Телеканал «Ера» хоче продовжити ліцензію на аналогове мовлення в мережі УТ-1

Телеканал «Ера» хоче продовжити ліцензію на аналогове мовлення в мережі УТ-1

18:14,
28 Березня 2017
6460

Телеканал «Ера» хоче продовжити ліцензію на аналогове мовлення в мережі УТ-1

18:14,
28 Березня 2017
6460
Телеканал «Ера» хоче продовжити ліцензію на аналогове мовлення в мережі УТ-1
Телеканал «Ера» хоче продовжити ліцензію на аналогове мовлення в мережі УТ-1
Телеканал «Ера» подав заяву до Нацради щодо продовження ліцензії, строк якої спливає 30 квітня 2017 року

Приватний телеканал «Ера», який ділить ефір з телеканалом «UA:Першим», подав заяву до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення заяву щодо продовження ліцензії на аналогове мовлення в мережі УТ-1.  Цю інформацію сайту «Суспільне мовлення» підтвердив особисто гендиректор каналу «Ера» Ігор Лоташевський.

Виконуюча обов’язки голови правління ПАТ «НСТУ» Ганна Бичок у коментарі «Суспільному мовленню» зазначила, що від НСТУ направлено листи до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і до Нацради з питань телебачення і радіомовлення з проханням зробити все можливе, щоб канал Суспільного мовлення отримав цілодобове аналогове мовлення. «Ми завчасно звернулися з листами. Зокрема ми зазначили, що, по-перше, вже створено юридичну особу ПАТ «НСТУ», по-друге, Перший канал дуже часто транслює міжнародні спортивні змагання і культурні події, які часто транслюються і вночі, по-третє, ми хочемо внести зміни до супутникової ліцензії, щоб там також було цілодобове мовлення. Звичайно, ми сподіваємося, що ефір Суспільного мовлення не буде розірваний, як багато років», – сказала Гання Бичок.

Голова Нацради Юрій Артеменко у коментарі «СМ» зазначив, що регулятор ще буде вивчати це питання.

Юрист Юрій Крайняк вважає, що Нацрада дуже обмежена в можливості відмовити у продовженні ліцензії. «Чинна редакція закону про телерадіомовлення надає кожному ліцензіату право продовжити строк дії ліцензії на мовлення. І Нацрада дуже обмежена в можливості відмовити у продовженні, закон містить вичерпний перелік підстав для того. Тож ТРК «Ера» вправі подати відповідну заяву про продовження незалежно від того, що його посадові особи говорили з цього приводу. З іншого боку виникає питання, як ТРК «Ера» використовуватиме цю частоту після продовження, оскільки відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу строк дії технології аналогового телебачення спливає 30 червня 2017 року, після чого формально використовувати ці частоти для мовлення не дозволяється. Тож, якщо нічого не зміниться, продовжена ліцензія «Ери» (якщо її продовжать) може діяти буквально два місяці», – сказав юрист.

Нагадаємо, раніше глядачі неодноразово дорікали «UA:Першому» за перервані спортивні трансляції, або за те, що деякий контент, на їхню думку, не відповідав стандартам суспільного мовлення, незважаючи на те, що саме ці програми транслювалися телеканалом «Ера».

Нагадаємо, канал «Ера» мовить в мережі УТ-1 щоденно з 6.00 до 9.00 та з 23.00 до 1.20. Решта ефіру належить телеканалу «UA:Перший».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду