Віталій Дергун: «Реклама на Суспільному має бути дорогою, якісною та в дуже незначній кількості»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Віталій Дергун: «Реклама на Суспільному має бути дорогою, якісною та в дуже незначній кількості»
Сайт «Суспільне мовлення» публікує серію інтерв’ю з кандидатами в члени Наглядової ради майбутнього Суспільного мовника. Кандидати розповідають про своє бачення становлення Суспільного в Україні, свої плани і першочергові дії в складі контролюючого органу НСТУ у разі їхнього обрання. На сайті вже оприлюднені інтерв’ю з Вадимом Міським та Йосипом Зісельсомвід сфери «Захист інтересів дітей та молоді», Вірою Андріюк від сфери «Освіта», Тетяною Лебедєвою та Русланом Кухарчуком від сфери «Журналістика», Максимом Васіним та Любов’ю Найдьоновою від сфери «Наука», Едуардом Странадко від «Творчої» сфери та Іллею Шевляком від сфери «Фізичне виховання та спорт», Маріанною Присяжнюк від сфери «Місцеве самоврядування», Володимиром Гончаренко від сфери «Захист прав осіб з особливими потребами»
Віталій Дергун був висунутий Міжнародною громадською організацією «Інтернаціональний союз» у кандидати в члени Наглядової ради НСТУ у правозахисній сфері. Крім нього у цій сфері балотується ще 3 кандидати.
Яким, на вашу думку, має бути Суспільне мовлення?
Має бути незалежним від влади та мати свою ефективну, прозору систему управління.
Чи має на Суспільному мовнику бути реклама? Як має фінансуватись НСТУ?
На мою думку, реклама повинна бути, але вона має бути дорогою та якісною, в дуже незначній кількості. Адже реклама – це один із прибутків Суспільного мовника.
На рахунок фінансування хочу зазначити, що фінансуватись НСТУ повинна з незалежних джерел, але на початку свого створення повинна бути фінансова підтримка з боку держави.
Як ви збираєтесь представляти свою сферу у Наглядовій раді?
Я кандидат від Міжнародної громадської організації «Інтернаціональний союз», один з напрямів діяльності якої є захист прав національних меншин. Я особисто буду намагатись створити сприятливі умови для забезпечення прав національних меншин на отримання інформації на різних національних мовах та формувати багатокультурну та багатонаціональну свідомість української нації.
Які першочергові завдання ви ставитиме перед НСТУ як представник своєї сфери?
Першочерговими завданнями для мене є: створення та забезпечення умов для заохочення представників національних меншин та корінних народів до участі в суспільному мовленні, вільному доступі до ЗМІ; формування інформаційної політики проти дискримінації за етнічною, мовною, расовою, конфесійною ознаками, проти проявів ксенофобії, расової та релігійної нетерпимості, включаючи злочини на ґрунті ненависті шляхом проведення відповідних просвітницьких та комунікативних заходів; формування сучасної політики суспільного мовлення, базуючись на засадах багатокультурного суспільства та розробка національної інформаційної стратегії багато культурності, яка буде відповідати сучасним суспільно-політичним викликам України.
Як убезпечити членів Наглядової ради від впливу політичних сил?
У даному випадку членами наглядової ради також будуть і представники громадських організацій. Це талановиті люди, які будуть втілювати свої ідеї в життя та здійснювати розвиток Суспільного мовника. Також потрібен контроль з боку громадськості, а для даного контролю повинна бути прозорість в управлінні та прийнятті рішень.
Деякі експерти вважають, що членами Наглядової ради мають бути лише люди, які мають безпосередній стосунок до НСТУ: медійники та юристи. Чи погоджуєтесь ви з такою думкою?
Не можу погодитись з даною точкою зору, вважаю, що якщо людина креативного мислення, цікава своїми підходами то вона має право бути членом Наглядової ради.
Чи мають отримувати члени Наглядової ради гроші?
Особисто я вважаю, що на даному етапі члени Наглядової ради повинні працювати на безоплатній основі, але з часом, коли відбудеться розвиток, я не виключаю варіант оплати праці.