Київська філія НТКУ: за межею регіонального каналу

Київська філія НТКУ: за межею регіонального каналу

13:29,
29 Листопада 2016
6040

Київська філія НТКУ: за межею регіонального каналу

13:29,
29 Листопада 2016
6040
Київська філія НТКУ: за межею регіонального каналу
Київська філія НТКУ: за межею регіонального каналу
Сайт «Суспільне мовлення» завершує серію публікацій про особливості програмування на регіональних державних телеканалах.

«Центральний канал» — таку назву вже три роки має Київська регіональна телерадіокомпанія. Із-поміж усіх філій НТКУ канал працює в найбільш конкурентному середовищі, адже мовить із Києва, де крім комерційних телеканалів, самого «UA: Першого» є ще й муніципальний «Київ».

У попередніх публікаціях на сайті «Суспільне мовлення» вже проаналізовано сітки мовлення Львівської, Дніпропетровської, Закарпатської, Одеської, Луганської та Сумської філій НТКУ.

Сітка мовлення

Структура сітки мовлення «Центрального каналу» подібна до інших регіональних філій НТКУ: ранковий, денний та вечірній блоки з прямоефірними проектами.

Ранок

Ранковий блок розпочинає двогодинна програма «Рано-вранці» з 7:00 до 9:00. Вона складається з коротких рубрик різної тематики «Подія дня», «Постать дня», «Сьогодні було», «Корисне харчування», «Пізнай себе», «Мода та стиль», «Київ туристичний», «Народний календар», «Ваше здоров’я», «Зелений світ» тощо. Серед них є й розмова ведучої з гостем.

О 9:00 в ефір виходить дитяча програма «Чудесний канал», яку з 9:30 доповнює блок мультфільмів. Досить незвичне розміщення дитячих програм, адже зазвичай о цій порі діти перебувають у школі та садочку. Програму Запорізької філії НТКУ досить часто ставлять в ефір інші філії, але обирають для цього зручніший для дітей час. Наприклад, на «Тисі-1» ця програма виходить двічі на день о 6:05 та о 12:20, на Черкаській філії о 14.50, а на самому телеканалі «Запоріжжя» о 17.30 (із повтором о 9.25).

Із 10:00 до 13:30 в ефір транслюються повтори проектів каналу й новини.

День

У денному блоці в сітці є серіали «Перша леді», «Логос», документальні програми та власні проекти. До речі, «Логос» позиціюється як «80-серійний цикл документальних розвідок про історію, традиції, звичаї, культуру та мову українського народу».

Із 15:50 по 17:30 — звичні слоти, розраховані на дитячу аудиторію (проект «Дитяча година» та мультфільми).

Передпрайм

Передпрайм розпочинається лінійкою власних проектів о 17:30 — «Наше право», «Здоров’я», «Київщина без околиць», «Мандрівка у дивосвіт», «Владі до запитання». Ця лінійка підводить до дискусійного проекту — «Місце зустрічі — Хрещатик, 26», який керівництво каналу вважає одним із ключових.

«На початку вечора, починаючи з 17:30, намагаємося максимально привернути увагу аудиторії новинами та авторськими соціальними циклами програм, зокрема, “Місце зустрічі — Хрещатик, 26”, яка виникла близько десяти років тому як візитівка столичного каналу», — зазначив директор виконавчий «Центрального каналу» Олександр Савенко.

За форматом цей проект — розмова ведучої у студії з одним або кількома гостями.

Ведучі програми «Український клуб» Тетяна Кулик та Олександр Савенко та їхній гість Леонід Кравчук

Прайм

У праймі каналу виходять переважно інформаційно-аналітичні проекти. Зокрема, це дві вертикальні лінійки о 19:00 («Край. Народ. Влада», «Остання барикада», «Український клуб», «ПравоДив» ) та 20:30 («Енергоманія», «Стоп корупції», «Зроблено в Європі»).

Частина з цих проектів, як і на інших філіях, — виробництва НТКУ( «Зроблено в Європі», «На пам'ять», документальні фільми і серіал «Таксі»).

У пік-праймі стоїть інформаційна програма «Час країна», яка формується з сюжетів, підготовлених усіма обласними філіями НТКУ про події в їхніх регіонах. У проекті є прямі включення з обласними телеканалами, хронометражем 7-8 хвилин.

О 21.30 в ефір виходить «Майдан ТВ» (продашн): розмова у студії ведучого та гостей на актуальні та інші теми.

Новини

У програмній сітці каналу шість випусків новин (о 6:30, 12:00, 15:00, 18:30, 21:00, 23:30). Чотири з них виходять у прямому ефірі (о 12:00, 15:00, 18:30, 21:00). О 23:30 транслюється підсумковий доповнений випуск зазвичай у записі, а випуск о 6:30 — повтор.

Такий час для новин, за словами керівництва каналу, обрано «з огляду на програмування конкурентів». Основний випуск новин о 21.00 перетинається в часі з новинами НТКУ.

Тож більшість проектів каналу інформаційно-аналітичні, досить поширеним є студійний формат, де ведучий дискутує з одним або кількома гостями. У вихідні акцент робиться на музичні, документальні й культурологічні програми. Серед яких «Кіно і час»,«Києвотека», «Інший вимір», «Незламні духом», «Час сови».

Аудиторія

Як і інші філії НТКУ, «Центральний канал» не має змоги купувати дані телевізійної панелі. Тому дослідження власної аудиторії проводить на основі відгуків від глядачів.

«Судячи з листів, відгуків у інтернеті та дзвінків під час прямоефірних передач можна сказати, що основу глядацької аудиторії становить інтелігенція віком від 35 до 65 років», — зазначив пан Савенко.

За його словами, нині канал має досить серйозне покриття, і по суті вже не є регіональним каналом. «Якщо 2010 року покриття аналоговим сигналом становило всього 19 % території Київської області, то нині цифровим сигналом охоплено 72 % населення області. Через супутник компанія мовить майже на всю Європу (від Норвегії до Мальти та від Азербайджану до Португалії). Завдяки підписанню угод з майже 200 кабельними операторами в усіх областях України та компанією “Віасат” потенційна аудиторія телеканалу становить понад 15 мільйонів глядачів», — розказує Олександр Савенко, й додає: «Усе це змусило працівників компанії по-новому підходити не лише до створення контенту, а й верстки програм, оскільки канал перетворився з провінційного фактично на загальнонаціональний».

Звісно, будь-який процес змін тривалий у часі. І «Центральному каналу» також доведеться пройти цей шлях, щоби стати ближчими до своєї аудиторії. Адже наразі формат більшості його програм є досить застарілим і характерним для державних каналів минулих років.

Суспільному мовнику Києва, що хоче завоювати авторитет серед глядачів, звиклих до високотехнологічного контенту загальнонаціональних каналів, слід осучаснювати свій формат. Адже навіть сам підхід до прямоефірних проектів (дискусій ведучих та гостей), новин та інформаційно-аналітичних програм навіть в інших регіональних філій НТКУ більш гнучкий та інноваційний. Особливо це стосується праймових блоків.

Створення якісного каналу для київського регіону є викликом для суспільного мовника, адже наразі ця ніша вільна. Свого часу в ній намагався працювати канал «Сіті», спершу як міський, а далі регіональний мовник (2006–2012 роки), однак він був закритий, оскільки не став успішним бізнес-проектом.

Слід зважати й на те, що мовлення каналу, яке охоплює не лише Київську область, потребує чіткого окреслення формату. Адже одна справа — виробництво контенту близького для свого регіону, й зовсім інша — робота загальнонаціонального каналу. Особливо це важливо при формуванні уніфікованої сітки мовлення для всіх філій суспільного мовника.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду