Княжицький пропонує створити другий суспільний телеканал на базі «Інтера»
Княжицький пропонує створити другий суспільний телеканал на базі «Інтера»
Законопроект №4541 «Про створення організаційно-технічної бази та вивільненні додаткових каналів мовлення для впровадження другого телевізійного каналу громадського телебачення України» зареєстрований на сайті Ради 25 березня.
Як зазначає сайт «Еспресо.TV», депутат вважає, що держава не спромоглася вирішити питання про створення для громадського телеканалу організаційно-технічної бази та виділення додаткових каналів мовлення. Однак ця проблема може бути усунена шляхом проведення ревізій виданих ліцензій та прийнятих рішень щодо ліцензування. Одним із телеканалів, які свого часу незаконно отримали частоти, на думку Княжицького, є «Інтер». Саме на його базі Княжицький пропонує створити ще один канал СМ.
«Відповідно до чинного законодавства, не має права іноземна структура бути засновником української телерадіоорганізації. Засновником каналу є група каналів РТР, російська. Фактично частоти цього каналу були виділені незаконно – без конкурсу і на противагу рішенням Верховної Ради і чинному законодавству», – каже Княжицький у коментарі виданню LB.ua.
При цьому він зазначив, що про претензії на майно «Інтера» не йдеться.
«Тоді матимемо таку саму ситуацію, як у Німеччині: коли є два канали загальнонаціонального громадського мовлення – ARD і ZDF – незалежні один від одного. Так само і в нас буде УТ-1 громадського мовлення і другий канал громадського мовлення, який буде створений на базі "Інтера"», – вважає депутат.
Загалом, законопроект Княжицького передбачає: визначити процедуру вивільнення та виділення каналів мовлення (радіочастот) для другого телевізійного каналу суспільного телебачення України; закріпити основні засади діяльності другого телевізійного каналу суспільного телебачення впродовж перехідного періоду, що починається з моменту вступу в дію зазначеного Закону; встановити порядок формування керівного складу та наглядової ради другого телевізійного каналу суспільного телебачення України впродовж перехідного періоду; вирішити питання з передачею суспільному мовнику каналів мовлення, незаконно виділених Приватному акціонерному товариству «Телеканал "Інтер"».
Джерело: Суспільне мовлення