Суспільний у Дніпрі як канал авторських проектів

Суспільний у Дніпрі як канал авторських проектів

17:17,
28 Жовтня 2016
5549

Суспільний у Дніпрі як канал авторських проектів

17:17,
28 Жовтня 2016
5549
Суспільний у Дніпрі як канал авторських проектів
Суспільний у Дніпрі як канал авторських проектів
Дніпровський 51-й канал, ставши філією НТКУ, не втратив своїх амбітних планів зайняти провідні позиції з-поміж інших обласних телекомпаній. За словами директора виконавчого Валентина Чанглі, канал не боїться експериментувати: розробляти нові формати, шукати нові обличчя, навіть якщо ті не мають медійного досвіду.

Саме тому в сітці 51-го каналу – велика частка авторських програм. Тематика досить різноманітна: спорт, кіно, агро, краєзнавство, молодіжна тематика, позитивні новини. Є розважальні формати, але найбільше соціальних. Деякі з них вирізняються досить оригінальними назвами, приміром, праймовий вечірній проект формату інтерв’ю з гостями «Вечірня м’ясорубка».

«Раніше 51-й канал за якістю картинки та інноваційними рішеннями змагався  насамперед із Луганською телекомпанією. Та коли її захопили, за певними напрямами вийшла вперед Сумська ОДТРК», – розповідає пан Чанглі.

Виконавчий директор Валентин Чанглі та заступник із технічних питань Дмитро Плаксін

Три кити сітки 51-го каналу

Програмну сітку каналу було сформовано ще десять років тому. У її основі – три складові: ранкове шоу, денний блок для домогосподарок («жіночий непрайм»), вечірнє ток-шоу. Цей кістяк сформувався ще в ті часи, коли телекомпанією керувала Вікторія Шилова.

За словами нинішнього директора, тоді пані Шилова намагалася зробити з 51-го каналу регіональний новинний канал. Прикладом був загальнонаціональний 5-й канал. Відповідно в ефір виходило досить багато увімкнень наживо, новини мали займати основні денні та вечірні блоки.

«На той час наш канал являв собою суцільний прямий ефір. Не буду оцінювати контент каналу, з одного боку, було багато цікавого й позитивного, з другого – багато  прорахунків та негативних моментів. Із того часу було вибудувано основу сітки. Я не можу сказати, що за ці сім років ми глобально переробили структуру, ми працювали над якістю, і, звісно ж, ми її трансформували», – каже пан Чанглі.

Він переконаний, що ранкове шоу, денний блок, вечірнє ток-шоу та новини – це ті ключові моменти, які повинні стати невід’ємними для майбутнього суспільного мовника.

На сьогодні сітка каналу має такі блоки:

• ранковий блок (шоу «Ранковий коктейль», дитячі проекти, новини та «Країна порад», а також програми й кінопоказ);

(Ранкове шоу – це своєрідна родзинка каналу. Адже в інших мовників регіону такого шоу немає. Кожен п’ятничний ефір проекту робить основний акцент на музиці, до участі запрошують артистів із різних областей і навіть країн.

«Ранковий коктейль» 

Сформувати якісний кінопоказ для кожного регіонального каналу задорого та складно. 51-й працює з регіональними дистриб’юторами. «Інколи в них можна знайти хороший продукт. Але в нас ретельний підхід до закупок. У нас ви не побачите еротику, жорстокість», – запевняє Валентин Чанглі. Наприклад, каналові вдалося придбати фільми Тарковського. Телекомпанія купує й мультфільми, серед них є українські).

• денний блок (проект для домогосподарок «Час порад», переважно розважальні проекти,  дитячі формати та мультфільми, новини);

•  вечірній блок (у цьому блоці виходять основні авторські соціальні проекти й новини).

«Наживо»

Ключове місце у вечірньому блоці займає ток-шоу «Наживо». Цей проект з’явився два роки тому. «Починалось усе з формату ведучий – гість. Далі ми стали розуміти, що це неповноцінний формат для вечірнього шоу. І ми створили для цього 20-хвилинну міжпрограму. А для вечірнього шоу вибрали іншу форму», – розповідає Валентин Чанглі.

На сьогодні в студії «Наживо» разом із ведучим перебуває до семи гостей. Шоу триває 53 хвилини, і за цей час абсолютно всі гості можуть помінятися, подеколи кілька разів. Також у проекті є сюжети, опитування з вулиць міста.

Під час прямого ефіру «Наживо», за пультом Сергей Авраменко

«Дуже показовим була ситуація на початку року, коли в Дніпрі у міській раді депутати не могли зібратись на сесію. Але в студії проекту ми зібрали керівників усіх фракцій міськради», – каже директор.

Нині керівництво каналу розмірковує над оновленням формату. Має збільшитися кількість інтерактиву, окрім дзвінків у студію, скайп-увімкнень тощо. Однак від великої кількості гостей відмовлятися там не планують. На думку пана Чанглі, такий формат дає змогу глядачеві вислухати всі сторони і «сформувати власну думку, не нав’язану кимось».

Транслюється проект у будні о 18:15, із повтором о 10-й ранку.

Крім «Наживо», на каналі є ще кілька примітних лінійок. О 20:00 виходять такі проекти, як «Футбол регіону», «У фокусі Європа», «Вечірня м’ясорубка». О 21:00 – «Серйозно про риболовлю», «Народна армія», «Знято», «Спорт. Підсумки».

Як і в інших філіях, у цих лінійках виходять проекти, які надала НТКУ. Це і «Стоп корупції», «Зроблено в Європі», «Хочу бути», і серіал «Таксі».

Експерименти

«Ми не боїмося шукати нові форми та працювати з людьми», – переконує директор й одразу розповідає про один із найпопулярніших форматів каналу – «По той бік поля», який упав в око конкурентам. Цей проект запропонував каналові вболівальник. За словами пана Чанглі, за два роки трансляції «програма просто злетіла, серед спортивних програм Дніпропетровської області рівних їй не було й немає». Проект напряму співпрацює з проектами загальнонаціональних каналів.

Однак ведучий разом із проектом пішов із 51-го до конкурентів. Нині програма виходить на 34-му каналі.

Центральна апаратна – серце «51 каналу»

«І таких прикладів є багато. Особливо через рівень наших зарплат», – наголошує пан Чанглі.

Програму про кіно «Знято», як і багато інших проектів, також створено за концепцією, яку запропонував автор.

Є на каналі й кілька молодіжних форматів. Робота із цією аудиторію для регіональних мовників є досить складною. Зокрема, уже тривалий час в ефір виходить проект «Стендап». Його створено в співпраці з місцевою медіашколою. У ній про події в Дніпрі розповідають юні журналісти.

Ще один формат, орієнтований на молодь, – «Ди@блог». Головною темою випуску є ті події, які стали найбільш резонансними в інтернеті та соціальних мережах. Але найближчим часом цей проект припинить своє існування. Адже авторка наразі вирішила його не продовжувати. А на 51-му, як уже було зазначено, велика частина саме авторських програм.

Однак серед них власного проекту розслідувань поки що немає.

«Сильний проект розслідування зазвичай тримається на авторі-журналісті. Поки що я не бачу в нас людей, які б могли таким проектом зайнятися. Наскільки я знаю, сильний проект розслідувань є в Сумах», – каже пан Чанглі.

Новини о **:15

На каналі виходить кілька випусків новин: о 15:15, 17:15, 19:15 ( прямий ефір), о 22:30 підсумковий доповнений випуск зазвичай у записі (за потреби також може транслюватись наживо), о 00:00, 7:15 – повтори.

Новини в прямому ефірі

Алгоритм формування випусків новин такий: о 15:15 транслюються перші сюжети про події дня, о 17:15 їх доповнюють, а о 19:15 в ефір виходить повноцінний випуск.

Новини каналу виходять у прямому ефірі ще з початку 2000 років. Валентин Чанглі згадує, що в записі випуски транслювалися лише в той час, коли телекомпанією керував Віктор Ожогін.

Майже всі випуски новин починаються о 15-й хвилині наступної години. Таке програмування характерне й для деяких інших проектів. Цей час вибрано з огляду на специфіку регіонального прайму та програмування конкурентів.

«Та коли буде створено третій регіональний суспільний канал, на мою думку, має бути уніфіковано сітку в усіх областях. І тоді ми вже не гратимемося в жодні ігри з комерційними каналами», – запевняє Валентин Чанглі.

Уніфікована сітка

Директор виконавчий переконаний, що регіональний суспільний мовник повинен мати уніфіковану сітку мовлення для певних слотів, зокрема, для новин. Адже в такому разі будь-хто в будь-якому регіоні знатиме, що місцеві новини виходитимуть о певній порі.

Програмний директор Світлана Кійко

Звісно, уніфікована сітка робить канал ціліснішим. Але водночас такий підхід не завжди враховує специфіку кожного регіону. Адже навіть прайм подеколи в різних регіонах різний. До того ж і акцент на новинному продукті відрізняється: у деяких регіонах канали  мають здебільшого інформаційно-аналітичні формати, в інших новини не є ключовим продуктом.

Однак часткова уніфікація, яка виокремлюватиме певні елементи (наприклад, визначений слот для основного чи підсумкового випуску новин або цілісні вертикальні лінійки для  проектів) цілком можлива. За умови, що решту проектів мовник формуватиме відповідно до вибраного формату й потреб своєї аудиторії. Відповідно для суспільного мовника беззаперечною є необхідність дослідження реальних потреб свого глядача.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду