Суспільне мовлення в Польщі не виживе за кошти від абонплати – керівник TVP

Суспільне мовлення в Польщі не виживе за кошти від абонплати – керівник TVP

16:27,
27 Січня 2017
3983

Суспільне мовлення в Польщі не виживе за кошти від абонплати – керівник TVP

16:27,
27 Січня 2017
3983
Суспільне мовлення в Польщі не виживе за кошти від абонплати – керівник TVP
Суспільне мовлення в Польщі не виживе за кошти від абонплати – керівник TVP
Керівник «Польського громадського телебачення» (Telewizja Polska) Яцек Курський заявив, що суспільним каналам (до яких належать TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Kultura та інші) не вистачає коштів, які надходять від абонентської плати.

Про це він сказав на прес-конференції, на якій підбив підсумки своєї діяльності на посаді директора TVP за 2016 рік, йдеться на сайті TVP.

За словами Яцека Курського, «Польське громадське телебачення» приперте до стіни. «Ця ситуація не може тривати далі. Наші конкуренти TVN і Polsat мають доходи близько 6 мільярдів злотих від комерційної реклами та комерційної підписки і не мають ніяких громадських обов'язків. У той же час, суспільне телебачення має дохід в розмірі 1 млрд 400 млн злотих і має безліч громадських обов'язків, які є коштовними і не приносять доходу», –  сказав він.

Він зазначив, що у 2016 році «Польському громадському телебаченні» вдалося виконати суспільну місію. «Ми були з поляками в найважливіші моменти (...), нам навіть вдалося збільшити аудиторію в інформаційних і розважальних форматах»,  –  розповів про ціну місії суспільного мовлення керівник.

ПанКурський підрахував, що у 2016 році TVP вижила і посіла лідируючі місця у рейтингу лише через те, що значно скоротився штат. Та так далі працювати не можна. Він підкреслив, що або суспільне телебачення працюватиме за інших умов абонплати, або це буде «бюджет смерті».

Наразі у Польщі абонплата побудована за принципом opt-in: кожен користувач має сам зареєструватися як платник збору. Оплата цього збору становить 22,7 злотих ((137 грнн) на місяць. За даними Яцека Курського всього 10 відсотків поляків сплачують абонлату. Правляча партія«Право і справедливість» (ПіС), до якої належав і Яцек Курський, мала плани впровадити з січня 2017 року у рамках медійної реформи нову форму аудіовізуальної абонплати. За попередніми припущеннями, збір  мав становити 15 злотих (пізніше зменшили до 10 злотих), і входити в оплату за електроенергію – незалежно від того, чи є домашній телевізор (радіо) чи ні.  Після хвилі протестів це рішення не було прийнято.

Нагадаємо, Яцека Курського у січні 2016 року призначив директором TVP   міністр фінансів. У січні влада в Польщі змінила медійне законодавство та надала уповноваження назначати керівника Суспільного мовлення міністру фінансів. У серпня 2016 року Рада Національних Медіа (Rada Mediów Narodowych) проголосувала за звільнення Яцека Курського,розкритикувавши фінансове становище TVP. У жовтні Рада Національних Медіа мала обрати нового керівника, Яцеку Курському дали ще один шанс. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду