Лук’ян Галкін обійняв посаду виконавчого продюсера «UA: Культура»

Лук’ян Галкін обійняв посаду виконавчого продюсера «UA: Культура»

16:34,
4 Грудня 2017
8258

Лук’ян Галкін обійняв посаду виконавчого продюсера «UA: Культура»

16:34,
4 Грудня 2017
8258
Лук’ян Галкін обійняв посаду виконавчого продюсера «UA: Культура»
Лук’ян Галкін обійняв посаду виконавчого продюсера «UA: Культура»
З першого грудня виконавчим продюсером телеканалу «UA: Культура» став Лук’ян Галкін.

Раніше він працював на посаді виконавчого продюсера просвітницького напряму Суспільного. Тепер – сконцентрує свою увагу на телеканалі «UA: Культура», йдеться на сайті «UA: Перший».

Рішення про призначення Лук’яна Галкіна було прийнято спільно Юрієм Макаровим, членом правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, відповідальним за просвітницький напрям діяльності, і генпродюсеркою просвітницького напряму Тетяною Кисельчук. 

«Коли ми заговорили про телеканал "UA: Культура", я одразу подумав, що дуже хотів би з ним попрацювати. І коли мені запропонували очолити цей напрям, я не просто згодився, а дуже радо згодився. Для мене це водночас і виклик, і велика честь», – сказав Лук’ян Галкін.

Тетяна Кисельчук зазначила: «Незважаючи на те, що в структурі НСТУ "UA: Культура" – це творче об’єднання, в ефірі ж – повноцінний телеканал зі своєю ефірною сіткою, виробництвом, штатним розкладом і цілодобовим мовленням. Очевидно, що там має бути окрема людина, яка проведе аудит і налаштує процеси конкретно для цього телеканалу. Лук’ян має структурне мислення, і тому був найкращим кандидатом, серед тих, кому можна довірити це завдання. Зараз ми з командою працюємо над новим сезоном для "UA: Перший", і Лук’ян, безперечно, візьме участь у розробці та запуску нових програм, але вже з січня він займатиметься лише телеканалом "UA: Культура"».

Лук’ян Галкін найближчим часом прагне більше змінювати форму, аніж зміст контенту, значний відсоток якого, за його словами, є актуальним за ідеологією та посилом. Також він ставить перед собою завдання розширити наявну аудиторію телеканалу. 

«На "UA: Культура", не побоюся цих слів, є унікальні надбання. Ми живемо у світі агресивної візуальної культури й іноді можемо не розгледіти змісту, почавши сприймати форму. Бо якщо форма не відповідає нашим естетичним категоріям, зміст вже не зацікавить. А тому деякі програми телеканалу треба буде переодягти. І якщо вже зараз "UA: Культура" виглядатиме хоч трошки новішою, матиме той вигляд, що змусить не просто лишитися старих глядачів, а ще й привабить нових, то кожен новий глядач буде перемогою. З’явиться також і більш сучасний контент, але не за рахунок більш класичного – і, звісно, всі зміни будуть впроваджуватися за участі Юрія Макарова, – зазначає Лук’ян Галкін. – На "UA: Культура" може органічно співіснувати класицизм, модерн чи постмодерн. А у суспільного мовника є дуже важлива функція – поєднувати. І канал "UA: Культура" – це можливість показати, що ми маємо єдину культуру, яка неоднорідна, але єдина в своїй цінності".

Юрій Макаров вважає, що Лук’ян Галкін – людина однієї групи крові зі мною та цілою молодою командою, яка прийшла цьогоріч на Суспільне.

«Він краще, ніж я, орієнтований на новітні культурні контексти, чудово уявляє, що діється в сучасному кіно, театрі, літературі, контемпорарі-арті тощо. Й, водночас, можливо, на цьому етапі головне: в нього чудово налаштований внутрішній датчик на все "лагідно-старосвітсько-УТешне", що відштовхує молодого споживача від продукту UA: Культура в його нинішньому вигляді. Звісно, ми всі разом усвідомлюємо небезпеку вихлюпнути дитину разом із водою. Традиція – річ двосічна, рішуча відмова від неї суперечить самому поняттю культури. Тому доведеться вживати мікрохірургійних заходів, щоби не втратити те, що вже накопичено. Через це мені особисто доведеться займатися разом із командою "мікроменеджментом", аби не вдатися до надто радикальних змін. Якщо ми наламаємо дрова, це буде моя особиста відповідальність», – сказав Юрій Макаров.

Нагадаємо, Лук'ян Галкін був виконавчим продюсером просвітницького мовлення Суспільного мовлення. Він вважає, що його взяли на посаду у Національну суспільну телерадіокомпанію за свіжий погляд, завдяки якому можна зробити «телебачення здорової людини».

Нагадаємо, Лук’ян Галкін – кінознавець, викладач КНУТіК ім. Карпенка-Карого та критик,  працював головним редактором українськомовного й некомерційного інтернет-видання про кіно Moviegram. 

Варто зазначити, що телеканали «UA:Культура» і Центральний канал стали творчими об’єднаннями в складі центральної дирекції публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанії». З вересня всі три канали – «UA:Культура», Центральний канал і «UA: Перший» – працюватимуть в одному телецентрі на вул. Мельникова, 42.

Фото з сайту «UA: Перший». Автор -Володимир Шевчук

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду