В Статуті НСТУ слід виключити можливості впливу на Суспільний мовник з боку влади, - європейські експерти
В Статуті НСТУ слід виключити можливості впливу на Суспільний мовник з боку влади, - європейські експерти
Менеджер проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» Шаїн Аббасов привітав усіх причетних до створення Суспільного зі значним просуванням в роботі. «Статут - це Конституція Суспільного мовника», - сказав він.
Перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак зазначив, що Держкомтелерадіо має розробити і подати до Кабміну проект статуту ПАТ НСТУ. «Сьогодні є різні погляди на процес створення Суспільного мовника. Але є спільне - ця реформа незворотня. Немає такої перешкоди, яка б її здолала», - сказав він.
Таїсія Мировець презентувала присутнім проект Статуту ПАТ НСТУ, додавши, що не всі рекомендації європейських експертів можна врахувати в рамках діючого українського законодавства. Член Наглядової ради Олексій Панич презентував місію суспільного мовлення, яку члени Наглядової ради пропонують включити до проекту Статуту.
Європейські експерти в своїх рекомендаціях зазначили, що ПАТ НСТУ повинно бути максимально незалежним від влади. Експертка Ради Європи Сара Мікова вказала на недостатнє приділення уваги меншинам та завелику кількість можливостей для втручання з боку Уряду. «Статут не ідеальний, але ми розуміємо, що затягувати з його прийняттям не можна», - сказав колишній віце-президент Європейської мовної спілки Борис Бергант.
Під час обговорення, секретар НСЖУ Сергій Омельчук акцентував увагу на ризиках масових скорочень під час переходу від НТКУ до НСТУ. «Скорочнь не уникнути, вони будуть», - сказав генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія.
За словами начальника управління внутрішнього аудиту Держкомтелерадіо Наталії Степанової, щоб врахувати пропозиції європейських експертів, треба вносити зміни до багатьох законів, навіть до Конституції України.
Фото Діани Поладової