Команда «Доброго ранку, Країно» розцінює закриття програми «як черговий наступ влади на свободу слова»

Команда «Доброго ранку, Країно» розцінює закриття програми «як черговий наступ влади на свободу слова»

13:37,
9 Липня 2018
6097

Команда «Доброго ранку, Країно» розцінює закриття програми «як черговий наступ влади на свободу слова»

13:37,
9 Липня 2018
6097
Команда «Доброго ранку, Країно» розцінює закриття програми «як черговий наступ влади на свободу слова»
Команда «Доброго ранку, Країно» розцінює закриття програми «як черговий наступ влади на свободу слова»
9 липня 2018 року телеведуча Тетяна Терехова в прямому ефірі «UA: Першого» під час програми «Доброго ранку, Країно» заявила, що Національна суспільна телерадіокомпанія України впроваджує жорстку цензуру.

Після чергового випуску новин о 8:05 ведучі програми «Доброго ранку, Країно» Тетяна Терехова та Антон Довлатов заявили, що «після ефіру з Юлією Тимошенко керівництво Національного суспільного телебачення повідомило, що нас закривають».

Вони запевняють: «Тобто канал закриває найрейтинговішу програму в ефірі “UA:Перший” після інтерв’ю з опозиційним політиком. Очевидно, що перед виборами владі не потрібна об’єктивна та незалежна журналістика».

«Дуже прикро, що Суспільне телебачення, прикриваючись гаслами про захист свобод в Україні, насправді впроваджує жорстку цензуру», – сказала Тетяна Терехова.  

Пан Довлатов вважає, що програму «закривають за різні точки зору, при чому не ведучих, а гостей».

Ведучі в прямому ефірі показали офіційну заяву НСТУ щодо закриття програми, яку опублікувала директорка департаменту зв'язків із громадськістю та ЗМІ Національної суспільної телерадіокомпанії України Вікторія Сидоренко у себе на сторінці у Facebook. «Ми наполягаємо, що це суцільна брехня. Жодних рекомендованих листів телекомпанія "Ера-Медіа" не отримувала», – зазначив пан Довлатов.

Після цього ведучі повторили в ефірі фрагмент інтерв’ю з Юлією Тимошенко, де вона критикує Петра Порошенка і каже, що не дасть йому реалізувати план не проводити президентські вибори.

Ведучі взяли коментар щодо закриття програми у лідера «Європейської партії» Миколи Катеринчука. «Я переконаний, що це продовження тої політики, яку сповідує Банкова і Порошенко», – сказав він.

Пан Катеринчук розповів про резолюцію щодо ворогів свободи слова, яка була створена разом з партією «Альянс лібералів і де»ократів». «Ми її назвали "список Шустера". Шустер був один із перших журналістів і його програма, яку Порошенко закрив. Зараз ми працюємо разом із Національною спілкою журналістів, яка, мені здається, дає найбільш правдиві моніторинги, які отримували до цього часу європейські інституції», – сказав він.

Варто зазначити, що НСЖУ останнім часом не викликала довіри у журналістів. Наприклад, продюсерка Рівненської філії НСТУ звинуватила НСЖУ у поширенні  неправди про скорочення. У НСЖУ шкодують про це.

Пані Терехова додала, що після інтерв'ю з Миколою Катеринчуком команда програми теж отримала зауваження від НСТУ.

Антон Довлатов сказав, що крім усних погроз команда програми отримувала листи із зауваженнями щодо ефіру: «Одне із зауважень, яке є у кожному листі і мені дуже подобається: "Ви маєте говорити про позитив"».

«Розповідайте анекдоти, а не запрошуйте на ефір Юлію Володимирівну чи Миколу Катеринчука. Ось таке ми чули щодня», – сказав в ефірі ведучий.

Ситуацію із свободою слова в ефірі коментували голова НСЖУ Сергій Томіленко, лідер Соціалістичної партії України Ілля Ківазаступник головного редактора інтернет-ЗМІ «Страна.ua» Світлана Крюкова, ведучий програми «Гроші» Олександр Дубінський, щодо якого СБУ санкціонувала відкриття кримінального провадження. 

Пан Томіленко сказав, що НСЖУ закликає Суспільного мовника і керівництво «Ера-медіа» не політизувати, а шукати порозуміння.

На Facebook-сторінці «Доброго ранку, країно» о 9:41 9 липня опубліковано фрагмент відео з випуску програми за 9 липня під заголовком «Влада закриває "Доброго ранку, країно!" після ефіру Тимошенко». Цей пост рекламується у Facebook і має станом на 16:00 понад 1100 поширень, зокрема, його поширюють Facebook-сторінки місцевих осередків партії «Батьківщина». Адміністратори сторінки «Доброго ранку, країно» забанили кількох співробітників «Детектора медіа» за коментарі (і видалили ці коментарі) з посиланням на інформацію Національної суспільної телерадіокомпанії України, що вона попередила про закриття проекту «Доброго ранку, країно» за місяць до ефіру з Юлією Тимошенко.

Сайт «Суспільне. Детектор медіа» попросив Національну суспільну телерадіокомпанію прокоментувати рішення суду та цензуру на каналі.

Нагадаємо, із 10 липня 2018 року на «UA: Першому» закривається ранкова програма «Доброго ранку, Країно», яку згідно з угодою для Національної суспільної телерадіокомпанії України виробляло ТОВ «Ера-Медіа».

Після того, як ТРК «Ера» відмовилася від ліцензії на аналогове мовлення в мережі УТ-1, «ЕРА Медіа» отримала можливість виходити в ефірі «UA:Перший» з 06:30 до 09:30 з ранковою розважально-інформаційною програмою. 

Між ПАТ «НСТУ» та ТОВ «Ера-Медіа» 12 липня 2017 року було укладено договір про створення на замовлення програми «Доброго ранку, Країно!», яка виходила в ефірі «UA: Першого» з 20 листопада  2017 року із 6:30 по 9:30 .

20 листопада 2017 року на телеканалі «UA: Перший» стартувала розважально-інформаційна програма «Доброго ранку, Країно!», яка тривала з 6:30 до 9:30. Її ведучими стали Тетяна Гончарова, Антон Середа, Данило Дорошенко, Тетяна Терехова, Влад Волошин, Слава Соломка та Олена Пушна.

ПАТ «НСТУ» листами від 05.06.2018 та від 07.06.2018 направило ТОВ «Ера-Медіа» повідомлення про припинення дії договору через ряд порушень стандартів журналістики, які були виявленні під час моніторингу.

У НСТУ повідомили, що згідно з угодою команда Суспільного мовника не має змоги втручатись у творчий процес команди «Ера-Медіа» та не впливала на вибір тем, гостей, способів подачі інформації в ефірі. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду