На Суспільному відбудеться показ документального проєкту Ірини Цибух «Відстань»
На Суспільному відбудеться показ документального проєкту Ірини Цибух «Відстань»
6 червня о 23:25 на Першому каналі Суспільного мовлення відбудеться прем’єра документального проєкту Ірини Цибух «Відстань».
Як повідомляє корпоративний сайт Суспільного, фільм розповідає про підлітків Донеччини та Луганщини, про побут, тривоги й досягнення у віддалених від мегаполісів місцях.
Радниця голови правління Суспільного Ангеліна Карякіна зазначає, що це найменше, що вони можуть зробити у пам'ять про роботу Ірини Цибух.
«Важливою, звісно, є і дата — День журналіста, професія, якій Іра так багато присвятила. Неймовірно, скільки така молода людина встигла зробити важливого, залишивши памʼять не просто про себе, а про те, що їй найбільше боліло — війна, несправедливість, Донбас», — каже Ангеліна Карякіна.
У документальному проєкті «Відстань» зібрано 16 інтерв’ю дітей з історіями про їхнє життя у прифронтових громадах. Ірина Цибух разом з командою знімала цю стрічку за три місяці до початку повномасштабного вторгнення, у жовтні 2021 року.
Режисер проєкту та головний режисер регіонального мовлення Суспільного Сергій Жулін пригадує, що зйомки проходили протягом 10 днів у різних містах і селах, таких як Мар'їнка, Веселе, Покровськ, Золоте, Нью-Йорк.
«А за кілька місяців почалась повномасштабна війна, і долі дітей змінились миттєво. Точно знаю, що одна з наших героїнь, талановита дівчина Тая з села Нескучне Донецької області, яка вже робила впевнені кроки в літературі, з мамою Мар'яною виїхали в Німеччину. Пригадую, як посадивши Таю з мамою у Львові в автобус до міста Хюкельховен, набрав Іру і поділився. “Думаю, так для них зараз буде краще. Впевнена”, — почув від неї. А за деякий час російські війська знищили практично все село, де мешкала Тая», — розповідає Сергій Жулін.
Він також розповів, що навіть після повномасштабного вторгнення, коли Ірина Цибух повернулась у медичний добровольчий батальйон «Госпітальєри», вона продовжувала підтримувати зв’язок із дітьми та їхніми батьками.
«Вважаю, що слід від Ірини залишився не тільки в тій колосальній медичній роботі на фронті, а й в цьому проєкті, в житті його героїв, у світогляді тих, до кого Ірина так чи інакше була дотична», — каже Сергій Жулін.
Нагадаємо, Ірина Цибух загинула 29 травня 2024 року, виконуючи бойове завдання на Харківському напрямку. 2 червня на майдані Незалежності друзі, колеги та бойові побратими провели її в останню путь.
Фото: Суспільне