Сусідство Суспільного мовлення з комерційним каналом є нелогічним – Тетяна Лебедєва

Сусідство Суспільного мовлення з комерційним каналом є нелогічним – Тетяна Лебедєва

14:59,
30 Березня 2017
2960

Сусідство Суспільного мовлення з комерційним каналом є нелогічним – Тетяна Лебедєва

14:59,
30 Березня 2017
2960
Сусідство Суспільного мовлення з комерційним каналом є нелогічним – Тетяна Лебедєва
Сусідство Суспільного мовлення з комерційним каналом є нелогічним – Тетяна Лебедєва
Голова Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії Тетяна Лебедєва вважає, що сусідство Суспільного мовлення в мережі УТ-1 з приватним телеканалом «Ера» є не природним. Та у Національної ради з питань телебачення і радіомовлення не має жодних підстав відмовити приватному каналу в продовженні ліцензії

Тетяна Лебедєва пояснила сайту «Суспільне мовлення», як можна було б вирішити питання, щоб «UA:Перший» отримав 24 години в аналоговому мовленні в мережі УТ-1.

«У Національної ради нема жодних законних підстав відмовити «Ері» у продовженні ліцензії. Анулювати ліцензію може лише суд. Але для цього Національна рада все одно має навести докази, чому саме не давати ліцензію. Мають бути зафіксовані порушення, попередження, штрафи, тобто систематичні провини, за які, скажу чесно, дуже рідно бувало, щоб анулювали ліцензію. В «Ери» таких порушень немає. У Законі про Суспільне теж не вказано, що треба звільнити все і надати СМ в повному обсязі аналоговий канал», – розповіла Тетяна Лебедєва.

За її словами, Національній раді буде дуже важко приймати це рішення, адже формально згідно з  Законом ліцензію потрібно продовжити.

Якщо Нацрада продовжить «Ері» ліцензію, приватний канал надалі ділитиме ефір з телеканалом «UA:Перший». Канал «Ера» мовитиме в мережі УТ-1 щоденно з 6.00 до 9.00 та з 23.00 до 1.20. Решта ефіру належатиме  «UA:Першому».

«Сусідство Суспільного мовлення з іншою комерційною компанією на одному каналі нелогічне і трошки неприродне. Суспільне мовлення має бути в повному обсязі. Має бути наскрізна сітка мовлення, єдиний суспільний контент», – вважає пані Лебедєва.

На її думку, є «дух» і «буква». «Згідно з буквою Закону я не бачу підстав, щоб не продовжити ліцензії. Та за духом Суспільного, має бути 24 години мовлення. Але як це зробити?», – сказала голова Наглядової ради НСТУ.

Тетяна Лебедєва припускає, що  Нацрада могла б подумати, як компенсувати «Ері» мовлення на Суспільному. «Серед експертів є така думка, що можливо можна надати їм право мовити на цифровому мультиплексі.  Це могло б влаштувати «Еру». Можливо, це питання могла б вирішити так звана мирна угода. «Ера» могла б з розумінням поставитися до цієї ситуації і запропонувати свій варіант пропозиції або пристати до запропонованого варіанту Національною радою», – запропонувала Тетяна Лебедєва.  

У цифровій мережі Т2 «UA:Перший» має 24 години мовлення. Коли на аналоговому ефірному телебаченні в мережі УТ-1 мовить «Ера», на цифровому йдуть повтори програм Суспільного мовлення.

«Якби ми були впевнені, що аналогове мовлення буде вимкнене у певний час, то перехід на цифру вирішує проблему, Суспільне отримає 24 години. Але, думаю, що саме суспільні канали будуть відключені від аналогового в останню чергу. Ми маємо бути впевненими, що Суспільне не втратить аудиторію. Реформа не може бути дискримінаційною по відношенню до глядача. Вона не має звужувати аудиторію Суспільного мовника. Коли буде вимкнуто аналогове, сказати не можу», – пояснила пані Лебедєва.

Вона вважає, що Нацраді треба довго думати, як вийти з цієї ситуації. Не продовжити ліцензії – це не припустимо для конституційного органу, а подовжити – це буде не цілком зрозуміло для суспільства щодо Суспільного мовлення.

У свою чергу Наглядова рада НСТУ не виступатиме із заявою щодо продовження ліцензії «Ери». Тетаня Лебедєва вважає, що «Ера» може прислухатися до членів Наглядової ради як до експертів, але НР не може втручатися у поточну діяльність мовника і не може вплинути на доленосні рішення комерційного мовника.

Нагадаємо, приватний телеканал «Ера», який ділить ефір з телеканалом «UA:Першим», подав заяву до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення заяву щодо продовження ліцензії на аналогове мовлення в мережі УТ-1.

Виконуюча обов’язки голови правління ПАТ «НСТУ» Ганна Бичок зазначила, що від НСТУ направлено листи до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і до Нацради з питань телебачення і радіомовлення з проханням зробити все можливе, щоб канал Суспільного мовлення отримав цілодобове аналогове мовлення. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду