Гаазький трибунал не схвалює показ фільму про Сребреницю на шведському ТБ

11:34,
5 Грудня 2011
1946

Гаазький трибунал не схвалює показ фільму про Сребреницю на шведському ТБ

11:34,
5 Грудня 2011
1946
Гаазький трибунал не схвалює показ фільму про Сребреницю на шведському ТБ
Після показу документального фільму про події у Сребрениці шведська телекомпанія отримала листа від Міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії із твердженням, що зміст фільму суперечить рішенням організації.

Речник МТКЮ у Гаазі Нерма Єлачич у своєму листі до головного редактора шведської SVT закликала у майбутньому консультуватися з Трибуналом, якщо компанія плануватиме показувати матеріали стосовно Сребрениці, що суперечать рішенням Трибуналу.

У листі йдеться про фільм норвезького режисера та незалежного журналіста Ола Флума «Зраджене місто» («Town Betrayed»), про те що мусульмани Боснії неодностайні у своєму сприйнятті війни, і ті, хто був у Сребрениці, відчувають, що були зраджені своїми ж керівниками. Режисер працював над фільмом протягом 10 років разом з мусульманськими журналістами.

У фільмі показано, що мусульманські терористи приїхали в Боснію зі зброєю та бійцями, як частина процесу створення сучасної Аль-Каїди, а США сприяли контрабанді зброї мусульманській армії в демілітаризованій зоні . Вперше фільм було показано на норвезькому ТБ у квітні 2011-го. Тоді режисера розкритикував норвезький Гельсінський комітет та Рада телерадіомовлення Норвегії.

Головний редактор шведського суспільного мовника відхиляє критику Трибуналу. «В листі немає пояснень, які саме неточності містяться у фільмі, але докладно описується рішення в Гаазі, де дійшли висновку, що події у Сребрениці були просто геноцидом», – заявила Ева Гамільтон.

Джерело: Balkaninsight

Повна версія фільму англійською:

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Будівля трибуналу в Гаазі, Нідерланди
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду