Ярослав Лодигін: Зміна назви «UA: Перший» на «Суспільне ТБ» – це частина повного перезапуску каналу
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Ярослав Лодигін: Зміна назви «UA: Перший» на «Суспільне ТБ» – це частина повного перезапуску каналу
Першого січня 2020 року телеканал «UA: Перший» мав вийти в ефір в оновленому форматі та з новою назвою. Принаймні так на початку вересня анонсував член правління НСТУ Ярослав Лодигін у своєму інтерв’ю «Детектору медіа». НСТУ навіть уже подала до Нацради заяви про зміну в ліцензії логотипа каналу «UA: Перший» на «Суспільне ТБ». Але ліцензія каналу поки не змінена.
31 грудня 2019 року у новорічному праймі «UA: Перший» показав документально-розважальний фільм власного виробництва «Як казав Дід Панас», у якому глядач уперше з телеекранів почув про плани перезапуску.
«Наближається Новий рік, і я хочу повідомити, що у 2020 році Суспільне телебачення починає своє нове життя. Ми змінюємося. Ви побачите нові студії, нових ведучих, нове музичне оформлення, нову графіку, новий логотип, новий зовнішній вигляд каналу. А найголовніше – зміниться контент, стане більш цікавим, більш сучасним для аудиторії. І все це наступного року», – сказав на початку фільму Ярослав Лодигін.
Та після півночі перевтілення не сталося – у каналу залишилася стара назва, старий логотип, стара графіка і все інше, уже добре знайоме глядачу. Хоча опівночі «UA: Перший» знову анонсував великі ефірні трансформації та позитивні зміни. Саме це мало сигналізувати телеглядачам світлове шоу, в центрі подій якогостала будівля Суспільного мовника — київський телецентр «Олівець».
«Детектор медіа» розпитав у Ярослава Лодигіна, чому анонсований перезапуск не відбувся 1 січня 2020 року та коли ж чекати змін в ефірі.
—Наприкінці серпня 2019 року в інтерв’ю «Детектору медіа» сказали, що маєте намір перезапустити «UA: Перший» на Новий рік. Чому не зробили цього як планували? Що пішло не так?
—Процес ребрендингу (перепозиціонування) телеканалу вже розпочався і триває досі. У нас немає завдання як-небудь встигнути до конкретної дати і за будь-яку ціну, наше завдання – зробити по-справжньому якісно, помітно для глядачів.
За цей час уже було зроблено багато підготовчих кроків на шляху до перезапуску, запущено велику кількість процесів, яких не існувало в компанії до того. Зокрема, девелопмент художніх серіалів та міжнародні закупівлі.
Звісно, ми б хотіли, аби все відбувалось швидко, проте всі процедури займають чимало часу. Маємо також розуміти, що робота з бюджетними грошима значно уповільнює всі процеси, а різноманітні тендери відбуваються нешвидко чи навіть можуть відбутись не відразу. Це прогнозовано. Наразі ми продовжуємо роботу над перезапуском.
—Чи відома нова дата перезапуску і ребрендингу?
—Ми маємо внутрішні дедлайни, проте публічно назвати дату перезапуску каналу плануємо згодом.
Зараз можу сказати, що в цьому році Суспільне планує запустити нову студію та надалі оновлювати лінійку програм телеканалу.
— В інтерв’ю «Детектору медіа» ви казали про робочу назву «Суспільне». У вересні НСТУ подала заявку на реєстрацію знаку для товарів і послуг «Суспільне ТБ», ця ж назва вказана і в заяві на зміну ліцензії в Нацраді. Що глядач побачить на екрані і в телепрограмі – «Суспільне ТБ»?
— Так. Суспільний мовник подав заяву до Нацради з питань телебачення і радіомовлення про переоформлення своїх ліцензій у зв’язку зі зміною назви каналу. Новою назвою каналу буде саме «Суспільне ТБ».
Крім назви, плануємо змінити й контент. Ми будуємо нові студії та кардинально змінимо сітку мовлення. Зараз ми адаптуємо закупний контент, це дуже якісні та сучасні формати. Як тільки зможемо запустити конкурси на зовнішнє виробництво, то буде зрозуміло, коли можна чекати більше контенту й власного виробництва. До того часу у власному виробництві ми концентруватимемося на новинах, суспільно-політичних програмах, спорті та розслідуваннях. Підготовка до Олімпіади – теж один з найбільших шматків роботи наразі.
Важливо не плутати перезапуск каналу зі зміною назви, адже зміна назви – це лише невелика складова частина усіх тих якісних змін, які мають відбутись у мовленні для повного перезапуску каналу.
— Чи НСТУ відмовиться від логотипу UA:? Чи він залишиться на каналі «UA: Культура» та регіональних каналах?
— Цей процес буде відбуватись поступово. Перехід на новий бренд має символізувати вихід на новий рівень якості, а не просто бути черговою зміною логотипа. Тому це буде не миттєва зміна логотипів усіх каналів, а поступовий перехід до нового бренду. У цьому плані наш сайт новин suspilne.media – хороший приклад переходу, адже саме з диджитал-платформ розпочався ребрендинг.
Довідка:
Ярослав Лодигін прийшов на Суспільне на запрошення голови правління НСТУ Зураба Аласанії. Упродовж літа 2019 року він де-факто виконував обов’язки генерального продюсера Суспільного ТБ. Наприкінці серпня 2019 року наглядова рада НСТУ обрала його членом правління НСТУ, відповідальним за телевізійну платформу (канали «UA: Перший» та «UA: Культура»).
Фото: Руслан Новосьол