На Суспільному відбулася телепрем’єра документального фільму BBC «Маріуполь: історії мешканців»

На Суспільному відбулася телепрем’єра документального фільму BBC «Маріуполь: історії мешканців»

09:58,
22 Травня 2023
2643

На Суспільному відбулася телепрем’єра документального фільму BBC «Маріуполь: історії мешканців»

09:58,
22 Травня 2023
2643
На Суспільному відбулася телепрем’єра документального фільму BBC «Маріуполь: історії мешканців»
На Суспільному відбулася телепрем’єра документального фільму BBC «Маріуполь: історії мешканців»
Британський суспільний мовник у фільмі «Маріуполь: історії мешканців» («Mariupol: The People’s Story») зібрав історії людей, які виїхали з окупації і свідчать про воєнні злочини російської армії.

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

У Маріуполі на початку 2022 року мешкало близько 430 тисяч людей. За три місяці російська армія перетворила українське місто на узбережжі Азовського моря на руїну, де від обстрілів загинуло, за оцінками уряду України, щонайменше 25 тисяч людей. Творці документального фільму поспілкувалися з мешканцями Маріуполя, яким вдалося виїхати з окупації. Вони розповідають свої історії пережитого. У фільмі використані відеокадри, відзняті жителями міста під час бомбардувань. 

Алевтина Швецова, поїхавши з окупованого Маріуполя у березні, знайшла прихисток у Кривому Розі. В інтерв'ю для фільму BBC «Маріуполь: історії мешканців» вона зазначає, що давати свідчення про злочини окупантів — це обов'язок кожного, то пережив це. «Закликаю до цього всіх українців, особливо — маріупольців, мешканців тимчасово окупованих територій, які на власні очі бачили злочини росіян, — розповідати про це, бо світ має знати про трагедію України сьогодні, про трагедію Маріуполя, знищення якого стало символом трагедії і війни в Україні», — каже Алевтина Швецова. Вона вірить, що свідчення очевидців, які збирають різні проєкти та передають у міжнародні суди, згодом допоможуть відродити Маріуполь.

У документальному фільмі зібрані історії не лише про горе і втрати, а ще й про сміливість, рішучість та стійкість. Адже серед героїв проєкту «Маріуполь: історії мешканців» і ті, хто пережив бомбардування драмтеатру та пологового будинку, і ті, хто ховався в укриттях заводу «Азовсталь», і хто набрався сміливості поїхати з окупованого міста, щоб урятувати себе та рідних.

Членкиня правління Суспільного, відповідальна за новини та регіональне мовлення, Марія Фрей зазначає, що за час, що минув з тих трагічних подій, люди почали забувати, що вони пережили. «Однак єдина наша можливість мати інше майбутнє — це через біль та байдужість памʼятати й говорити, зокрема і за тих, кого вбила РФ в унікальному місті біля моря — Маріуполі», — говорить Марія Фрей.

 

Фільм «Маріуполь: історії мешканців» («Mariupol: The People’s Story») здобув перемогу в одній з найпрестижніших премій у документальній журналістиці — Peabody Awards.



Онлайн місцеві телеканали Суспільного мовлення можна дивитися на сайтах регіональної мережі філій. 

Нагадаємо, з 4 травня розпочався показ документальних історій про людей на лінії фронту, які демонструють в ефірі телемарафону «Єдині новини» на Першому каналі Суспільного мовлення. Також їх можна дивитися на ютуб-каналі Першого.

16 травня 2023 року відбувся допрем’єрний показ першого епізоду «Анатомія рашизму» з документального циклу «Остання війна», який створила команда Суспільного мовлення.

Фото: Суспільне

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Детектор
10:53 / 25.05.2023
Буча плакала сопливими сльозами. Маріуполь плакав серцем.
Ок сана
14:37 / 24.05.2023
Фільм перернув душу. Перевернув навіть не фактами, а тим, як автори використали матеріал, як точно, впевнено і без педалювання на сльози монтажно вибудували розповідь. Не жувались двадцять разів відомі факти, не блимали і не были по очам графічні спецефекти. Все це кажу в порівнянні з натужним "Буча 22",з яким детектор носиться як курка з яйцем. І Суспільне і ВВС суспільне, але яка різниця!!!!!!
І знову маємо
13:07 / 22.05.2023
Фільм є, а з прізвищ тих, хто його робив,- тільки членКІНЯ Фрей.
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду