Норвегія стала першою країною, яка до кінця року повністю перейде з FM-радіо  на цифрове мовлення

Норвегія стала першою країною, яка до кінця року повністю перейде з FM-радіо на цифрове мовлення

18:57,
30 Січня 2017
2929

Норвегія стала першою країною, яка до кінця року повністю перейде з FM-радіо на цифрове мовлення

18:57,
30 Січня 2017
2929
Норвегія стала першою країною, яка до кінця року повністю перейде з FM-радіо  на цифрове мовлення
Норвегія стала першою країною, яка до кінця року повністю перейде з FM-радіо  на цифрове мовлення
Норвегія стала першою країною у світі, яка у січня 2017 року відключила FM-радіо і перейшла на цифрове радіо. Таке рішення прийняв парламент Норвегії. Перехід на цифрові технології викликало хвилю протестів серед автомобілістів.

Про це 30 січня під час семінару «Регіональні моделі суспільного мовлення в Європі», який проходив за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи», розповів голова адміністрації Норвезької мовної корпорації (NRK) Ульф Мортен Девідсен.

«Починаючи з січня, ми вимикаємо FM-радіо і переходимо на Digital Audio Broadcasting (DAB) і DAB+. Це відбуватиметься поступово по всій Норвегії, у кожному регіоні по черзі  вимикатимуть FM-радіо. Вимкнення почалося 11 січня з району Нурленн. До кінця року у нас має бути лише цифрове радіо, цей процес плануємо завершити 12 грудня 2017 року», – сказав Ульф Мортен Девідсен.

За його словами, ці зміни обурили автомобілістів, чиї машини оснащенні FM-передавачами. Тепер їм для того, щоб слухати радіо, доведеться встановлювати DAB-приймачі, які коштують в середньому 1500 норвезьких крон (168 євро).

«Ми раді, що таке рішення прийняв парламент. На жаль, частина людей вважають, що це NRK вимкнула FM-радіо і звинувачують нас у цьому», – зазначив пан Девідсен.

Він додав, що з переходом на цифрове радіо Норвегія зекономить 200 млн. норвезьких крон (понад 22 млн. євро), оскільки країна не витрачатиме кошти на оновлення застарілого FM-обладнання і матиме вишу якість звуку, ніж на FM.

«Ми не знаємо, чи наші слухачі перейдуть на цифрове радіо і залишаться з нами, та маємо великі надії на це. Суспільні радіомовники NRK завжди викликали довіру слухача. Тим паче, DAB дає значно більші можливості.  У той час як FM-система мала простір лише для п’яти національних радіостанцій, DAB уже нині може запропонувати 22 канали, крім того існує простір ще для 20 каналів», – сказав голова адміністрації Норвезької мовної корпорації.  

У даний час Норвезька мовна корпорація (NRK) надає різноманітний контент через 14 національних радіоканали, загалом у Норвегії налічується 22 національних цифрових радіостанцій, а також близько 20 дрібних. NRK вимикатиме FM-радіоканали разом із приватними радіостанціями P4 Group і SBS Radio.

Після того, як перехід на DAB буде завершений, радіослухачі матимуть доступ до цифрового радіо через кілька платформ: таких як DAB, DAB +, інтернет, гаджети і телевізори.

Швейцарія планує стати другою країною, яка перейде на цифрове радіо, і хоче відмовитися від FM-частот до 2020 року. 

Фото Світлани Остапи

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду