Японія упродовж 2,5 років співпрацюватиме з Україною у розвитку Суспільного мовлення
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Японія упродовж 2,5 років співпрацюватиме з Україною у розвитку Суспільного мовлення
Про це він сказав 17 січня 2017 року під час зустрічі з міністром інформаційної політики України Юрієм Стецем, йдеться на сайті уряду.
«Ми, опрацювавши ваше звернення, прийняли рішення, що Японія надасть технічне обладнання для розвитку Суспільного мовлення України», – сказав Сумі Шігекі під час зустрічі з Юрієм Стецем.
Сайту «Суспільне мовлення» підтвердили цю інформацію у посольстві Японії і сказали, що найближчим часом експерти з Японії приїдуть в Україну, щоб провести ряд зустрічей з працівниками Національної суспільної телерадіокомпанії, на яких планують поділитися досвідом створення освітніх телепрограм.
Який бюджет виділений на цю програму, а також яке саме технічне обладнання Японія надасть Україні, у посольстві поки що не можуть сказати. «Це довготривалий проект. Програма обговорюється», – пояснили у посольстві.
Посол Сумі Шігекі також заявив, що на прохання МІП, знайдено можливість запровадити японську версію веб-сайту Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ», що стане одним із способів доступу до інформації про Україну для японців.
Як повідомила прес-служба МІП, під час минулої зустрічі міністра і посла, яка відбулася 3 листопада 2016 року, було піднято питання про допомогу з боку Японії в наданні технічного устаткування для Мультимедійної платформи іномовлення України. Однак, зустрівшись, сторони вирішили передати устаткування Суспільному мовленню, щоб реформа відбулася ефективно.
Нагадаємо, 19 січня 2017 року публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» зареєстровано як юридичну особу.
Як писав раніше сайт «Суспільне мовлення», у ніч із 20 на 21 грудня у Верховній Раді проголосували за державний бюджет-2017 року, в якому запропоновано фінансову підтримку НСТУ у розмірі 970 797,8 грн. Не вистачило 309 202,2 грн, враховуючи, що публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України», яке має бути зареєстроване у 2017 році, повинно отримати фінансування відповідно до Закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні», а це 0,2% від держбюджету, що складає приблизно 1,28 млрд грн. 21 грудня 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що загальний бюджет публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія» становитиме у 2017 році не менше 1,2 млрд.
Заступник генерального директора НТКУ Ганна Бичок підрахувала, що граничний обсяг видатків на суспільне мовлення 2017 року не дозволить ані особливо оновити техніку, ані значно збільшити зарплату. З коштів, які Міністерство фінансів виділить на ПАТ НСТУ, 200 млн гривень піде на податки, «На виробництво й технічне переоснащення практично не залишається», – сказала Ганна Бичок.