У Лаврі священик московського патріархату штовхнув журналістку Суспільного і пошкодив камеру оператора
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Лаврі священик московського патріархату штовхнув журналістку Суспільного і пошкодив камеру оператора
30 березня після ранкової служби на території Києво-Печерської лаври один зі священників московського патріархату заважав працювати знімальній групі Суспільного. Він штовхнув кореспондентку Дар'ю Нематіан Золбін та зірвав кріплення на камері оператора Віктора Мозгового, повідомили на сайті «Суспільне Новини».
Це трапилось, коли журналістка намагалася поставити запитання митрополиту Павлу щодо роботи комісії Мінкульту з передачі будівель Лаври державі.
У відповідь митрополит сказав, що «не бачив комісії» та запропонував журналістці посповідатися. Після цього один зі священників штовхнув журналістку в плече, заважав знімати оператору та зірвав кріплення для мікрофона на камері. Суспільне звернеться до поліції щодо перешкоджання журналістській діяльності.
Читайте також:
- Кабмін подав до Ради проєкт закону, який забороняє діяльність церков, керованих з Росії
- Гундяєв, але не Кирило: РНБО запровадила санкції проти 22 церковників Росії
Окрім того, митрополит Павло у Лаврі погрожував журналістам палицею та штовхнув кореспондентку «Еспресо».
Сьогодні, 30 березня, до Києво-Печерської лаври прибула комісія Мінкульту з передачі державі будівель, які були у користуванні УПЦ МП. Вхід до одного з корпусів був заблокований вірянами, які зранку прийшли на богослужіння до Лаври, а саме приміщення зачинене. Членкиня комісії, директорка департаменту культурної спадщини Мінкульту Мар'яна Томин сказала, що вони звертатимуться до правоохоронців, якщо їхній роботі надалі перешкоджатимуть.
31 грудня 2022 року закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).
Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника «Києво-Печерська лавра», повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.
У грудні 2022 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції проти 10 представників церкви. Крім того, президент призупинив громадянство 13 священників православної церкви Московського патріархату, серед яких архиєпископи і митрополити.
З 29 березня з УПЦ МП розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.
Фото: скріншот з відео / Суспільне