Реформа Cуспільного йде добре – Зураб Аласанія

Реформа Cуспільного йде добре – Зураб Аласанія

13:53,
15 Грудня 2017
3425

Реформа Cуспільного йде добре – Зураб Аласанія

13:53,
15 Грудня 2017
3425
Реформа Cуспільного йде добре – Зураб Аласанія
Реформа Cуспільного йде добре – Зураб Аласанія
Голова правління публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Зураб Аласанія повідомив, що реформа Суспільного мовлення в Україні йде добре, проте компанії необхідна довіра влади до себе.

Про це він сказав на засіданні керівної групи проекту «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні», яке відбулося в офісі Ради Європи у Страсбурзі 15 грудня 2017 року. 

За словами Зураба Аласанії, в Україні низька політична культура, політики хочуть домовлятися, але згідно з формулою «ми – вам, ви – нам». «Але ми так не можемо, бо ми не можемо піти на те, що вони просять. Є окремі політики, які публічно заявляють про підтримку Суспільного, але тихенько роблять інше: вночі підкилимно скорочують бюджет. Але реформа йде добре, ми чистимо іржавий корабель, і станемо помітними гравцями медіасфери», – сказав він. 

Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва подякувала Раді Європи за підтримку і висловила сподівання на подальшу співпрацю. «Особливо ми дякуємо за соціологічне дослідження, результати якого незабаром отримаємо, бо це вкрай важливо побачити реальну картину з Суспільним, в тому числі в регіонах. Але бажано, щоб таке ж соцдослідження було проведено й наступного року, щоб ми бачили картину в динаміці. Ми будуємо фундамент Суспільного, який має бути міцним, щоб потім воно було незалежним і могло належним чином функціонувати, виробляти якісний контент для українського суспільства», – пояснила вона. 

За словами заступниці голови наглядової ради НСТУ Світлани Остапи, 2017 рік історичний для України, бо саме цього року було створено юрособу ПАТ «НСТУ». «Але вже очевидно, що необхідні зміни до законів, щоб забезпечити незалежність Суспільного мовлення. Тому просимо Раду Європи допомогти нам удосконалити законодавчу базу, щоб реформа не гальмувала», – зазначила вона. 

Цієї ж думки і секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський. За його словами, необхідно змінити механізм фінансування НСТУ. 

У зустрічі взяв участь постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба. Він зазначив, що для Ради Європи підтримка реформи Суспільного мовлення – один із пріоритетів. 

Як писав сайт «Суспільне мовлення», 6 грудня посли 20 країн Європи та США, які перебувають із дипломатичною місією в Україні, звернулися з листом до уряду України, Верховної Ради України, голів депутатських фракцій та груп щодо належного фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України.

7 грудня Верховна Рада України ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік» (законопроект №7000), де на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії закладено 776 млн. грн, що вдвічі менше, ніж цього передбачає Закон «Про суспільне телебачення та радіомовлення України». У 2018 році фінансова підтримка НСТУ мала б становити 1,534 млрд грн.

За кілька днів до прийняття бюджету уряд пропонував виділити 990 млн грн. на Суспільне мовлення. Закон про бюджет було змінено у день голосування з урахуванням пропозицій, викладених у листі-висновку бюджетного комітету Верховної Ради, головою якого є заступник голови депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка» Андрій Павелко

Народні депутати кажуть, що зменшення фінансування НСТУ стало для них несподіванкою.  Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, народний депутат Верховної Ради України VIII скликання Вікторія Сюмар пояснила, що під час голосування за дежбюджет «ніхто з народних депутатів у залі так і не зрозумів, коли з‘явилося ще додаткове зменшення фінансування, оскільки прямо це не було озвучено».

Фото з Facebook-сторінки Світлани Остапи

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду