Спростування фейку: «UA: Перший» попередив програму «Доброго ранку, Країно» про її закриття за місяць до виходу в ефір Тимошенко

Спростування фейку: «UA: Перший» попередив програму «Доброго ранку, Країно» про її закриття за місяць до виходу в ефір Тимошенко

10:03,
7 Липня 2018
9197

Спростування фейку: «UA: Перший» попередив програму «Доброго ранку, Країно» про її закриття за місяць до виходу в ефір Тимошенко

10:03,
7 Липня 2018
9197
Спростування фейку: «UA: Перший» попередив програму «Доброго ранку, Країно» про її закриття за місяць до виходу в ефір Тимошенко
Спростування фейку: «UA: Перший» попередив програму «Доброго ранку, Країно» про її закриття за місяць до виходу в ефір Тимошенко
Із 10 липня 2018 року на «UA: Першому» закривається ранкова програма «Доброго ранку, країно», яку згідно з угодою для Національної суспільної телерадіокомпанії України виробляло ТОВ «Ера-Медіа».

Про це сайту «Суспільне. Детектор медіа» сказала директорка департаменту зв'язків із громадськістю та ЗМІ Національної суспільної телерадіокомпанії України Вікторія Сидоренко.

Вона нагадала, що між ПАТ «НСТУ» та ТОВ «Ера-Медіа» 12 липня 2017 року було укладено договір про створення на замовлення програми «Доброго ранку, Країно!», яка виходила в ефірі «UA: Першого» з 20 листопада  2017 року із 6:30 по 9:30 .

«Умовами договору, а саме п. 12.2 передбачено, що ми можемо завчасно повідомити (не пізніше ніж за 30 днів) про своє бажання припинити дію договору, що ми і зробили», – сказала Вікторія Сидоренко.

За її словами, ПАТ «НСТУ» листами від 05.06.2018 та від 07.06.2018 направило ТОВ «Ера-Медіа» повідомлення про припинення дії договору. «Ці повідомлення були відправлені завчасно рекомендованими листами з повідомленням службою експрес доставки Укрпошта. НСТУ зі свого боку повністю виконала договірні зобов'язання щодо завчасного повідомлення ТОВ "Ера-Медіа" про припинення дії договору – а саме за 30 днів до закінчення строку його дії, тому дія договору припиняється 10 липня 2018 року», – пояснила директорка.

У компанії повідомили, що згідно з угодою команда Суспільного мовника не має змоги втручатись у творчий процес команди «Ера-Медіа» та не впливала на вибір тем, гостей, способів подачі інформації в ефірі. Про це йдеться  на сайті suspilne.media.

Вікторія Сидоренко пояснила, що відповіді листи були надіслані через те, що НСТУ мала зауваження щодо якості й дотримання стандартів увесь період.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія сказав сайту «Суспільне. Детектор медіа», що ТОВ «Ера-Медіа» подало позов до суду на НСТУ. За його словами, в «Ера-Медіа» запевняють, що на пошту отримали попередження на два тижні пізніше, ніж передбачено процедурою в угоді. Зураб Аласанія зазначає, що з боку НСТУ не було затримок із відправленням листа, а те, що він довго йшов, питання до «Укрпошти». 

Сайт «Суспільне. Детектор медіа» намагається зв'язатися щодо позову з «Ера-Медіа».

В один з останніх ефірів, 5 липня, медіахолдинг «Ера-Медіа» запросив на ефір ранкової програми лідера партії «Батьківщина» та блоку Юлію Тимошенко, в інтерв’ю з якою ведучий Антон Середа говорив про майбутні президентські вибори та її головного конкурента Петра Порошенка. Співведуча цього випуску Тетяна Гончарова після виходу програми написала у себе на сторінці у Facebook: «Вчора Тимошенко сказала, що її поява в нашому ефірі несе для нас великі ризики, натякаючи на те, що програму можуть закрити. Тож гадаємо на вогні: у нас сьогодні останній ефір тижня (як завжди по п’ятницях) чи останній загалом?», – зазначила вона.

Сайт «Суспільне. Детектор медіа» звернувся до команди «Доброго ранку, Країно» з проханням прокоментувати наявність листів про припинення угоди від НСТУ.

Деякі ЗМІ поширили фейк, що програму «Доброго ранку, Країно» на Суспільному закривають через Юлію Тимошенко, що не відповідає дійсності.

Нагадаємо, 20 листопада 2017 року на телеканалі «UA: Перший» стартувала розважально-інформаційна програма «Доброго ранку, Країно!», яка тривала з 6:30 до 9:30. Її ведучими стали Тетяна Гончарова, Антон Середа, Данило Дорошенко, Тетяна Терехова, Влад Волошин, Слава Соломка та Олена Пушна.

Додамо, комерційна телерадіокомпанія «Ера» відмовилася від ліцензії на аналогове мовлення в мережі УТ-1 на користь телеканалу «UA:Перший», але отримала можливість виробляти ранкову програму на замовлення суспільного мовника. Завдяки досягненню таких домовленостей керівництву НСТУ вдалося ще на крок наблизитися до виконання вимог Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення». Адже в ньому зазначено, що Суспільне має мовити 24 години на добу в ефірах двох загальнонаціональних телеканалів – «Культура» і «UA:Перший», повідомляє телеканал. 

Після того, як ТРК «Ера» відмовилася від ліцензії на аналогове мовлення в мережі УТ-1, «ЕРА Медіа» отримала можливість виходити в ефірі «UA:Перший» з 06:30 до 09:30 з ранковою розважально-інформаційною програмою. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду