Президент Республіки Сербської назвав суспільного мовника «монстром»

11:51,
22 Грудня 2011
1576

Президент Республіки Сербської назвав суспільного мовника «монстром»

11:51,
22 Грудня 2011
1576
Президент Республіки Сербської назвав суспільного мовника «монстром»
Неурядова організація журналістів закликає президента Республіки Сербської поважати та підтримувати суспільне мовлення.

SEEMO, організація, яка об'єднує ЗМІ Південно-Східної Європи, вкрай стурбована останніми заявами Мілорада Додіка, президента Республіки Сербської. 13 грудня 2011 року він заявив, що службу суспільного мовлення Боснії і Герцеговини (BHRT) необхідно ліквідувати. На його думку, пріоритетна підтримка має надаватися радіостанції, яка здійснює мовлення з міста Баня-Лука, і телебаченню Республіки Сербської (RTRS).

За словами президента, створення BHRT у Сараєво було нав’язано Республіці і фінансувати мовника – не в інтересах громадян, краще підтримувати комерційні медіа, а не «монстра, що живе у Сараєво».

SEEMO сприйняла зауваження Додіка як атаку на свободу ЗМІ. Адже на BHRT, що мовить на території всієї Боснії та Герцеговини, лунали критичні зауваження щодо його політики.«Громадськість має фундаментальне право на отримання інформації, і політики мають це розуміти. – сказав генеральний секретар SEEMO Олівер Вуйович. – Я глибоко стурбований коментарями президента Додіка і закликаю його переглянути їх і гарантувати вільні умови для функціонування всіх суспільних мовників у Боснії та Герцеговині». SEEMO вважає за необхідне зміцнити позиції суспільного мовлення, адже країні потрібен загальнонаціональний мовник, роль якого й виконувала BHRT.

Джерело IPI

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Freemedia
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду