режим утримував на примусових роботах мільйони людей. Завдяки унікальним свідченням та відкритим архівам авторам вдалося відтворити історію каральної машини СРСР, започаткованої ще 1918 року та підтримуваної до 1950-х років.   

Документальний серіал «ГУЛАГ. Історія» складається з трьох частин: від експериментів до створення системи примусової праці (1918–1936), ГУЛАГ у смуті «Великого терору» та війни (1937–1945) і пік і занепад ГУЛАГу (1945–1953).

Повтор серіалу «ГУЛАГ. Історія» покажуть9 травня о 16:15.

Нагадаємо, 8 травня  «UA: Перший» покаже спецефір «Суспільної студії» та серіал «Століття Якова».

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду