Рейтинг споживання новин Суспільного зростає, — дослідження USAID-Internews

Рейтинг споживання новин Суспільного зростає, — дослідження USAID-Internews

16:40,
8 Листопада 2024
1522

Рейтинг споживання новин Суспільного зростає, — дослідження USAID-Internews

16:40,
8 Листопада 2024
1522
Рейтинг споживання новин Суспільного зростає, — дослідження USAID-Internews
Рейтинг споживання новин Суспільного зростає, — дослідження USAID-Internews
Автори:
Українське радіо, згідно з опитуванням, опинилось на першому місці в рейтингу радіостанцій, на яких слухають новини.

Рівень споживання новин на платформах Суспільного мовлення у 2024 році зріс у порівнянні з 2023 роком. Про це свідчать результати щорічного всеукраїнського опитування USAID-Internews «Українські медіа, ставлення та довіра у 2024 році», яке оприлюднила Міжнародна організація Internews Network.

Зокрема, з 1% до 5% збільшилась кількість українців, які дізнаються інформацію з ютуб-каналу та вайберу «Суспільне Новини». А телеграм-канал «Суспільне Новини», як і минулого року, увійшов до десятки загальнонаціональних телеграм-каналів (посівши п’яту позицію), яким користувачі віддають перевагу для отримання новин. 

Телеканал Перший піднявся в рейтингу з 5 % до 8%, що, за словами заступниці директорки Internews Network Оксани Майдан, є досить доброю тенденцією. «Адже це єдиний незалежний канал в Україні, який дає об'єктивні й справедливі новини», — наголосила вона під час презентації результатів опитування. Відвідуваність сайту «Суспільне Новини» зросла до 4%.

На першому місці в рейтингу радіостанцій, на яких слухають новини, —  «Українське радіо». До того ж, його рейтинг, порівняно з минулим роком, зріс на 18 % (із 21% до 39%).

Також опитування показало, що соцмережі у 2024 році продовжують бути основною платформою для спілкування та споживання новин. Продовжує лідирувати телеграм і збільшилося використання ютубу — як у контексті загального залучення, так і в контексті споживання новин. 

 

Нагадаємо, 7 листопада Міжнародна організація Internews Network презентувала результати щорічного всеукраїнського опитування USAID-Internews «Українські медіа, ставлення та довіра у 2024 році» про ставлення українців до медіа та споживання різних типів медіа, рівня медіаграмотності та вміння розрізняти неправдиві наративи. З його результатами можна ознайомитись тут.

Дослідження «Українські медіа, ставлення та довіра у 2024 році» було виконано дослідницькою компанією InMind на замовлення міжнародної неприбуткової організації Internews Network, що реалізує «Медійну програму в Україні» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Основна мета дослідження — вивчити звички українців щодо споживання медіа, виміряти їхню довіру до медіа та вразливість до іноземних інформаційних маніпуляцій і втручань.

Під час дослідження було опитано 3 000 респондентів у містах України з населенням 50 000+ у Київській, Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській та Чернівецькій областях. Похибка вибірки не перевищує 2,5%. Були проведені очні інтерв'ю, а також фокус-групи та інтерв'ю з такими групами українців: мешканці невеликих населених пунктів, розташованих поблизу бойових дій; внутрішньо переміщені особи; військовослужбовці Збройних сил України; українці, переміщені до Польщі, Німеччини, Чехії, Італії, Іспанії, Литви, Латвії, Естонії, Великої Британії, Ірландії, Нідерландів, Румунії та Болгарії; мешканці тимчасово окупованих територій та/або територій, де точаться активні бойові дії (Луганська, Донецька, Запорізька й Херсонська області).

Інтерв'ю та фокус-групи проводилися з травня до липня 2024 року.

Читайте також:

 

Автор: Ольга Чорна

Фото: сайт Суспільне

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Глядач
01:12 / 09.11.2024
Ну нарешті 8% - проти 47% марафону. І ви точно переказали фразу Оксани Майдан? Бо якщо так, то як розуміти - що решта каналів залежні, коли дають об'єктивні і чесні новини?
Ви Аласанію,
19:38 / 08.11.2024
який був проти оцінювання діяльності Суспільного по рейтингу, в домовину зведете. Підніметься він на 24 поверх Олівця і кинется долу.
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду