«Суспільне Чернігів» презентує документальний фільм «Навчання на межі»

«Суспільне Чернігів» презентує документальний фільм «Навчання на межі»

11:50,
2 Грудня 2024
208

«Суспільне Чернігів» презентує документальний фільм «Навчання на межі»

11:50,
2 Грудня 2024
208
«Суспільне Чернігів» презентує документальний фільм «Навчання на межі»
«Суспільне Чернігів» презентує документальний фільм «Навчання на межі»
Стрічка містить розповідь про 17-річного Дмитра Піддубного з села Машеве, яке розташоване на прикордонні з Росією, та його шлях до мети – вступу до військового вишу.

Корпоративний сайт Суспільного повідомляє, що 3 грудня о 18:00 на ютуб-каналі «Суспільне Чернігів» відбудеться прем’єра документального фільму «Навчання на межі».

Автори стрічки на прикладі історії Дмитра Піддубного висвітлюють проблему доступу до повноцінного навчання дітей з прикордонних сіл та містечок протягом останніх кількох років: спочатку через епідемію ковіду, потім — через російську агресію.

Головний герой фільму Дмитро Піддубний завжди мріяв вступити до військового вишу у Львові, але російські обстріли, відсутність світла і не завжди стабільний інтернет позначилися на якості освіти. 

Над створенням фільму «Навчання на межі» працювали: авторка — Дар’я Янушкевич; редактори — Алла Скорик, Ольга Конопацька-Плєхова; продюсерка — Ольга Конопацька-Плєхова; оператори — Олексій Жернов, Олександр Тірок, Роман Репа; режисер монтажу — Олексій Жернов; графічний дизайнер — Анатолій Сологуб; звукорежисери — Олексій Жернов, Сергій Білоненко; редакторка перекладу — Олександра Мілашевська; акторка дубляжу — Альона Марчан. 

Над проєктом «Навчання на межі» команда «Суспільне Чернігів»  працювала сім місяців. Вони жили разом з героєм стрічки — прокидалися, займались господарством, слухали місцевих жителів.

«Від кордону з росією до будинку головного героя фільму — 12 кілометрів. Його родина щодня чує звуки артилерії, але, на щастя, не бачить вибухів. Стабільний інтернет для повноцінного навчання є не завжди, і це ускладнює й без того обмежену можливість здобути якісну освіту», — згадує авторка фільму, спеціальна кореспондентка «Суспільне Чернігів» Дар’я Янушкевич.

Вона розповіла, що разом з Дмитром Піддубним вони пройшли шлях від навчання в школі і складання національного мультипредметного тесту (НМТ) до вступу в Національну академію Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

 «Ми вчилися разом з нашим героєм. Ніхто з нас не розумів, яким буде фінал історії, ми просто спостерігали за подіями, не втручаючись. Для нас його історія типова і несподівана водночас», — розповідає Алла Скорик

Цим документальним проєктом команда прагне започаткувати суспільну дискусію про те, як дорослі можуть допомогти дітям з прикордоння опанувати шкільну програму і продовжувати навчання. Саме тому творці запланували офлайн-показ фільму «Навчання на межі» і запросили туди представників міністерства освіти, профільних українських громадських організацій, представників закордонних інституцій, які дотичні до освітніх проєктів. Крім цього, до відео зробили й субтитри англійською мовою, щоб стрічка була доступною для перегляду й іноземній аудиторії.

Нагадаємо, Суспільне презентувало документальний цикл «Я бачив війну». Він розповідає історії дітей з деокупованих і окупованих українських територій, які з початком російської агресії отримали травматичний досвід війни.

Фото: Суспільне

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду