Наказ по НСТУ «Про порядок розміщення інформації у ЗМІ»  жодним чином не пов’язаний із цензурою – Ганна Бичок

Наказ по НСТУ «Про порядок розміщення інформації у ЗМІ» жодним чином не пов’язаний із цензурою – Ганна Бичок

10:29,
20 Березня 2017
3205

Наказ по НСТУ «Про порядок розміщення інформації у ЗМІ» жодним чином не пов’язаний із цензурою – Ганна Бичок

10:29,
20 Березня 2017
3205
Наказ по НСТУ «Про порядок розміщення інформації у ЗМІ»  жодним чином не пов’язаний із цензурою – Ганна Бичок
Наказ по НСТУ «Про порядок розміщення інформації у ЗМІ»  жодним чином не пов’язаний із цензурою – Ганна Бичок
Тимчасово виконуююча обов'язки голови правління публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Ганна Бичок пояснила, чому підписала наказ по НСТУ «Про порядок розміщення інформації у ЗМІ». За її словами, наказ регулює, виключно, питання організації господарської діяльності ПАТ «НСТУ» щодо її комерційної таємниці, та в жодному разі не встановлює обмежень та стандартів роботи журналістів телекомпанії. Підписання наказу обумовлене кількома причинами, які жодним чином не пов’язані із цензурою. Пані Бичок зазначила, що якщо у Наглядової Ради НСТУ – інше рішення, вона відмінить наказ

Про це Ганна Бичок повідомила сайту «Суспільне мовлення».

«Необхідність підписання наказу по НСТУ "Про порядок розміщення інформації у ЗМІ"  обумовлена кількома причинами, які жодним чином не пов’язані із цензурою. Перш за все, це нагадування працівникам НСТУ про вже існуючі норми, які відображено у Колективному договорі та умови якого розповсюджують свою дію на відносини між працівниками та адміністрацією ПАТ "НСТУ", де встановлено, що будь-яка інформація про діяльність ПАТ "НСТУ" може поширюватися виключно за згодою керівника.

По-друге, це нагадування про відповідальність Суспільного мовника за виконання умов щодо угод, пов’язаних із зовнішньоекономічною діяльністю. Відповідно до Положення "Про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів)", затвердженого наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, від 6 вересня 2001 року, передбачено право сторін зовнішньоекономічних контрактів встановлювати різного роду захисні застереження, в тому числі й щодо поширення інформації.

На даний момент до реалізації міжнародних проектів, які здійснює ПАТ "НСТУ", залучено значну кількість працівників. Аби уникнути випадків поширення інформації, яка є комерційною таємницею, з метою надання актуальної та об’єктивної інформації, з метою виконання умов міжнародних договорів, видано Наказ "Про порядок розміщення інформації у ЗМІ" щодо діяльності ПАТ "НСТУ".  

Наголошую: наказ регулює, виключно, питання організації господарської діяльності ПАТ НСТУ щодо її комерційної таємниці, та в жодному разі не встановлює обмежень та стандартів роботи журналістів телекомпанії.

Враховуючи, що внаслідок реорганізації, т.в.о. Голови Правління ПАТ "НСТУ" несе одноосібну відповідальність за  прийняття рішень та діяльність телекомпанії, за виключенням питань, віднесених до компетенції Наглядової ради, я не можу дозволити розхитувати човен, мушу втримати ситуацію та передати НСТУ новому керівнику у дієздатному стані. Якщо у Наглядової Ради – інше рішення, я відміню наказ, про який йдеться.

Суспільне мовлення в Україні – це дотримання усіх стандартів журналістської етики, свободи слова, принципів висвітлення інформації у демократичному суспільстві», – заявила  т.в.о. голови Правління ПАТ «НСТУ» Ганна Бичок.

Нагадаємо, 10 березня т.в.о. голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Ганна Бичок видала наказ про порядок розміщення інформації в ЗМІ працівниками ПАТ «НСТУ».

Цим наказом пані Бичок зобов’язала працівників НСТУ розміщувати інформацію в ЗМІ (зокрема інтерв'ю або коментарі) виключно за її погодженням. А також керуватися Положенням про конфіденційну інформацію та комерційну таємницю Національної телекомпанії України (попередниця НСТУ) і Кодексом професійної етики журналістів та інших працівників НТКУ.

Юрист Інституту масової інформації Роман Головенко пояснив, що поки це не цензура. Він зазначив, що у п. 1 є застереження, що погодження не стосується інформації, яка не може бути обмежена в доступі, а за Законом України "Про інформацію" до такої, зокрема, належать повідомлення про порушення прав людини (п. 4 ч. 4 ст. 21), а також дані про введення громадськості в оману, негативні наслідки діяльності юросіб (ст. 29).

Пан Головенко вважає, у цьому випадку треба давати оцінку пані Бичок як керівнику з точки зору її профпридатності й це мала б робити Наглядова рада НСТУ.

Нагадаємо, Ганна Бичок була призначена тимчасовою виконувачкою обов’язків голови правління суспільного мовника 18 січня 2017 року, за день до реєстрації ПАТ «НСТУ». Наразі пані Бичок готує фундамент для нового голови правління НСТУ, якого у квітні на конкурсі обере наглядова рада. Нещодавно вона дала велике інтерв’ю «Детектору медіа».

Як писав сайт «Суспільне мовлення», Наглядова рада НСТУ проведе конкурс на зайняття вакантної посади голови правління суспільного мовлення не пізніше 13 квітня 2017 року. Претенденти на посаду голови правління НСТУ подавали документи до 16 березня. Наразі їх вісім осіб. 21 березня Наглядова рада оголосить кандидатів на посаду голови правління. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду