Документальний проєкт Суспільного «Ілюзія рівності» покажуть в Ужгороді, Івано-Франківську, Львові та Києві
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Документальний проєкт Суспільного «Ілюзія рівності» покажуть в Ужгороді, Івано-Франківську, Львові та Києві
Прем’єра документального фільму, створеного Координаційним центром мовлення національних меншин Суспільного, відбулася 16 листопада, у Міжнародний день толерантності. І тепер його матимуть змогу подивитись наживо в чотирьох містах України: 24 листопада в Ужгороді, 26 листопада в Івано-Франківську, 27 листопада у Львові, 29 листопада в Києві.
Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного.
У проєкті «Ілюзія рівності» ЛГБТКІАплюс-пари та їхні партнери розповідають свої життєві історії: про роботу та службу в ЗСУ, кохання і втрати, страхи й нерозуміння. Ці почуття знайомі кожному, та не всі мають можливість виявляти їх відкрито.
Керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного та проєктів з розмаїття Анастасія Гудима зазначає, що у фокусі проєкту — людина зі своїми почуттями, проблемами та страхами. Героям фільму так само, як і всім українцям, складно жити у мовах війни, а вони ще й стикаються з переживаннями за своє життя, що не пов’язано із зовнішнім ворогом.
«Для мене у проєкті була важлива освітня складова і залучення експертки та правозахисниці. Дякуючи Тетяні Касьян, яка є гетеросексуальною союзницею, у проєкті глядацька аудиторія почує короткі й чіткі пояснення термінології, пов'язаної з ЛГБТКІплюс, адже часто виникає плутанина і через це нерозуміння, а також пояснення плюсів законопроєкту про реєстрацію цивільних партнерств, які стосуватимуться не лише одностатевих пар, а буде доступним для всіх», — каже Анастасія Гудима.
Попри неприйняття суспільством і чіпляння ярликів, герої проєкту хочуть на власному прикладі показати, що бути різними — це нормально. Бути рівними — все, чого вимагає проєкт Закону про інститут реєстрованих партнерств. Він допоможе Україні стати комфортною країною для всіх та кожного. Головні герої та героїні, попри пропозиції переїхати до законодавчо лояльних європейських країн, відмовляються від такої можливості. Їхня позиція — досягти рівноправ’я на рівні закону в Україні.
Нагадаємо, у серпні відбулася презентація нового документального проєкту Суспільного «Видимі», яка складається з десяти фільмів, об’єднаних тематикою рівності та єдності. Це історії жінок-лідерок, військових ЛГБТІКплюс та представників і представниць квір-спільноти. Життя героїв фільмів змінилося під час повномасштабного вторгнення, вони не сидять склавши руки, а виборюють право жити у вільній і демократичній державі.
Фото: Суспільне