У НСТУ пояснили, як проходитиме реформа Суспільного мовлення в регіонах

У НСТУ пояснили, як проходитиме реформа Суспільного мовлення в регіонах

13:38,
10 Листопада 2017
5346

У НСТУ пояснили, як проходитиме реформа Суспільного мовлення в регіонах

13:38,
10 Листопада 2017
5346
У НСТУ пояснили, як проходитиме реформа Суспільного мовлення в регіонах
У НСТУ пояснили, як проходитиме реформа Суспільного мовлення в регіонах
10 листопада у Страсбурзі на Світовому форумі демократії менеджер проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» Шаін Аббасов заявив, що наразі одним із ключових питань для Національної суспільної телерадіокомпанії України є реформування філій. На НСТУ пояснили, як реформа крок за кроком відбуватиметься по філіях Суспільного мовлення.

Пряму трансляцію зі Страсбурга вела у себе на сторінці у Facebook ведуча «Україського радіо» Олена Зелінченко.

«Одна з проблем НСТУ – це об’єднання регіональних структур. В якій формі це відбудеться?  Телебачення – це політична зброя в руках голів ОДА. Тож треба дуже акуратно провести цю реформу, щоб Суспільне мовлення в Україні стало єдиним, при тому кожен регіон був би представлений», – сказав  Шаін Аббасов.

Він також наголосив, що найважливішою проблемою є недофінансування Суспільного. Пан Аббасов зазначив, що посольства, міжнародна спільнота та громадськість в Україні звернулася до Кабінету Міністрів і Верховної Ради профінансувати НСТУ згідно з законом, однак на сьогодні влада України не виконує свої обіцянки.

Член правління НСТУ, відповідальний за роботу з філіями НСТУ, Микола Чернотицький пояснив сайту «Суспільне мовлення», як виглядатиме реформа Суспільного мовлення в регіонах.

«Не важливо, в якому регіоні буде знаходитися хаб. Він включає в себе лише адміністративну та фінансову функції. Це означає, що кількість менеджменту та бухгалтерського штату буде зменшено», – сказав член правління.

Він також повідомив, що оптимізації колективу у майбутньому не уникнути.  

«Чи будуть звільнення? Будуть. Багато. Це робиться для того, щоб запровадити конкурс на відбір контенту, щоб компанія не займалася утриманням людей і придумуванням їм роботи. Ми хочемо, щоб співробітники НСТУ чи сторонні продакшни на конкурсній основі пропонували свої ідеї. Філії мають якісно виконувати роботу, щоб глядач отримував якісний контент», – повідомив Микола Чернотицький.

Він також наголосив, що філіям НСТУ не потрібно виробляти 5 годин власного контенту, казати, що це більше, ніж на «UA: Першому». «Не треба стільки. Робіть 3,5  годин  максимум. Краще робити менше, але якісного контенту», – порадив пан Чернотицький.

Микола Чернотицький зазначив, що  контент має відповідати стандартам журналістики. За його словами, ті редактори і журналісти, які продовжуватимуть практику «джинсування», будуть звільнені.

Він вчергове розділив обов’язки менеджерів, продюсерів, яких найближчим часом оберуть на конкурсі, і шеф-редакторів новин.

«Ми чітко розділяємо адміністративний і творчий блоки. Менеджер філії відповідатиме за господарські питання. Він не має права втручатися у контент. Продюсер відповідатиме за контент. Він буде підпорядковуватися дирекції програм НСТУ. Окремо будуть новини. Шеф-редактор новин регіону буде підпорядкований шеф-редактору новин на НСТУ. Таким чином ми убезпечуємо від впливів шеф-редакторів, які працюють в регіонах, для того, щоб новини відповідали стандартам», – пояснив член правління.

Він поділився планами, що  до кінця 2018 року хотів би, аби кожна філія мала логотип UA:, а також вся структура НСТУ працювала з уніфікованою технікою. 

Нагадаємо, 8 листопада 2017 року НСТУ оголосила конкурсний відбір на посади менеджерів та продюсерів регіональних філій Суспільного. Конкурсний відбір триватиме до 21 листопада 2017 року.

Фото зі сторінки у Фейсбук Андрія Гука. На фото Шаін Аббасов

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду