6 липня – Недофінансування Суспільного мовника – загроза для його незалежності та ефективності

6 липня – Недофінансування Суспільного мовника – загроза для його незалежності та ефективності

13:27,
3 Липня 2017
4581

6 липня – Недофінансування Суспільного мовника – загроза для його незалежності та ефективності

13:27,
3 Липня 2017
4581
6 липня – Недофінансування Суспільного мовника – загроза для його незалежності та ефективності
6 липня – Недофінансування Суспільного мовника – загроза для його незалежності та ефективності
6 липня о 12.00 в ІА «Укрінформ» відбудеться прес-конференція на тему: «Недофінансування Суспільного мовника – загроза для його незалежності та ефективності»

Організатори: Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України (ПАТ «НСТУ») за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні».

Учасники: Мортен Енберг - голова Офісу Ради Європи в Україні; Тетяна Лебедєва - голова Наглядової ради ПАТ «НСТУ»; Вадим Міський - секретар Наглядової ради ПАТ «НСТУ»; Лаврентій Малазонія, Сергій Таран, Віктор Таран, Володимир Яворівський, Дарія Карякіна, Олексій Панич, Тарас Аврахов, Ігор Хохич, Володимир Бринзак, Євген Глібовицький, Тарас Шевченко, Віталій Портников, Наталія Скрипка, В'ячеслав Козак - члени Наглядової ради ПАТ «НСТУ»; Зураб Аласанія - голова Правління ПАТ «НСТУ»; Вікторія Сюмар - голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики; Юрій Стець - міністр інформаційної політики УкраїниБогдан Червак - Перший заступник Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України; Ігор Розкладай - головний експерт групи Реанімаційного пакету реформ з питань медіа-реформи.

Під час заходу представники Наглядової ради та Правління Суспільного мовлення, Офісу Ради Європи в Україні та відповідальних державних органів обговорять: 

  • що сьогодні заважає Суспільному мовленню отримати передбачене законом фінансування; 
  • які наслідки матиме для реформи нестача коштів; 
  • як досягти сталості фінансування суспільного мовлення в 2017 році та в майбутні роки, а також яким є зв'язок між фінансуванням суспільного мовлення і його незалежністю від політичного впливу.

Адреса «Укрінформу»: вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна»)

Контактні телефони: (044)  279-20-60, 279-00-05

Акредитація ЗМІ за адресою: anna@ukrinform.com

Нагадаємо, відповідно до Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення в Україні» бюджет Суспільного мовника має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік. У 2017 році ПАТ «НСТУ» мала б отримати з бюджету 1,2 мільярди гривень, проте у Держбюджеті на цей рік закладено лише 75% цієї суми – на 309 мільйонів гривень менше. У зв'язку з цим, НСТУ на виробництво програм має 0 гривень 0 копійок.

Крім того, відповідно до оприлюдненої Мінфіном Бюджетної резолюції на 2018-2020 роки, суспільний мовник щороку буде недораховуватися значної суми коштів, а у 2020 році нестача може взагалі скласти 35% від передбаченого законодавством бюджету.

Зазначимо, у травні 2017 року вийшов звіт Комісара Ради Європи з прав людини «Суспільне мовлення в Європі під загрозою», в якому, зокрема, підкреслюється, що фінансування суспільних мовників має виняткове значення, оскільки саме воно може потенційно утримувати їх політично залежними. Рекомендація Парламентської асамблеї Ради Європи 1878 (2009) закликає парламенти європейських країн гарантувати суспільним мовникам належні засоби для виконання ними своїх місій, а також довгострокове фінансування належного рівня.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду