Українське радіо розкаже про історію відносин між Україною та НАТО
Українське радіо розкаже про історію відносин між Україною та НАТО
Напередодні чергового саміту НАТО, який відбудеться 11–12 липня у Вільнюсі (Литва), команда Українського радіо підготувала проєкт, який розповідає про історію відносин між Україною та Північноатлантичним альянсом.
Під час саміту лідери країн — членів НАТО планують обговорити широке коло питань: від розбіжностей з приводу заявки України на членство до перших за десятиліття оборонних планів, а Україна очікує на низку важливих рішень щодо безпекових гарантій.
Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.
Це історія про кроки до зближення та розбіжності протягом останніх 30 років. Україна першою серед пострадянських держав уклала рамковий договір з Альянсом, підтримувала його операції і при цьому залишалась у позаблоковому статусі. Лише у 2018 році український парламент затвердив поправки до Конституції, що закріпили євроатлантичний і європейський курс України, а 30 вересня 2022 року президент України, голова Верховної Ради та прем’єр-міністр підписали заявку на пришвидшений вступ до НАТО.
У проєкті Українського радіо (ведуча — Олена Зелінченко) йдеться про таке: з чим Україна підійшла до Вільнюського саміту? Що вже зроблено і що ще належить зробити? Які варіанти співпраці, гарантій або підтримки пропонують сьогодні партнери? Чи стане завершення війни автоматично початком процесу прийняття України до Альянсу?
Проєкт уже можна прослухати на сайті Українського радіо: «Україна — НАТО: шлях, загартований війною».
Фото: Суспільне