У НСТУ оприлюднили контентні цільові показники: надихатимуть історіями успіху та зацікавлюватимуть молодь

У НСТУ оприлюднили контентні цільові показники: надихатимуть історіями успіху та зацікавлюватимуть молодь

13:38,
12 Березня 2020
2666

У НСТУ оприлюднили контентні цільові показники: надихатимуть історіями успіху та зацікавлюватимуть молодь

13:38,
12 Березня 2020
2666
У НСТУ оприлюднили контентні цільові показники: надихатимуть історіями успіху та зацікавлюватимуть молодь
У НСТУ оприлюднили контентні цільові показники: надихатимуть історіями успіху та зацікавлюватимуть молодь
Платформи Національної суспільної телерадіокомпанії України (телебачення, радіо і діджитал) у 2020 році працюватимуть над тим, щоб всебічно та об’єктивно інформувати про суспільно значущі події в Україні та за кордоном, пояснювати політичні процеси, надихати історіями успіху українців, будувати міцні зв’язки з аудиторією, розвивати українську мову та культуру, допомагати зрозуміти сучасні тренди культури та мистецтва, зацікавлювати дитячу та молодіжну аудиторії і створювати художні та документальні фільми, серіали, мультфільми (за умови ухвалення відповідного закону).

Про це йдеться у річному плані діяльності Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ, Суспільне) на 2020 рік у розділі «Контентні цільові показники». Річний план на 2020 рік затвердила наглядова рада НСТУ на засіданні від 28 лютого. Текст плану опублікований у протоколі засідання наглядової ради.

У плані зазначено, що перед працівниками НСТУ поставлена низка цілей:

‒ Всебічно, об’єктивно і збалансовано інформує про суспільно значущі події в Україні та за кордоном, надаючи пріоритет суспільним інтересам над комерційними та політичними. Новини відповідатимуть стандартам інформаційного мовлення.

Пояснює політичні процеси, які відбуваються в країні та світі, висвітлює позиції різних політичних сил, дає змогу зрозуміти суть і складність таких процесів.

‒ Забезпечує розумний баланс між аргументованою критикою та позитивним висвітленням суспільних здобутків.

Надихає історіями успіху українців – здобутками наших спортсменів, музикантів, науковців, досягненнями держави, несе сенси для своєї аудиторії

‒ Будує міцні зв’язки з аудиторією, залучає якнайширше коло спільнот, людей різних вікових груп і людей з інвалідністю, національних та інших меншин, інших соціальних груп, надаючи їм можливість бути представленими в Розроблено загальну та тематичні контентні політики. Впроваджено систему обліку та кількісного аналізу досягнення контентних цільових показників 4 інформаційному полі як невід’ємна складова єдиного суспільства.

‒ Забезпечує задоволення інформаційних, культурних та освітніх потреб суспільства.

‒ Налагоджує громадський діалог, піднімає для обговорення на рівні всієї країни найважливіші суспільні питання, залучає громадян до їхнього вирішення, стимулює до самостійного пошуку рішень.

Розвиває українську мову та культуру, спрямовує зусилля на посилення національної ідентичності та єдності суспільства.

Формує попит на якісно інший контент, направлений на просвітництво, культуру, розвиток людини, способи виходу зі складних ситуацій та історичну правду.

Допомагає зрозуміти сучасні тренди культури та мистецтва, сучасної психології, сприяє особистому зростанню та розвитку.

Пропонує інформацію під надійним брендом, який дає змогу довіряти джерелам і не губитися в оцінках. У 2020 році має бути проведене базове дослідження довіри до бренду Суспільного мовлення, впізнаваності його медіаактивів як частини суспільного мовлення).

Сприяє достатній обізнаності в справах держави, регіону, громади, допомагає подолати фрагментації суспільства. Регіональний контент буде у наявності на національних медіаактивах.

Зацікавлює дитячу та молодіжну аудиторії, створюючи привабливий контент, який водночас спрямований на формування їхніх цінностей, їхнього особистого розвитку, медіаграмотності та критичного мислення, на формування їхньої спроможності взаємодіяти між собою та навколишнім світом, який допомагає їм знайти відповіді на складні питання їхнього віку

‒ Створює (самостійно та у співробітництві) художні та документальні фільми, серіали, мультфільми. Спільне виробництво працюватиме за умови ухвалення відповідного закону, 30 – 50 % коштів виробництва спрямовуються на виготовлення художніх та документальних фільмів, серіалів, мультфільмів залежно від фінансування.

Записує та зберігає для майбутніх поколінь значний архівний фонд: народні пісні, симфонічні твори, музичні записи, документальні нариси, історичні факти, які допомагають досліджувати історію культури та відновлювати українську ідентичність.

Нагадаємо, у 2020 році НСТУ планувала виробляти контент, зокрема почати два серіали.

Як писав «Детектор медіа», на Суспільному у 2019 році зняли 4 проєкти, які швидше за все покажуть у 2020 році. Серед них фольклорне шоу «Країна пісень», дитяче наукове шоу «Шо? Як?», документальний серіал про війну «На Східному фронті без змін» і повнометражний фільм – розслідування трагедії у Дрогобичі.

Додамо, що у 2020 році заплановані зміни у філіях НСТУ. Зокрема, у телеканалів у філіях Суспільного заберуть ранкові і денний випуски новин, посилять вечірні слоти (буде щобудня інформаційна година з 19:00 до 20:00), заберуть ранкові шоу і замість них буде одна велика ранкова програма для всіх філій. Кількість регіонального контенту поанують збільшити до чотирьох годин у тому числі за рахунок сторонніх виробників.  

Регіональні радіо також працюватимуть в іншому форматі. Наразі планують зменшити кількість відрізків, у той же час будуть посилювати присутність регіонів в ефірі радіостанцій «Українського радіо», «Промінь» і «Культура», які мають частоти по всій Україні. 

 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду