Порушення щодо використання коштів під час «Євробачення-2017» не призвели до збитків – аудитори

Порушення щодо використання коштів під час «Євробачення-2017» не призвели до збитків – аудитори

13:57,
26 Жовтня 2017
1884

Порушення щодо використання коштів під час «Євробачення-2017» не призвели до збитків – аудитори

13:57,
26 Жовтня 2017
1884
Порушення щодо використання коштів під час «Євробачення-2017» не призвели до збитків – аудитори
Порушення щодо використання коштів під час «Євробачення-2017» не призвели до збитків – аудитори
У засобах масової інформації поширюється новина про порушення на суму 500 млн гривень, що начебто були допущені ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» в процесі організації «Євробачення-2017».

Керівництво НСТУ наголошує, що ця інформація неправдива та маніпулятивна, повідомляє прес-служба Суспільного.

Цей факт підтвердили і у Державній аудиторській службі України (ДАСУ) під час брифінгу, який відбувся 25 жовтня. Голова ДАСУ Лідія Гаврилова пояснила суть виявлених порушень щодо використання коштів, витрачених на «Євробачення-2017»: «Державною аудиторською службою України при проведенні перевірки в ПАТ "НСТУ" не було знайдено якихось системних порушень законодавства чи зловживань, які б свідчили про розкрадання державних коштів при проведенні міжнародного пісенного конкурсу. Звісно, не вдалося уникнути неефективних витрат, але усі виявлені порушення мають суто формальний характер і вони не призвели до збитків».

До НСТУ надійшов офіційний лист від Державної аудиторської служби України з вимогою усунути порушення, що були виявлені під час перевірки. Всі вони можуть і будуть усунені НСТУ в ході закриття проекту «Євробачення-2017» у встановлені ДАСУ строки. Крім того, більша частина цих порушень вже була ліквідована ще до моменту отримання листа з вимогами, зазначають на НСТУ.

Серед таких порушень названо, наприклад, недоотримання НСТУ коштів від мовників-організаторів за оренду коментаторських кабінок. Це означає, що серед країн-учасниць «Євробачення-2017» є ті, котрі не до кінця виплатили відповідні кошти за оренду, і НСТУ не отримала всієї суми прибутку. На сьогодні залишок недоотриманих коштів за цю оренду становить 382,8 євро. НСТУ докладає всіх зусиль, щоб ці кошти були перераховані орендарями кабінок якнайшвидше, а відповідне порушення було усунуто.

До порушень також віднесено недоотримання компанією прибутків за продаж туристичних карток Access Pass на суму 1 233,3 тис гривень. Використання таких карток гостями-туристами було організовано містом-господарем «Євробачення» Києвом. Відповідно до укладеного із Комунальним підприємством «Київський міський туристично-інформаційний центр» договору на поточний рахунок НСТУ вже надійшли кошти у розмірі 400 тисяч гривень, як частина прибутку, отриманого вказаним комунальним підприємством.

Серед порушень є факт оплати харчування іноземних фахівців, які були залучені до роботи для підготовки «Євробачення» на суму 1 640,2 тис гривень. Проте ці кошти мають бути відшкодовані Європейською мовною спілкою. Очікується, що ЄМС поверне їх найближчим часом, повідомили на НСТУ. 

До встановлених порушень віднесено і завищення цін окремими підрядниками чи залучення ними субпідрядників. Попри те, що всі тендери відбувались за допомогою системи Prozorro і з дотриманням належної процедури, як виявилося, це не гарантує добросовісності всіх підрядників, які надають послуги. Тому НСТУ детально вивчає кожну з ситуацій та веде претензійно-позовну роботу у випадках, коли послуги були надані підрядником неналежним чином, за завищеними цінами чи не в повному обсязі. Дирекція ПКЄ, що діє у складі НСТУ, зобов’язана усунути такого роду порушення.

«Частину коштів вже повернено. ПАТ "НСТУ" проводить роботу щодо подальшого відшкодування. Ми тісно співпрацюємо і завжди готові надати свою допомогу. Тож чекатимемо на повернення грошових зобов’язань підрядниками, які недобросовісно віднеслися до виконання своїх обов’язків», – зазначила голова ДАСУ Лідія Гаврилова.

Ряд порушень вказують на наявність технічних помилок у документах, що також будуть усунуті, і не призводять до втрати коштів.

У згаданих маніпулятивних публікаціях вказують на залучення іноземних компаній до проведення «Євробачення» як на негативний факт. НСТУ не вбачає проблеми у тому, що для високотехнологічного шоу компанія залучала найкращих фахівців та підрядників. Участь у тендерах брали як українські, так і іноземні компанії, а вибір підрядника відбувався за допомогою системи Prozorro. У деяких тендерах іноземні компанії дійсно були більш конкурентоздатними, насамперед, з точки зору вартості послуг, досвіду, фахівців та обладнання.

У кожному з конкурсів «Євробачення» щороку задіяні фахівці з різних країн, і цей факт не може визнаватись негативним, а вартість послуг цих компаній не є збитками.

При проведенні ревізії аудитори намагалися робити свою роботу об’єктивно та неупереджено. «Для всієї України міжнародний пісенний конкурс Євробачення-2017 став справжньою національною гордістю і ми пишаємося тим, як красиво і якісно він був проведений», – зазначили в ДАСУ.

Раніше НСТУ повідомляла, що організатори «Євробачення-2017» змогли зекономити близько 132 млн гривень при підготовці та проведенні конкурсу. НА НСТУ сподіваються, що в подальшому ці кошти можна буде використати для продовження реформ Суспільного.

Нагадаємо, що обов’язки виконавчого продюсера «Євробачення-2017» виконував Павло Грицак, який відповідав за підготовку та проведення міжнародного пісенного конкурсу у Києві. Його, як відомого і досвідченого фахівця, було залучено саме для проведення цього конкурсу, і НСТУ, як і засновники конкурсу – Європейська спілка мовника, високо оцінюють виконану ним роботу.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», 20 жовтня у ЗМІ поширили інформацію про те, що в організації «Євробачення» у Києві виявили порушення на понад 400 млн грн. Журналісти посилаються на повідомлення Державної аудиторської служби. Виконавчий директор Національної суспільної телерадіокомпанії України Олександр Лієв зазначив, що команда «Євробачення» впоралася з процесом і спромоглася заощадити та залишити на казначейських рахунках майже 150 млн. грн.

23 жовтня заступник виконавчого директора Центральної дирекції публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Павло Грицак був звільнений за згодою сторін. Європейська мовна спілка була повідомлена про звільнення Павла Грицака за згодою сторін, а відповідно, і втрату ним членства в організаційному комітеті конкурсу.

Джерела на НСТУ зазначили, що виключення Павла Грицака з команди «Євробачення-2017» матиме негативні наслідки для завершення проекту. 

Членкиня правління ПАТ «НСТУ», відповідальна за юридичні питання, Інна Гребенюк умовно поділила порушення на декілька груп. За її словами, ці порушення абсолютно різні і за характером, і за масштабом.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду