Наглядова рада НСТУ перевірятиме кандидата в керівники суспільного мовника на зв’язки з олігархами (ВІДЕО)

Наглядова рада НСТУ перевірятиме кандидата в керівники суспільного мовника на зв’язки з олігархами (ВІДЕО)

09:52,
6 Лютого 2017
6418

Наглядова рада НСТУ перевірятиме кандидата в керівники суспільного мовника на зв’язки з олігархами (ВІДЕО)

09:52,
6 Лютого 2017
6418
Наглядова рада НСТУ перевірятиме кандидата в керівники суспільного мовника на зв’язки з олігархами (ВІДЕО)
Наглядова рада НСТУ перевірятиме кандидата в керівники суспільного мовника на зв’язки з олігархами (ВІДЕО)
Наглядова рада новоствореного ПАТ «НСТУ» оголосила конкурс на доброчесного кризового менеджера з медіасфери, який уміє творити дива.

Вперше в історії України керівника телерадіокомпанії, 100 % акцій якої у власності держави, не призначатиме влада, а обиратимуть на конкурсі члени Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Претенденти на посаду голови правління ПАТ НСТУ можуть подавати документи до 16 березня.

Члени Наглядової ради виписали вимоги до кандидатів та обов’язки керівника суспільного мовлення в Положенні про конкурс із обрання голови та членів правління ПАТ НСТУ, в Умовах проведення конкурсу, місії НСТУ та Основних напрямах діяльності НСТУ на 2017 рік.

На додачу до формальних вимог до кандидата на посаду голови правління НСТУ члени Наглядової ради на прес-конференції 3 лютого 2017 року пояснили, кого саме вони шукають.

У прес-конференції взяли участь члени Наглядової ради Євген Глібовицький, Дарія Карякіна, Тетяна Лебедєва, Світлана Остапа, Олексій Панич, Віктор Таран, Сергій Таран, Тарас Шевченко.

Зокрема, Тарас Шевченко вважає, що для НР обрання голови правління суспільного мовлення — одна з ключових функцій. «Особливо коли це робиться вперше, оскільки це закладає традицію. Якщо ця традиція буде правильною, вона сприятиме розвитку інституту суспільного мовлення. У руках людини, яку оберуть на конкурсі, будуть подальші реформи і зміни. Саме ця людина пропонуватиме бачення, як розбудовувати суспільне мовлення. У низці питань їй потрібна буде згода Наглядової ради, але подальшим драйвером реформ має стати саме керівник суспільного мовлення», — сказав пан Шевченко.

Він пояснив, що раніше керівників державної телерадіокомпанії, як правило, призначали президенти; і звільняли моментально, коли людина ставала непотрібною, мінявся президент або треба було проводити нову політичну лінію. «У найкращому випадку керівника затверджував Кабмін, та там не така колегіальність рішень, як може здаватися», — додав він.

Тарас Шевченко закликав оцінювати успішність реформи не з огляду на ідеальне бачення суспільного мовлення, а брати за основу оцінки теперішній стан. На його думку, слід порівнювати зміни саме з державним телебаченням, яке ми мали в попередні роки й фактично маємо тепер. Бо інакше на нас чекатимуть розчарування, та й не буде помітно, що справді триває рух уперед.

Якщо в менеджера з медіасфери (телебачення, радіо, інтернету) є п’ять років стажу, вища освіта й вільне володіння державною мовою, він має шанси потрапити на конкурс із обрання голови правління ПАТ «НСТУ». Євген Глібовицький порадив претендентам перевірити себе на знання законодавства, а саме Конституції України та законів, які регулюють сферу медіа й суспільне мовлення. Він сказав, що НР шукає лідера, який (чи яка) зможе запустити суспільне мовлення в Україні в повному обсязі. Пан Глібовицький озвучив, що має бути властиво кандидату на посаду керівника: «Ми говоримо про професійні знання й навички, які стосуються ринку медіа в Україні й за кордоном. Ми говоримо про успішні приклади суспільного мовлення. Говоримо про необхідну технічну грамотність, що стосується виробництва технологій теле- й радіо, так само способів доставки сигналу з космосу. Ми говоримо про цілий набір знань і навичок, які стосуються управлінської сторони, це як лідерські навички, які стосуються управління змінами, організації, персонального лідерства, які допоможуть сформувати і повести за собою команду».

Суспільне мовлення має запровадити нові принципи роботи в самому колективі, таку думку висловив Сергій Таран. На його думку, журналісти всередині НСТУ мають відчути, що в них є свобода слова. «Ми очікуємо, що на СМ уперше будуть нові стандарти у відносинах між журналістами й редакцією. Вперше телеканал почне роботу не з нуля, а з величезного мінуса. Перед суспільними мовниками стоїть багато завдань, які зможе виконати людина, яка вміє творити дива. Ми очікуємо, що знайдемо таку людину, тому запрошуємо менеджерів, сміливих і чесних людей, взяти участь у конкурсі», — сказав Сергій Таран.

Віктор Таран додав, що крім того НР аналізуватиме доброчесність кандидата. «Ми будемо аналізувати у відкритих джерелах інформацію щодо можливих зв’язків кандидата з певними олігархічними групами. Якщо інформація буде у відкритому доступі, дивитимемося на матеріальні статки і звірятимемо зі стилем життя. Будемо аналізувати інформацію по кандидатах у медіа. Оскільки ми створюємо новий орган, від якого в суспільстві є велике очікування, керівник має стати одним із флагманів нової політики змін», — зазначив Віктор Таран.

Наглядова рада оцінюватиме програму, з якою прийде кандидат. Олексій Панич звернув увагу, що кандидатам варто уважно вивчити всі документи про конкурс, а тоді вже згідно з цією інформацією розробляти власну програму розвитку двох загальнонаціональних каналів («Перший» і «Культура»), радіоканалів і регіонального мовлення. Тетяна Лебедєва підкреслила, що 2017 рік для НСТУ буде відрізнятися від наступних років. За її словами, це буде рік докорінної трансформації. Якщо не буде докорінної трансформації, не відбудеться й суспільне.

«Це не буде конкурс зірок і яскравих персон. Ми хочемо бачити конкурс стратегій, розуміння, як цю трансформацію здійснити», — сказала пані Лебедєва.

На її думку, важливо, щоби гроші, які так важко дістаються суспільному мовленню, не стали бюджетом проїдання, а були витрачені на трансформації, радикальні зміни, інакше 2018 рік теж треба буде починати якщо не з мінуса, то з нуля. Тож, за її словами, Наглядова рада має знайти й обрати першокласного кризового менеджера.

Дарія Карякіна повідомила, що претенденти на посаду глави правління НСТУ можуть подавати документи до 17:00 16 березня. Тоді Наглядова рада на засіданні прийме рішення, кого допускати до конкурсу, який планують провести не пізніше 13 квітня.

Світлана Остапа додала, що після обрання керівника суспільного мовлення з ним підпишуть контракт на чотири роки й він матиме широкі повноваження. Пані Остапа наголосила, що у філіях НСТУ особливо чекають на нового керівника, тому що від нього залежить структура, за якою працюватимуть колишні державні ТРК. За її словами, 3 лютого всі документи, необхідні для проведення конкурсу, було розміщено на офіційному сайті 1tv.com.ua.

Тарас Шевченко нагадав, що, згідно з законом, Наглядова рада має затвердити ще шість членів правління, яких подасть голова правління. Він запропонував тим, хто працює на «Громадському радіо» і «Громадському телебаченні», подумати про перехід на НСТУ. «Питання не в тому, кого скоротять, а в тому, хто долучиться до команди. Нова якість приходить із новими людьми», — впевнений Тарас Шевченко.

В Умовах проведення конкурсу Наглядова рада прописала, що голова правління НСТУ отримуватиме заробітну плату в розмірі 76 800 гривень. Та якщо керівник справлятиметься з виконанням стратегії дуже добре, на нього чекатимуть премії.

Фото Олени Зашко, відео Валенитини Балабанової

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду