«Найвищий рівень відповідальності серед українських медіа» — Дарія Гірна про роботу на Суспільному

«Найвищий рівень відповідальності серед українських медіа» — Дарія Гірна про роботу на Суспільному

11:50,
21 Жовтня 2019
8031

«Найвищий рівень відповідальності серед українських медіа» — Дарія Гірна про роботу на Суспільному

11:50,
21 Жовтня 2019
8031
«Найвищий рівень відповідальності серед українських медіа» — Дарія Гірна про роботу на Суспільному
«Найвищий рівень відповідальності серед українських медіа» — Дарія Гірна про роботу на Суспільному
Ведуча «Теми дня» Дарія Гірна розповіла сайту «UA: Суспільне мовлення» про підготовку ефірів «Теми дня» та курйози, пов’язані з ними, а також про захоплення, на які завжди варто знаходити час.

Мало не обрала спортивну кар’єру, бо одинадцять років присвятила художній гімнастиці. Працювала в США рятівницею в аквапарку. Стажувалася у відомій польській «Газеті Виборчій» (Gazeta Wyborcza). Була журналісткою у Львові та Києві. І все це Дарія Гірна встигла до того, як стала ведучою прямоефірної суспільно-політичної програми «Тема дня» на суспільному телеканалі «UA: Перший»  

Ми розпитали Дарію про її роботу в команді UA: Суспільне мовлення, підготовку ефірів «Теми дня» та курйози, пов’язані з ними, а також про захоплення, на які завжди варто знаходити час.

«Мені довірили прямий ефір, і цей момент став для мене переломним»

— На Суспільному я почала працювати 2017-го кореспонденткою і редакторкою програми «Світло», а після її закриття сталося так, що моє бажання стати ведучою та потреби редакції у ведучій «Теми дня» збіглися. До роботи на Суспільному мовнику я вже здобула досвід ведення прямих ефірів на «Громадському телебаченні». Я люблю розмовні формати й дивлюся багато західних та українських програм — друзі навіть кепкують і дивуються, як я можу дивитися так багато зарозумілих передач. На початку року в «Темі дня» мені довірили прямий ефір, і цей момент став для мене переломним.

«Ніхто нікого не намагається підсидіти чи підставити»

— На Суспільному є певні труднощі з технічною базою, однак команда в нас сильна. А для мене людський фактор у роботі найважливіший. Нині до нашої команди приєдналися двоє досвідчених редакторів, і рівень підготовки програм став на порядок вищий. Ми маємо ресурс, щоб готувати більше візуального контенту: графіки, сюжетів, включень. Програма стає динамічнішою, і, сподіваюсь, до нового року ми остаточно напрацюємо найоптимальніший формат для нашої аудиторії. Найбільше я ціную в нашій команді на Суспільному відсутність токсичності в колективі: ніхто нікого не намагається підсидіти чи підставити. Тут я комфортно почуваюся й знаю, що люди, які мають значно більший професійний досвід, ставляться до мене з повагою та прислухаються до моїх пропозицій щодо тем і гостей.

«Іноді бувають курйози» 

— У нас іноді бувають курйози, адже ми виходимо в прямому ефірі: одного разу перед програмою гість стояв у заторі неподалік від телецентру «Олівець» і я розпочала ефір з імпровізованого монологу. Уявіть, коли в навушник редактор вам каже: «Розкажи щось на хвилину-дві, бо гостя ще немає» — і виводить вас в ефір. Це, м’яко кажучи, адреналін. А ще була кумедна ситуація перед моїм першим ефіром, коли за дві хвилини до початку я стояла посеред студії в одних колготках, а звукорежисерка ніяк не могла протягнути мені по спині дріт мікрофона через підняту сукню. Запрошені заступник міністра та експерт зайшли до студії буквально за десять секунд після цього дійства!

«Суспільне підзвітне суспільству й перебуває під пильним моніторингом»

— Перевіряти інформацію в прямому ефірі мені допомагають редактори та запрошені експерти. Коли готуємося до програми, то намагаємося всі запитання до спікерів будувати на перевірених фактах. Звісно, ніхто в цьому житті не застрахований від помилок, особливо в епоху постправди. З командою «Теми дня» ми розуміємо, що UA: Суспільне мовлення підзвітне суспільству й перебуває під пильним моніторингом європейських інституцій, Наглядової ради та інших медіа аналітичних груп. Це дуже високий рівень відповідальності, мабуть, найвищий серед усіх українських медіа. 

«Побувала в 13-х країнах світу»

— Люблю читати нон-фікшн, фотографувати й подорожувати. Не можу жити без музики, колекціоную старі вінілові платівки українських вокально-інструментальних ансамблів і виконавців. Побувала в 13-х країнах світу. Переважно це були поїздки на навчальні програми про міжкультурний діалог, дискримінацію та боротьбу з пропагандою. Також були поїздки до США за програмою Work and Travel, де працювала рятівницею в найбільшому закритому аквапаркові США Kalahari. Там із десять разів справді довелося рятувати людей.

«Обожнюю документалістику»

— Я обожнюю документалістику й двічі була учасницею відеоакадемії документального серіалу Docemotion, у межах якої з командою створила два фільми про декомунізацію: «Живі та Нескорені» і «День молоді». Нині працюю над іще двома документальними проєктами й сподіваюся завершити їх наступного року. А взагалі, коли ти любиш те, що робиш, здається, що ти й не працюєш особливо. Саме такою є концепція сродної праці Сковороди.

«Не жалійте себе»

— Мій викладач в УКУ (Український католицький університет  прим. ред.) Ігор Балинський казав студентам: «Не жалійте себе». А я побажала б студентам багато читати, працювати над собою, а також знайти ментора — авторитетну людину в професії, до якої можна звернутися за порадою і яка буде певним моральним компасом. Також раджу не боятися бути ініціативними, поважати себе та не засмучуватися через робочі зауваження керівництва. Не помиляється лише той, хто нічого не робить.

Програма «Тема дня» на «UA: Перший» виходить щодня в будні о 18:20 у форматі інтерв’ю на топову тему дня. Ведучі Дарія Гірна та Ольга Сніцарчук запрошують відомих експертів, політиків і громадських діячів для обговорення найважливіших подій в Україні. 

Фотографувала Анастасія Мантач

Авторка Олександра Грохольська, сайт «UA: Суспільне мовлення»

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду