20 послів Європи та США закликають Верховну Раду та уряд України повною мірою профінансувати НСТУ

Дипломати закликають виконати Закон України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення Україн» та повною мірою профінансувати ПАТ «НСТУ».

«З глибокою повагою ми закликаємо вас гарантувати в останній версії Проекту Закону про Державний Бюджет України на 2018 рік повне фінансування ПАТ «НСТУ» на 2018 рік, а також у подальші роки діяльності суспільного мовлення», – йдеться у листі.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія у себе на сторінці у Facebook опублікував лист і зазначив, що він «адресований всім учасникам бюджетного процесу». «Посли закликають Український уряд та політиків до належного фінансування НСТУ задля подальшої реформи установи. Західні країни добре розуміють роль та питому вагу незалежних медій в становленні демократії», – наголосив він.

«…Фінансова атака на НСТУ закінчилась прийняттям бюджету України на 2018 рік, де фінансування НСТУ зрізано вполовину проти законного.

Так, НСТУ поки не настільки на вістрі суспільної уваги. Так, канали НСТУ мовлять не гучно і не скандально. Так, важливість реформи старої системи державного, що просувається повільно, але невпинно - не настільки очевидна країні зараз. І навіть розуміння необхідності існування Суспільного мовника в країні поки немає, ані в “елітах”, ані у громадян. У перших воно навряд чи і з’явиться – політики зазвичай не зацікавлені в свободі слова (допоки не опиняються в опозиції). Громада ж 25 років живіться комерційними мовниками і їй немає з чого усвідомити, що щеплення робиться не для того, щоб вилікуватись, а для того, щоб не хворіти.

Але реформу не може і не має бути зупинено. І не буде», – пояснив Зураб Аласанія.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», 4 грудня Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради доопрацьований до другого читання проект закону про державний бюджет на 2018 рік. На суспільне мовлення уряд пропонував виділити 990 млн грн. – на 213,5 млн грн. більше, ніж пропонував у проекті до першого читання. Але це все одно менше гарантованої законом для суспільного мовника суми, яка у 2018 році мала б становити 1,5 млрд грн.

Проте 7 грудня під час голосування за держбюджет, фінансування НСТУ збили назад до 776 млн. грн. 

comments powered by Disqus