Тарас Аврахов: «Суспільне мовлення – це контент»

15:02,
10 Липня 2014
1730

Тарас Аврахов: «Суспільне мовлення – це контент»

15:02,
10 Липня 2014
1730
Тарас Аврахов: «Суспільне мовлення – це контент»
Генеральний директор Національної радіокомпанії України вважає, що найважливіша дискусія щодо створення суспільного мовлення має стосуватися контенту, проте вона не ведеться так широко, як, наприклад, дискусія щодо наглядової ради. Про це пан Аврахов розповів під час виступу на конференції «Трансформація державного мовлення в суспільне: шляхи та проблеми», організованій НРКУ.

«Так, важливо, скільки буде членів наглядової ради. Думаю, всі будуть задоволені, якщо там не буде політиків. Але в нас немає головної дискусії – про зміст. Суспільне мовлення – це насамперед контент. І це не тільки інформаційно-аналітичні програми – це програми культурологічні, дитячі, релігійні. Саме цей продукт робить український народ і народ України робить особистостями. Не можна сформувати народ на одних лише інформаційних посилах. Народ формується на духовних речах. Місія суспільних мовників – саме в цьому. Саме вони формують єдність. Я вважаю, що треба вести розмову щодо контенту. Незалежно від ніяких наглядових рад, від керівників контент повинен бути ядром, стандартом, магістральним шляхом того, яким має бути суспільний мовник. І з цим мають погодитися і самі мовники, і люди. Для єдності має бути суспільний договір між мовником і людьми», – сказав Тарас Аврахов.

Також генеральний директор наголосив на недосконалості Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». За його словами, до закону є багато зауважень, але у своїй промові він зачепив питання щодо регіональних мовників, положення про які прописано нечітко:

«Головна проблема під час цього процесу [створення СМ] – в тому, що закон сам по собі дуже недосконалий. Якби цей закон пройшов нормальне, хороше перше і друге читання, то ми би зараз, можливо, і не мали предмету для такої широкої дискусії».

На його думку, в законі є приховані наміри зробити з ОДТРК кореспондентські пункти майбутньої Національної телерадіокомпанії України.

«В загальних положеннях закону стверджується, що маємо близько 30 юридичних осіб, а в тілі закону маємо два узагальнених – Суспільне радіо і Суспільне телебачення. Я не бачу там регіональних мовників. А хто брав участь у дискусіях і у підготовці конференції, бачить приховане – замість регіональних мовників кореспондентські пункти. НРКУ має з цього приводу чітку позицію: ця норма повинна бути уточнена, не повинно бути лукавства – повинні бути чисті наміри. Суспільне мовлення вимагає відповідальності. Ми не можемо з лукавим за спиною будувати щось чисте і відповідальне перед суспільством. І ми повинні розробити ще одну деталь. Регіональні мовники вони несуть свою місію: забезпечити потреби регіональних меншин», – вважає генеральний директор НРКУ.

Нагадаємо, вчора в Києві відбулася конференція «Трансформація державного мовлення в суспільне: шляхи та проблеми», участь у якій взяли представники обласних державних телерадіокомпаній. Результатом конференції має стати резолюція, яку наразі доопрацьовують з урахуванням позицій представників ОДТРК, які здебільшого базуються на ідеї збереження державного мовлення в регіонах.

Джерело: Суспільне мовлення
 

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
detector.media
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду