Член Нацради: Є мета відновити роботу середніх хвиль
У Національній раді з питань телебачення та радіомовлення вважають пріоритетом збільшення потужності передавачів на прифронтових, прикордонних територіях. Про це повідомляє «Українське радіо: Миколаїв», в ефірі якого виступав член регулятора Максим Онопрієнко.
За словами Онопрієнка, для збільшення потужності передавачів слід врахувати дві складові.
«По-перше, не створювати завади військовим, і кожне таке збільшення потужності обов'язково погоджується з Генштабом, по-друге, фінансова спроможність для мовників, адже це і підвищення вартості, бо це електроенергія. Але це постійний процес, ми про це говорили з представниками Миколаївської ОВА, бо від них є запит на підвищення потужності існуючих передавачів», — зазначив Максим Онопрієнко.
Також він додає, що регулятор має амбітну мету відновити роботу середніх хвиль. «Суспільний мовник вже відновив на прикордонних територіях аналогове телемовлення, займаємось і середньохвильовим. Хоч воно і застаріле і це потужне фінансове навантаження, але станом на зараз воно має глибоке проникнення і може бути доступним на тимчасово окупованих територіях», — каже він.
«Детектор медіа» вже повідомляв, що через пошкодження українських передавачів мовлення на частотах «Українського радіо» у діапазоні середніх хвиль запускає Росія. Щоб завадити Росії захоплювати українські частоти в цьому діапазоні, необхідно купувати нові передавачі замість зруйнованих. Голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв у коментарі «Детектору медіа» заявив: «Треба або купляти (а грошей ясно, що немає), або просити союзників нам десь знайти та подарувати хоча б якийсь старий». Купити передавач, за його словами, можуть три суб’єкти: Концерн РРТ, Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) або Міністерство культури та інформаційної політики.
Технічний директор Сергій Семерей розказав, що в Концерну РРТ немає коштів для купівлі передавачів у цьому діапазоні. Адже Постановою Кабміну прийнята програма відновлення саме цифрового телевізійного мовлення на деокупованих територіях: «Питання відбудови середніх хвиль на 549 кГц залишається відкритим».
За словами голови правління Суспільного Миколи Чернотицького, у лютому 2022 року Суспільне запустило в роботу додаткові передавачі телевізійного аналогового мовлення та радіомовлення на середніх частотах.