Олександр Сич: «Влада і громадськість погодять ідеальне бачення СМ з реальністю»

14:42,
9 Квітня 2014
1521

Олександр Сич: «Влада і громадськість погодять ідеальне бачення СМ з реальністю»

14:42,
9 Квітня 2014
1521
Олександр Сич: «Влада і громадськість погодять ідеальне бачення СМ з реальністю»
Віце-прем'єр-міністр Олександр Сич упевнений, що владі та громадськості спільно вдасться погодити ідеальне бачення суспільного мовлення із реаліями життя. 

Про це він заявив під час робочої зустрічі з генеральним директором Європейської мовної спілки (ЄМС) Інгрід Делтенре і директором Національної телерадіокомпанії України Зурабом Аласанія, інформує прес-служба урядовця.

«Ми маємо розбудувати мовлення, контрольоване громадськістю. Отже, повинні відшукати механізм його фінансування, який мінімізує залежність мовників від чиновника, що наразі перебуває у владному кріслі. Ми маємо створити умови, щоб за це крісло на рівних умовах міг поборотися в підсумку будь-який громадянин», – сказав Сич.

Він відзначив стратегічну роль забезпечення широкого доступу різних суспільних груп до засобів масової комунікації, а також зменшення впливу державних структур на їх діяльність.

«В інформаційній сфері нам потрібні не лише тактичні кроки з реагування на інформаційну війну з боку Росії, а й стратегічні заходи з імплементації європейських цінностей у життя українського суспільства. На жаль, упродовж попередніх 23 років в Україні так і не сформувалася по-справжньому демократична держава. Може, тому досі й не запрацював ухвалений парламентом закон про суспільне мовлення, бо авторитарній владі не були потрібні громадяни із незалежним мисленням», – припустив урядовець.

Сич подякував Європейській мовній спілці за підтримку перетворень в Україні у складних умовах постреволюційної ситуації та зовнішньої агресії Росії.

У свою чергу гендиректор ЄМС зазначила, що запровадження незалежного суспільного мовлення сприятиме впровадженню інновацій в інформаційній сфері.

«Створення суспільного мовлення, підзвітного суспільству, є довгостроковою інвестицією. Україна – країна із багатою культурою і традиціями, саме завдяки таким змінам вона зможе відігравати вагомішу роль у європейському мовленні», – зауважила Делтенре.

Водночас директор НТКУ відзначив єдність у підходах до суспільного мовлення, яку сьогодні демонструють і уряд, і Верховна Рада, і медіа-спільнота.

Джерело: Укрінформ

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
vnz.org.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду